Jump to content
GTI-8V

Транспорт от САЩ до БГ ?

Recommended Posts

Имам следният проблем:Купих 1000 неща за колата ми, частите стоят при един мой приятел в Pittsburgh (САЩ) и сега се чудя по какъв начин най добре да прaтя всичко това до БГ?!За сега най добрата оферта беше за $ 4.500 с контейнер до Варна. Един мой приятел ми каза, че това е прекалено скъпо и, че има по-евтини варианти за контейнер до Солун и от там директно с камион до БГ и София.За това, има ли някой опит, информация или идея как може да се организира такъв контейнер най добре и евтино?Предварително благодаря за всички коментари и отговори!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей как ти се е подобрил българския...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

Брей как ти се е подобрил българския...

Не се е подобрил ако имаш предвид че пиша на кирилица вече, просто използвам това тук:Не се е подобрил ако имаш предвид че пиша на кирилица вече, просто използвам това тук:http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.phpкойто ми превежда написаното от латински на кирилицаP.S.: Мерси за of-топик пост! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

Обем,килограми приблизителни можеш ли да дадеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то и изказа ти е станал като българския :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Founder

Абе вие сте бахти наркоманите , човека за какво ви попита , а вие кви му ги плещите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

ти да не си взел още 2 коли? Вярно кажи какво толкова си поръчал като обем и килограми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

Обем,килограми приблизителни можеш ли да дадеш

нямам и идея за килограми, но като обем е колкото garage, може и малко повече, за това става въпрос за цел контeйнер ;-)Но след когато става въпрос за контейнер според мен килограмите не би требвало да имат някакво значение или?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно некои в този форум има милост с мен и с хора които четат моите постове и ги редактира, хахаха

Ама то и изказа ти е станал като българския :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

ти да не си взел още 2 коли? Вярно кажи какво толкова си поръчал като обем и килограми?

хахахахаха, не, махнах дoри едната че ми стана много, хахаха.Най много за сликове (около 70) че не мога да си намера тук за мойта кола точния размер, да не говориме за цените тук.И доста други неща за ЕВО-то, ако ходиш по състезаниета ще ги видиш частите монтирани след пролета ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FROSTY

Защо не питаш PRELUDE, Който се занимава с пратки на OEM части от САЩ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

Защо не питаш PRELUDE, Който се занимава с пратки на OEM части от САЩ?

не познавам човека май, ако искаш му прати link за тази тема ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паразпитах и цената е горе долу толкова........за през Солун незнам как седят нещата

.........Най много за сликове (около 70)............

:) не си играеш на дребно :) .........така и трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паразпитах и цената е горе долу толкова........за през Солун незнам как седят нещата

Мерси много колега, ако некои има некакви други връзки, идея или инфо нека да сподели ....

.........Най много за сликове (около 70)............

:lol: не си играеш на дребно :D .........така и трябва
Първо, сликове в БГ за доста скипи, за мои размер единия е около 350 Еуро и то не стига че е скип но и ги няма. На мен идиалния слик е 245/40/18 или с други думи 245/650/18 а никoй в БГ не кара този размер и за това най добрия вариант е да купа директно гумите за целата година, вклютчително за дъжд и интермедиятес. Така и иначе ми требваше контайнер от САЩ и нека да изпозвам мястото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наркоман?Ангеле,не си спомням да съм те обиждал и ако изтърсиш още някоя ..... :lol: .Ако някой може да има претенции,това е автора на темата,ясен ли съм?А по темата:Щирлиц,дай някаква информация за размерите и теглото на контейнера бе човек,как да питаме за цена ако не знаем тия неща?Да не те отчайвам ама не вярвам да е много по-евтино от това което са ти казали,какъвто и вариант да избереш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако намериш местенце и за едно спойлерче за мен ще съм ти много благодарен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shkarcheto

Дотук никой нищо не ти каза. Сега препоръ4вам ти да си вземеш един 40 футов контейнер( 40 ТЕU). И ти не правиш нищо,а твоя приятел наема компания превозва4. Ако избере ZIM LINE горещо не ти го препора4вам вапреки 4е цената е около 3000щатски долара ще те бавят около 2-3 месеца,но контейнера ти идва в БГ на нашата митница. Моя твърда препорака е MAERSK,номер 1 са в контеинерните превози и ще ти намерят максимално барз превоз,ако не до БГ то до Румъния. Цената пак е около 3к. Офис на Мерск има в София,просто фрахтователя(твоя приятел) трябва да посо4и в Коносамента,4е ти си Фрахтов4ика(полу4ателя). Сега на БГ от английски не мога да ти кажа то4ните термини,ама теб това и не те интересува. Успех....да беше казал да пора4аме малко свестни джанти на тънки цени....

