Jump to content

Recommended Posts

Искам да си купя споменатата хонда и имам малко въпроси към хората които за по-запознати с модела:1) лайсните за монтиране на външен багажник (незнам как се наричат) само серийно ли се слагат или може и допълнително да се монтират, в случай че си купя кола без такива? примерно на пасата могат да се сложат допълнително с едни винтове - незнам как е при хонда. Ако някой има идея и колко ще ми излезе да ми се сложат допълнително такива - да каже.2) какви разлики има между моделите преди facelift-а (преди 3/1999) и след, освен в двигателя (128/147 коня)? В Германия разликата е над 600Е, ако е само за 19 коня може би е по-добре да се спестят тези пари и да се вземе по-стар модел?3) точно този модел има ли някви особености за които да внимавам при покупка, освен стандартните неща които се гледат на всяка кола втора употреба?4) какви стандартни екстри има този модел? мисля че климатик, 2 airbag, abs и ел. стъкла са стандартно но не съм сигурен за това питам.5) какви допълнителни екстри има този модел?Много съм се навил за такава кола и ще се радвам ако ми помогнете със съвети за покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GIvanov

никой ли тука не кара такава кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре си се ориентирал :P

cr-v е моного популярен, последната генерация обира всички награди и надхвърли очакваните продажби

 

под "лайсните за монтиране на външен багажник" предполагам имаш предвид roof rack:

Публикувано изображение

можеш да сложиш всякаква марка стига да става за монтаж на cr-v

Публикувано изображение

Thule се водят за най-добри - моделът е "Thule Roof Rack System For Gutterless Roofs"

 

за разликите между оригиналната първа генерация и фейслифта освен в двигателя е

бутон за локване на скоростите при автоматичната трансмисия, седалките, както и множество козметични промени

след това има още две генерации

 

за проблемите е писано вече - примерно тук

 

за екстрите зависи къде е произведена колата

европейското cr-v се предлага с повече екстри от американското

японското е естествено с най-много екстри

виж тук за англия - на английски

Редактирано от XapBu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

Restless - определено има разлика между карането на двете - cr-v е по-тромавоhr-v е по-маневрено, кара се като кола, не като джип, лесно за паркиране, с по-добра видимост, по-нисък разходнезнам за полезен товар - знам че cr-v може да тегли до 1500 кг а hr-v до 1200а за частите - повечето са от civic :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XapBu,

 

мерси за отговора, както и за линковете.

 

Но понеже не мога да обясня за какво точно питам, да покажа:

 

ето тази кола има едни лайсни на покрива

Публикувано изображение

 

а тази няма такива

Публикувано изображение

 

незнам как се наричат тези лайсни (ако може някой да ми каже), но мисълта ми е ако си взема кола като втората дали може да се монтират допълнително тези лайсни?

 

иначе това към което съм се ориентирал е кола от германия (европейското cr-v) с ръчни скорости (така че май разликите с facelifta са предимно козметични).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless - с удоволствие - проблемът е че не съм в България :offtopic:GIvanov - това е roof rails - естествено че могат да се добавятопасявам се обаче че трябва да са само на хонда, за конкретния модел, тъй като следват формата на покривада ти кажа мисля че от констуктивна гледна точка е все тая дали ще сложиш roof rack или roof railsвярно с roof rails колата изглежда по-добре отколкото с roof rack

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам въпросния модел и си купих от Хонда САЩ оригинален Roof Rack монтирах го за половин ден много съм доволен. ПП: Незнам колегата Харви защо казва, че изглежда по добре само с релси като разликата е само в напречните греди?Утре ще пиша повече по темата, че са ме мързи:offtopic:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...