Jump to content
Guest Tino

Oborotomer

Recommended Posts

Guest Tino

Emi imam malko zapitvane kam vsichki vas i nai vehce kam tezi koito sa malko ili povechko navatre s neshtata na tema tehnika.Imam Honda Civic 1986 i iskam da i slojo uborotomer.Za kopuvaneto se shte go nameria,no kato ne znam s tochnost kolko e uborota,znam che ADH Honda ima ot sashtata.I sashto taka kade tochno triabva da go svarja.Meris :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

За Оборотимера - предполагам искаш да си намериш оргинален, от друга такава ХОНДА ?!

В такъв случай - за какво замерване, какво напасване говорим ?! :) Или за по-лесно си намери едно ЦЯЛО табло, такова с оборотомер - директно разкачваш старото и слагаш новото. Всичко си е изведено с куплунзи и мисля че - няма да има проблем в монтирането на НОВО табло, евентуално. Мисля че (но затова НЕ съм напълно сигурен) - дори и версий БЕЗ оборотомер си имат изведен кабел с куплунг за версия на табло с оборотомер. Така че - процедурата е от лесна по-лесна в този случай :)

По принцип - имам познат от Враца с КАТАСТРОФИРАЛА СИВИК 3-а генерация 4 врати, тя е била с оборотомер - ако искаш да попитам човека ЕВЕНТУАЛНО за колко пари би дал таблото :) Ако си голям зорлия и мераклия де :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Kupi Samo Konzolata S Oborotomera I Kilometraja, az bih te posavetval da ne se nabivash izlishno vapreki che e gotino da go imash sled kato ti mine meraka dori i niama da go poglejdash, viarvai.

Редактирано от BOGIE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Kupi Samo Konzolata S Oborotomera I Kilometraja, az bih te posavetval da ne se nabivash izlishno vapreki che e gotino da go imash sled kato ti mine meraka dori i niama da go poglejdash, viarvai.

Като стана дума за обороти и скорости, направих една сметкаhttp://www.4lo.com/4LoCalc.htmПо данните от онези .pdf-и, 5та предавка е 0.718, гуми 175/70Р13, дават диференциала да е 4.25 или 4.40 при автоматиците.Ако диференциала е 4.25, то при 3000 оборота на 5та предавка трябва да се движа с 106 км/ч. Обаче километража показва под 100, някъде към 96.Дори и със 4.4 диференциал да съм, пак това прави 102 км/ч. Че почвам да се чудя, дали оборотомера ми показва грешно. Още нещо ме навежда на тази мисъл, по принцип rev limiter-а е на 6500 оборота, и скалата на оборотомера е до толкова, там има черта и почва червеното. Обаче на мен rev limiter-а включва на 7200 оборота, което си е към 10% разликаКак мога да разбера колко ми е грешен оборотомера, някъде, където регулират изгорелите газове и имат подходящият уред, виждал съм такива, дето ти рисуват някаква графика, показват обороти, и изгорелите газове съответно.И дали има начин да се коригира този оборотомер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Ami neznam az nesam expert daje se zagubih v tvoite ischislenia, no v sita posveten na 3g civic pishe che edin ot priznacite che alternatora tie na pat da zdade bagaja e che oborotomera ne pokazva viarno i kolkote po zle stavalo tolkova po zle tie alternatora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Ami neznam az nesam expert daje se zagubih v tvoite ischislenia, no v sita posveten na 3g civic pishe che edin ot priznacite che alternatora tie na pat da zdade bagaja e che oborotomera ne pokazva viarno i kolkote po zle stavalo tolkova po zle tie alternatora

Ауууу не думай, сакън! Тихо да не чуе дявола!То аз си имам уредчета, волтметър и амперметър, та всичко изглежда там нормално, да чукна на дърво.Можеш ли да ми кажеш при теб как са оборотите? Например на 2000 оборота с каква скорост си, на 3000 или на 4000? Че да сравним, нали сме с еднакви коли :)То сега като се прибирах от работа гледам на 2000 оборота малко под 70 км/ч, а по онези сметки трябва да е 70.62 така че май фалшива аларма, то стрелката е по-дебела от евентуална грешка и зависи откъде я гледаш.Иначе друг проблем имам, стържат ми задните спирачки, като спирам. Сваляхме всичко, почистихме ги, малко взехме ръбчето на барабана, ама всичко си изглежда нормално, има накладки, няма нещо заклинило или някъде желязо изтрито. Като ги затворихме 2 дни беше тихо и приятно, ама пак почнаха. Май ще трябва да сменям накладките, въпреки че е останало повече от половината.Също по коледа си сложих и музика, задни елипси. Малко зор докато изрежем кората, знаеш как е с панта и шина по средата, сега не се сгъва кората и съответно не може да се вдига. Но пък музиката тотално се промени, огромна разлика. Въпреки че съм с обикновен касетофон Roadstar 4x15W

