Jump to content
Guest PoweRG

Превъртан километраж ?!?

Recommended Posts

Guest PoweRG

Понеже и аз искам да си взимам хонда пратих мои роднини да видят една в Габрово, но след завръщането им ми се обадиха и казаха, че "си личало че километража е връщан?".По какво си личи това нещо и специално при хондите може ли и как да се познае дали тази шмекерия е правена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Директо не според мен. Може да се предположи по други признаци. Напр. топката, педалите и волана са много изтъркани, а километража показва 130 000 примерно. Аз мисля, че е много трудно да намериш кола на реални километри днес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

какво те интересува километража виж на колата състоянието и ако те кефи я грабвай :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gena_g

Аз мисля, че е много трудно да намериш кола на реални километри днес.

Едва ли вече има такива коли :P . А много ме дразни тва че има цифра обяви от типа на '1992год. - 120 000км.' - ЕБАТИ ГЛУПОСТИТЕ ;) .Но всъщност като се замислите не е толкова важно на колко километра е колата, така или иначе ако е на старо е 99% сигурно, че не е на реални километри. Важното е да е наистина в добро състояние. Може и на 30 000км. да е и пак нещо да куца. Редактирано от gena_g

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RENZO

А как ви звучи 1986 г. - 234 000 ?Реално или не ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Няма кола на реални километри в БГ!Аз на кола като я купувам, километража не гледам. Гледам състоянието и ако има живот в нея и е запазена я взимам.Ако питаш търговците, всяка е била на баба и дядо и не е карана или само събота и неделя са я искарвали да идат до града. Или историята с дървото пред вратата на гаража, което пораснало и трябвало да го отсекът, за да искарат колата ;) Не се връзвайте на тези глупости. Купуваме стари коли. Аз в БГ я карам и за 2 год. права 25000-30000, а взимаме на по 10 години и отгоре коли. Пък на вън и хората карат повече и от нас, нали не мислите, че на 10 год. кола е на 100 000 ;) Минимумът километри за мойта според мен за 9-е и години на които я взех е 150 000. По километраж беше на 128 000. Видя ми се запазена и в супер състояние и за това я купих. На 128 000 км е малко вероятно да е, за 20 000 никой няма да си играе да превърта, та може и на 200 000 да е била, ама какво значение има ;) Ако някой си мисли, че кара кола на по-малко километри....... :P Айде със здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RENZO

Няма кола на реални километри в БГ!

Ако си първи собственик и си я караш 19-та година има :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

А как ви звучи 1986 г. - 234 000 ?Реално или не ?

абе може и да е истина, но е на границата на вероятното ! моята е с две години по нова и е на 330 000 км...вече ми е все тая реални или не :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

А как ви звучи 1986 г. - 234 000 ?Реално или не ?

абе може и да е истина, но е на границата на вероятното ! моята е с две години по нова и е на 330 000 км...вече ми е все тая реални или не ;)
A пък моята е '86 и е на 47 000 ;);):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Да ти кажа честно:Моята хонда - СИВИК КУПЕ 1.5 16V - (т.е няма как някой младеж да не я поюрка повечко) е на реални 213.000 като е 1995 година.ОБАЧЕ: е вкарана от италия и я регистрирах като пръв собственик в БГ.и другото васжно нещо е сервизната книжка с печатите от сервизите в Италия. Човека явно е бил мераклия и на 10.000 км. има сервизен печат, т.е. минавал е на контролен преглед и явно за смяна на масло.Като и видях че последния печат е ударен на 198.000 - а погледнах на километража, че е направила за това време докато дойде до тук останалите километри - и виждаш истината.Имах преди това опел кадет който беше на "баба и дядо" от германия, ама пак беше "пушка" на релани 170.000 км, като опелът беше 1987 година (но я купих през 1997 накъде). Имаше същата сервизна книжка с печатите на GM сервизите.Но като нямаш такива показатели, колегите са прави. Гледаш дали е изтърбушена, педали, скоростен лост, и т.н. и като я разгледаш подробно - покараш я, ако се движи добре, значи може и да е на 300.000 но е карана с мерак.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

моята е с две години по нова и е на 330 000 км...вече ми е все тая реални или не ;)

Т'ва ми хареса френд ;) Т'ва са японските машини, само караш и кой го интересува километража :P;););) Абе тая тема, си става достойна за реклама на японски автомобили, не им се знаят от одавна километрите, хората даже не ги иследят и са много доволни! ;);):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Concerto

Както казват колегите по-горе гледаш състоянието на колата каросерия, двигател, окачване и тн. Километража изобщо не трябва да те интересува, както и годината (в смисъл +/- 1-2 години не са от значение). Колата, ако е в добро състояние, я взимай. По-добре карана кола, но поддържана, отколкото на малко години, но в лошо състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Martinez Публикувано на Jan 27 2005, 05:02 PMA пък моята е '86 и е на 47 000 

;);) Колега, бе провери го моля те тоя твоя километраж да не върти на обратно :P;)

Dominic Публикувано на Jan 27 2005, 05:07 PMи другото васжно нещо е сервизната книжка с печатите от сервизите в Италия.

