Jump to content
vartan

Въпрос относно габаритите

Recommended Posts

Колата е сивик д15б2 хечбек искам да попитам като врътна веднъж ръчката за фаровете трябва ли отпред да сетят фаровете отпред (от зад светят).Крушките са нови и са ок обаче имам само къси и дълги(сменил съм само две крушки общо).Интересува ме дали има бушон за габаритите или защо не светят отпред като врътна веднъж.Малко смотано го обясних дано сте ме разбрали :P за какво става въпрос.

Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги въпроса е важен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си крушките!На първа степен светят само габаритите-отпред и отзад :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, не знам коя генерация е колата защото има значение. При 4 ген. при първото положение (завъртане на лостчето) светват само габаритите, т.е. отпред светват двата габарита отстрани на фаровете, а отзад ти светва както си е нормално при включени фарове. При второто завъртане светват късите светлини и чрез превключване на пред се сменят дългите. При 5 ген. положението е същото само, че при тях габарита е вътре във самия фар. Дано този отговор те устройва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Габарита е съвсем отделна крушка, и не свети вара както на къси, а доста слабо, и наи вероятно през деня е възможно и да не ги видиш че светят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

Колата е сивик д15б2 5г. Крушките ми са нови , а и преди със старите пак нямах габарити.През ноща съм ги пробвал и несветят.Щом габаритите са на отделни крушки кажете какви да купя марка,ватове , че си нямам и на едия.Говоря за отред , отзад светят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е сивик д15б2 5г. Крушките ми са нови , а и преди със старите пак нямах габарити.През ноща съм ги пробвал и несветят.Щом габаритите са на отделни крушки кажете какви да купя марка,ватове , че си нямам и на едия.Говоря за отред , отзад светят.

Намери обозначението тук и си купи отнякъдеPhilips - Which lamp to buyвсе пак подозирам че си на W5W, т.е. 5 вата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Както казаха колегите габарита е отделна крушка.12V 5W марка мисля ,че няма голямо значение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи добре си свали твоята, и на някоя бензиностанция си потърси с твоята като мостра.

За улеснение ти давам и снимка на ламбата :lol:

 

Публикувано изображение

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разбереш каква е крушката иди в "Ауто+". Те имат добра колекция крушки, че няколко пъти съм търсил (за габарит-стоп отзад и за осветление на номера) по какви ли не бензиностанции и няма като наш'те и това е. Иначе за къси-дълги не е проблем има навсякъде.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за всички мнения колеги , през седмицата ще мина да купя крушките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених крушките (осрам два броя за 1.80 лв) и светят :hondarulez: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...