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......А по темата:Щирлиц,.........

Ся виждам негативно отношение към Алекс(ако може така да му викам)........и аз бях(една тема във форума) така преди да си поговоря с 4овека и мнението ми е 4е е пи4 с много бензин в кръвта.Така 4е не го съдете,а ако можете помогнетеПП Некви рекорди на калояново праи от раз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да кажа за сащ но 4500$ за контейнер не са малко хич даже ......единственотот което знам е тъй като внасяме от китай разни неща е че на солун е най добре да се разтовати и да се докара до БГ с камион...дургото което знам е че също и на Турция също може да се разтовата като там идва най евтино от трите ти варянта .....нямам идея колко....мога да питам за цени от китай до там но не и от USA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Според мен се довери на отговора на shkarcheto. Ако свериш данните си с моите, ще видиш, че е точно както аз знам... човека е "помошник капитан на един от най-големите контейнеровози в света.". Мисля, че това е достатъчно да се знае и да го търсиш него за повече информация, той би трябвало да е най-най-най навътре в нещата! Не мислиш ли? :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Шукарчев като по-вещ даде най-добрата насока.Контейнер под 3000$ от САЩ до БГ няма да се намери,така че Алекс по-добре се възползвай от офертата.п.п:Така като гледам това за което си говорихме на пистата във Варна ще стане......ще подкараш писта тази година :offtopic: Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

ако намериш местенце и за едно спойлерче за мен ще съм ти много благодарен :offtopic:

имам доста своводно място. Но требва да осигуриш доставака до мои чувек в Pittsburgh най кисно до 1 седмица и няма проблем, сметаме да пратиме контайнера най кисно след 10 дена....Ако ти устройва това, пиши ми на личната...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук никой нищо не ти каза. Сега препоръ4вам ти да си вземеш един 40 футов контейнер( 40 ТЕU). И ти не правиш нищо,а твоя приятел наема компания превозва4. Ако избере ZIM LINE горещо не ти го препора4вам вапреки 4е цената е около 3000щатски долара ще те бавят около 2-3 месеца,но контейнера ти идва в БГ на нашата митница. Моя твърда препорака е MAERSK,номер 1 са в контеинерните превози и ще ти намерят максимално барз превоз,ако не до БГ то до Румъния. Цената пак е около 3к. Офис на Мерск има в София,просто фрахтователя(твоя приятел) трябва да посо4и в Коносамента,4е ти си Фрахтов4ика(полу4ателя). Сега на БГ от английски не мога да ти кажа то4ните термини,ама теб това и не те интересува. Успех....да беше казал да пора4аме малко свестни джанти на тънки цени....

http://www.pagini-nationale.ro/dets.asp?ID=DO199992125645това е пове4е от достатъ4но,обади се и питай.
уффффф, аз едвам се оправа с български ти пак ми даде румънски адрес, хахахаха,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......А по темата:Щирлиц,.........

Ся виждам негативно отношение към Алекс(ако може така да му викам)........и аз бях(една тема във форума) така преди да си поговоря с 4овека и мнението ми е 4е е пи4 с много бензин в кръвта.Така 4е не го съдете,а ако можете помогнетеПП Некви рекорди на калояново праи от раз
некои хора за такива какивто за, няма проблем за мен, който иска каквото иска да казва, мисла че съм достатъчно зрел да стои над много от тези неща .... без да ги коментирам повече ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сначи говорих днез с Maersk България, първо се обадих в Офиса им в София. Не стига че първо ме преварлиха сигурно 5 пъти но и след това беха супер НЕ любесни, нямаха никакв интерес и директно казаха че щом контайнера тръгва от САЩ да си тарза там некои, хладнокривно ми затвориха телефона, ушаз.В Офиса им в Варна дигат телефона и го затворът веднага без да казват нищо, явно за саети много. Нимам думи направо ....Ще права последния опит с Maersk и това в САЩ, нека мой приятел да се опитва да се свирши там, но направо нямам думи. Другите 3 фирми които до сега контактувах в БГ бех супер любесни, интересовани и имаха некаква обща култура по телефон. Толко за Маерск България .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ кой телефон ти дадох на Мерск Румъния-Констанца. И са си много прави,твоя 4овек изпраща той търси там Мерск офис . За нашите български лайна не коментирам......Затова ти дадох друг офис. Az obache shte se oplacha v po glaven ofis ot nashite drisaci

Редактирано от johnyboy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

Моя твърда препорака е MAERSK,номер 1 са в контеинерните превози и ще ти намерят максимално барз превоз,