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Ei mersi mnogo :) .Nachi ili shte go tarsia toia kabel ili shte se ucha kak da go sloja ili kade po tochno :) Pak mersi :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Ami neznam bretle otnosno spirachkite mije da imash vazduj moje da e pompata moje i da e markuchetata a moje i da sa samite butala koito izbutvat nakladkite neznam.a za korata pak savsem, moita e bez kora fabrichno i zadnite govoriteli biaha slojeni v dupki izriazani otstrani na plastmasivite paneli, no sega shte gi mestia eto takahttp://www.redpepperracing.com/gallery/album162/aabhttp://www.redpepperracing.com/gallery/album162/aadsega si vzeh nova muzika shtoto ia cunaha starata predi koleda, sledvashtoto sa govoritelite.ako si dobre s angliiskia proveri foruma i FAQ na tozi site toi e posveten na 3g civic i 1g crx mojesh da izmaknesh dosta polezna info.http://www.redpepperracing.com/nuke/html/nadiavam se da doidesh na sreshtata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

До BOGIE и Magnum!Да ви попитам колите с карбуратор ли са ви? След 5000 оборота спъват ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Мерси за сайта, наистина е фенски, точно по нашата специалност :)За срещата, сигурно ще дойда, ако не изскочи нещо или не кажат да ходим на ски.Колоните интересно са ги сложили, но на мен много не ми харесва. Интересно ми е как са сложени твоите, дано да дойда на срещата да ги видя, и ти да видиш моите, ще ги обсъдим.А виж някой път, като караш, погледни показанията на оборотомера и скоростомера. Снощи специално излязох на околовръстното, да проверя точността на оборотомер/скоростомер, и май предишните ми наблюдения са грешни, защото сега показанията бяха почти като по сметките, така че май оборотомера е верен. Но може би съм с 4.40 диференциал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

До BOGIE и Magnum!Да ви попитам колите с карбуратор ли са ви? След 5000 оборота спъват ли се?

Не, PGM-FI са, мултипоинт инжекцион с "компютърно" управление. И определено моята не се спъва след 5000, а след 6000 оборота, oсезаемо след 6500. Поне по моят оборотомер :)Тръгвам на 2ра сега по хлъзгавите пътища, че на 1ва превърта, и до 2000 оборота ускорява слабо, към 3000 вече дърпа сериозно и на 4000 оборота гумите не издържат и превъртат. Иначе най-сериозно дърпа между 3500 и 5500 оборота, карах я планинско на 2-3та гледах да съм в този диапазон, голям e FUN :) Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

eii,Magnum, kwa e tazi strashna hopnda breee ?! :):) triabwa da se probwame da se drapnem s moiata Toyotka :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
:) Ako ne se laja Magnum ima sashtata kato moiata Hondichka.Ami Stase chestno da ti kaja na 1 km prosto te kasa otvsiakade(ne znam s kva Toyota si de),no primerno na polovin kilometar Honda Civic 86 1.5 ( sia da ne zema da obarkam pak uborotite :) ) 86 h.p. prosto iziajda Civic 93 1.5 115 h.p. Ako ne se laja po prostata prichina che e baia po-lekichka :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

:)  Ako ne se laja Magnum ima sashtata kato moiata Hondichka.Ami Stase chestno da ti kaja na 1 km prosto te kasa otvsiakade(ne znam s kva Toyota si de),no primerno na polovin kilometar Honda Civic 86 1.5 ( sia da ne zema da obarkam pak uborotite  :)  ) 86 h.p. prosto iziajda Civic 93 1.5 115 h.p. Ako ne se laja po prostata prichina che e baia po-lekichka  :)

Хайде хайде, посмали малко. Виж им техническите характеристики, то там си пише ускорение и т.н.Пък и на Стас тойотата не е за изхвърляне, 35% по-мощна, съвсем малко по-тежка, червеното на оборотите започва чак към 7500 оборота, там дето на моята хонда и е максималната мощност, тойотата още не е достигнала максималният си въртящ момент.А на Стас, не му разправяй каква е моята Хонда :)P.S. Пак ги обърка Уборотите (Обороти са) Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

853kg ako triabva da sme tochni, nadiavam se da se saberem na sleshtata poveche s 3G Civics, minalia pat biah samo az, ako Ombre se stegne i mi nameri obeshtanata kutia za filtara shte se darpame, NIAMA PROBLEM. Vie shte ostaneta iznenadani ot kakvo moje starata Karuchka :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

az sashto sam saglasen che toiotata e po moshna, no ako e sashtata koiato beshe na poslednata sreshta ne bi triabvalo da e problem shtoto 4G civic model DX (DX e bazov model v USA) go drapna to ne viarvam da e problem za SI bilo to i 3G

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

az sashto sam saglasen che toiotata e po moshna, no ako e sashtata koiato beshe na poslednata sreshta ne bi triabvalo da e problem shtoto 4G civic model DX (DX e bazov model v USA) go drapna to ne viarvam da e problem za SI bilo to i 3G

ta znachi , wyprosnata toyota e syshtata ot prednata sreshta a wyprosnata honda e moiat star avtomobil i uveraiwam te Hondata niama ama nikakaw shans za pobeda ! ianceh kolkoto do towa che mark antony me drypna wednyj s negowai civic , towa e naistina taka ,po prostata prichina che imam problem w skorostnata kutia i wtorata ne wliza pri poweche ot 6000 oborota. no taka ili inache na revansah pojertwah chast ot moshnostta ( pri towa ne malka cahst !!!) i prevkluchih pri 5000 oborota i pak si go drypnah bez problem ! a oswen towa toyotata mi ne e 125 a 115 konia ,koeot ne znam kak tochno stawa 33% po moshtna ot 101 hp civic :-))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