Пич, само ми кажи колко сервизни книжки искаш и за кога ;) Абе Нали върви ;) Кой ти гледа километри. Аз лично на година правя около 5-60 000, Познавам хора които правят с пъти повече. И то не такси. Ако е в добро състояние двигател и ходова част, километрите би трябвало да са най-малкото нещо което да те притеснява :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

моята е с две години по нова и е на 330 000 км...вече ми е все тая реални или не ;)

Т'ва ми хареса френд ;) Т'ва са японските машини, само караш и кой го интересува километража :P;););) Абе тая тема, си става достойна за реклама на японски автомобили, не им се знаят от одавна километрите, хората даже не ги иследят и са много доволни! ;););)
на моя километраж пише 230 450 , двигателя ми е сменян, ма това ми не пречи да оставям в точка калибри на по 103 000 :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

според мен километража има смисул да го гледаш само да провериш дали работи. гледаи волана, топката за скоростите и там вече купето, мотора...а иначе в габрово има доста хонди така че ще имаш избор. аз като търсих моята там гледах 4 сивика. и то на добри цени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Моя не знам дали е верен ама на годинаправа по 6000-7000км... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

аз моита едната я купих от австрия лично от собственика ;) и беше на 280 000к :lol::D и като си доидох в БГ свалих киометража да сменям крушките по него, и забелязах пръсти от вътре на циферблата ;) и много се замислих дали не е вращан киометража :unsure: но ако е , на колко ли е бил? ;) но имали значение ;) нали това е ХОНДА :P;):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Тя темата бе6е по кво си ли4и нали................Powerg.. gledai vsi4ki cifri na kilometraja da sa absolutno na 1 liniq bez poslednata koqto varti metrite.Skiwai bol4etata s koito e hvanat kilometraja.Незнам дали да вярва6 на волана и топката за скороститеВолан в морга запазен -50лвТопка-10 лвИма и психологи4ески момент като види6 267000км и 139000км на таблото нали???????Така 4е ....абе гледай мотора да е стегнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

DrOxBoLi Публикувано на Jan 27 2005, 06:02 PM Пич, само ми кажи колко сервизни книжки искаш и за кога

Сервизни книжки може и да си намериш, ама печатите не са толкова лесни за фалшификация. Пък и то личи дали са ALRIGHT или нещо SUCKS. :lol: Не за друго, ама щото на Photoshopa правя монтажи - PRO, но въпреки това има някои проблемчета, дето :unsure: трудно се решават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Моя не знам дали е верен ама на годинаправа по 6000-7000км... :unsure:

.... на Божурище ...:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Concerto

Dominic, правят се абсолютно всякакви печати, вкл. и такива, които да изглеждат ползвани :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Concerto :unsure::lol: Ето един човек който ми схвана намека :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic
:lol: Тогава трябва да си поръчам малко печати при вас момчета! Колко парички ще изкарам. Чудно що досега не сте ги направили вие (барабар с печатите). :D:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Моя не знам дали е верен ама на годинаправа по 6000-7000км... :lol:

ами можеш да провериш колега :unsure: Опитай се да преброиш горе/долу колко пъти на година минаваш пистата на Божурище и сметни, ще разбереш дали е верен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

:lol: Тогава трябва да си поръчам малко печати при вас момчета! Колко парички ще изкарам. Чудно що досега не сте ги направили вие (барабар с печатите). :D:unsure:

Пич, ако се готвиш да печатиш сервизни книжки и ти идват клиенти като мен, не се мъчи. Аз даже не ги поглеждам тези атрибути, както и километража. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Къв е проблема да се направят печати и сервизни книжки :rolleyes: ? Те хората правят паспорти и манги, те печатите ги правят еи така сутрин преди да си се събудил за спорта :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Чудно що досега не сте ги направили вие (барабар с печатите). 

Ами ... колегата Демон ти е отговорил

Пич, ако се готвиш да печатиш сервизни книжки и ти идват клиенти като мен, не се мъчи. Аз даже не ги поглеждам тези атрибути, както и километража. 

После не знам дали знаеш, но фалшификацията се преследва от закона. Парите хич не са много /10-20 лева за книжка ?!?/ Струва ли си при положение, че има хора които се занимават с това. Няма откриваме Америка са. По добре да измислим нещо по-доходоносно :blink::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Абе малко се поизморих от отклонението на темата, ама айде да отговоря запоследно:Демон - колко човека, които купуват коли, разбират като теб? Да речем, че са 50%(което пак е голям процент), ама останалите (дори и да са 20%) ако ги прелъжеш, май бая парички ще спечелиш. Щото има хора, които цял живот са си заблудени и нали знаеш приказката "луд се радва на шарено".Дроксболи - като говорим за закона, аз не знам човек който да не го е нарушавал поне веднъж, да не говорим в колко категории (дали с данъци, превишена скорост, обратен завой на убийствени места и т.н.) Ама да ти кажа нещо съвсем от сърце: този дето се движи по РЪБА на закона печели (да не говорим за тези дето пък вобще не го зачитат). ВЯРНО Е!!!!! - Не трябва да сме престъпници за да печелим!!!!! Но далаверата прави парите(колкото и да е тъжно). Защото честния труд е неблагодарен ----- чист си пред теб и господ, ама парите в БГ се правят трудно, в това се убедих.Айде да не говорим повече за тея книжки, че то всеки има собствено виждане по въпроса. Консесус - нътц - няма да се намери.Беше ми приятно все пак да поспорим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Демон - колко човека, които купуват коли, разбират като теб? Да речем, че са 50%(което пак е голям процент), ама останалите (дори и да са 20%) ако ги прелъжеш, май бая парички ще спечелиш. Щото има хора, които цял живот са си заблудени и нали знаеш приказката "луд се радва на шарено".

Имаш право!Аз като продавам колата си, километраж никога не съм пипал. Но наистина има хора дето само като видят километрите и се отказваха да гледат по-нататака колата. Защото била на много километри. Е.......как съм се дразнел на такива идиоти. Ще идат някъде и ще вземат някоя абсолютна бънгия, но ще пиша 150 000 да кажем на километража :););) Ама в крайна сметка има една стара приказка, че до като има бълъци ще има и терикати. Повечето българи се радват на стара кола, дето е много на сметка купена и почти никакви километри не са и навъртени по километраж. Ама си и вярват! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...