сега получих оферта от Маерск САЩ, US$ 4900 за 20 foot контайнер до Варна, дават максимум 2 чаза за товарване.Няма да е подходящ в срамнение с другата оферта които за сега е най добра все още:US$ 4.500 za20 foot контайнер до Варна и дават 24 чаза за товарване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така офертата ти е такава: 1. щото си с 20футов конт. 2.имаш поне 2 пристанища на претоварване,ако не и 3и и 3.таксите за претоварване и престой са невероятни,затова ако искащ ги попитай за дестинация Испания или някаде в Италия,от там с Тир и ще е по-евтино. Дай да ти видя другата оферта и кой е превозва4а

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично на мене тея пари ми се струват прекалено много дори за 40-футов контейнер, обаче за да ти излезе по-евтино транспорта трябва да си го букира6 от америка, най-добре чрез някоя тамошна голяма спедиторска фирма туй като те ползват големи отстъпки при контейнерните линии и често продават транспорта по-евтино отколкото самата линия, освен това могат да ти я сложат във по-голям контейнер заедно с други стоки и така да излезе о6те по-ефтин транспорта понеже ще си разделите транспортните разходи със собственика на другата стока :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

освен това могат да ти я сложат във по-голям контейнер заедно с други стоки и така да излезе о6те по-ефтин транспорта понеже ще си разделите транспортните разходи със собственика на другата стока :angry:

проверих и тази вариант, фирмите които проверихме дадоха цена от US$ 600 за купик и ще излесе по скипо в мои случеи ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах ти лично в Рали-клуба, Божилов се появи и говорихме преди малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shkarcheto

Колега не се ядосвай,вси4ки компании за контейнерни превози са вдигнали цените с около 900-1100, така 4е е напълно нормално такава да е цената. Принципно можехме да се комбинираме с теб за 1 40футов контейнер,щеше да ни излезе тънко,но поради факта 4е гумите ти са доста дале4 от нашата локация в щатите,пак няма сметка. Успех...цените ще продалжават да растат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest StVasil
Отговорено (Редактирано)

Здравейте , попрочетох темата и оставам леко изумен от това колко са се вдигнали цените на превозите с контейнери :) . За последен път возих с контейнер (40 футов) замразено месо (разбирай с 30 % по - скъпо заради хладилния режим и самата стока) от Сан Франциско до Варна и транспорта беше 2300 $. За по далечна точка на товарене - здраве му кажи. Явно цените навсякъде се 'помпат" , а не само в БГ. Естествено това беше през 2002 - ра.

Редактирано от StVasil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някой близо до Монтана Грейт Фалс или Солт Лейк можем да направим по-натам някъв бизнес с 40 футов контейнер в близките месеци след лятото. Тогава ще имам ясна представа какво ще ми трябва макар че няма да е по-различно от хубави гуми, джанти и някоя друга екстра по колата, съответно ще трябва да събера инфо кое е на далавера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непрекъснато изпращаме стоки от САЩ за България. Няма смисъл да се занимавате с големите фирми, никой няма да ви вземе сериозно. Те работят с по-малки спедитори. Търсете такива. 40Ф 4000 долара, 20Ф 3500 долара с два часа за товарене, всеки допълнителен час 75 долара. Имаме някаква такава оферта. Ползваме малко по-евтини 40Ф контейнери и стоят колкото искаме при нас, повече от няколко дни не е желателно, защото все пак стоката трябва и да пътува. Обърнете внимание и на това, кой ще го товари, как ще укрепва вътре стоката. Аз лично всеки месец влизам в голям филм с разнородни стоки - джетове, лодки, мотори, гуми, мотокари, багери и какво ли още не. Основно това го правим като платена услуга - внос от САЩ, но с иформация мога да помогна. Нали за това е форум. Дайте ми точен ЗИП КОД и какъв тип е стоката. Имайте предвид, че пристанищата са доста натоварени и трябва да се направи букинг от рано. Ето това ми е телефона +35924030879, +16096659313 тези двата след 15:30 бг време, когато не отговарят съм в България с този 0877316698.

Редактирано от DJ_AxL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следният проблем:Купих 1000 неща за колата ми, частите стоят при един мой приятел в Pittsburgh (САЩ) и сега се чудя по какъв начин най добре да прaтя всичко това до БГ?!За сега най добрата оферта беше за $ 4.500 с контейнер до Варна. Един мой приятел ми каза, че това е прекалено скъпо и, че има по-евтини варианти за контейнер до Солун и от там директно с камион до БГ и София.За това, има ли някой опит, информация или идея как може да се организира такъв контейнер най добре и евтино?Предварително благодаря за всички коментари и отговори:)

Привет, ако още търсиш отговор на въпроса как да изпратиш контейнер до БГ ми пиши на iliyana_gn@yahoo.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясен и точен отговор, браво, но позакъснял с няколко месеца, нещата мисля отдавна са в БГ, но ще е полезно инфо за бъдещи контейнери. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...