MNOGO SI LOSH, Razbi mi mechtite kato na malko detence, SORRY neznaeh za problema. no vsepak zaslepen ot moita lubov kam markata shte kaja 101konia HONDA sa 120 na Toyota

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

MNOGO SI LOSH, Razbi mi mechtite kato na malko detence, SORRY neznaeh za problema. no vsepak zaslepen ot moita lubov kam markata shte kaja 101konia HONDA sa 120 na Toyota

Хайде стига сте се ръчкали като малките деца! Возил съм се в тойотата, добре дърпа. Повече от хондата. А Стас най-добре знае, карал ги е и двете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

verno e prav si, imashe malko vdeteniavane. i vse pak :) .pak i v kraina smetka tazi tema niama nishto obshto de, Ta az se IZVINIAVAM ako ima zasegnati

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Ta az se IZVINIAVAM ako ima zasegnati

vdeteniawane moje i da e imalo ( koeto za men si e mnogo hubawo neshto ! ebasi, kefi me da se vdetiniawam i da pravai prostotii ot wreme na wreme :-), no loshi chuwstwa opredeleno niama !!!:) mejdu drugoto, az sam teglil hondata na Magnum w zelenchukovata borsa- s pylen rezervoar izleze tochno 880 kg ( s rezervna guma i t.n ) toyotata oshte ne sam ia teglil . ianche si spomniam che nawremeto kato se darpahme s mark antony az s moia biwsh civic 3 gen. 1.5l 12 V EW4 a toi s negowia 1.5 16V monoinj. , pochti vinagi me dyrpashe , makar po katalog moiata da beshe po-moshtna. sega do goliama stepen towa sigurno se e daljalo i na zadkormilnoto ustroistwo, no dori da e taka s kogato wzeh toyotkata i se drapnahme, prosto niamashe nikakaw shans, kogato uspeia da wkliucha na 2-ra predavka ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest w1zz4rd

Stase poneje 15 konq nesa problem .. izlez sreshto edin CRX 1.6 16v DOHC 1st gen .. da vidish dali 10-15 konq nesa problem :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Как мога да разбера колко ми е грешен оборотомера, някъде, където регулират изгорелите газове и имат подходящият уред, виждал съм такива, дето ти рисуват някаква графика, показват обороти, и изгорелите газове съответно.И дали има начин да се коригира този оборотомер?

В ДУНЕВ сервиза - на диагностика - Иво Йотов търси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Как мога да разбера колко ми е грешен оборотомера, някъде, където регулират изгорелите газове и имат подходящият уред, виждал съм такива, дето ти рисуват някаква графика, показват обороти, и изгорелите газове съответно.И дали има начин да се коригира този оборотомер?

В ДУНЕВ сервиза - на диагностика - Иво Йотов търси.
Мерси за инфото.Оказа се, че нищо му няма на оборотомера. И наистина red line-а ми е "мръднат" на 7200 оборота. Кой знае какво още е "мръднато" по тоя сивик ;)Но въпреки това, забелязвам лека грешка в скоростомера, и то да показва по-малко, отколкото ми е сметката. Тогава излиза, че или скоростомера е в грешка и показва по-малко (което ме съмнява, по принцип показват повече, а и уредите на Хонда се оказаха много точни) или по-вероятно е да съм с 4.40 диференциал, вместо стандартния 4.25

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Stase poneje 15 konq nesa problem .. izlez sreshto edin CRX 1.6 16v DOHC 1st gen .. da vidish dali 10-15 konq nesa problem :lol:

neshto ne te razbrah ? za kawki 15 konai tochno goworish che ne sa problem ? mejdu drugoto ako biah s corola A86 130 h.p. mnogo bih iskal da se drypna s niakoi CRX za da razbera kak w deistwitelnost stoiat neshtata. az wse pak sam goliam fen na crx i mngo mi se shte da sapostawai tai dwa avtomobila. no da sravnaiwash moeto kupe, s kupeto na crx 1-va generacia e prosto smeshno :-) no da ti kaja, ako niakoi se navie da kachi 300 kg w crx-a si s nai-goliamo udovolstwie shte go SKYSAM :-))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

...no da ti kaja, ako niakoi se navie da kachi 300 kg w crx-a si s nai-goliamo udovolstwie shte go SKYSAM :-))

Ако са 300кг под формата на турбо компресор, интеркулер и бутилчица NOS :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest w1zz4rd

stavashe vapors za po gore :lol: .. zashtoto nali kaza 4e si drupnal stariq ti Civic 101 HP .. i da vidish 4e 15 konq sa si baq razlika .. zatova ti kazvam da se probash s CRX :o aa tova si4ko go kazvam s nai dobri 4ustva .. s tebe sme si partiq ne iskam da se karame

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...