Jump to content
ilias

Кофти миризма от парното!

Recommended Posts

След един дълъг преход от 2000 километра започна да мирише от парното. Миризмата се появява само в началото, след като подуха 10/15 минути и се разсейва, парното си работи както преди, затопля бързо. Не мога да определя на какво мирише, не е силна миризма леко се усеща. Проверих всичко дали си работи и всичко си е наред, мисля си че е влязъл боклук в тръбите, почистих филтъра който е в купето зад жабката, голяма мръсотия излезе от там, но пак продължава да мирише. Можели някой да ми даде съвет, какво може да е и къде да гледам???

Редактирано от ilias

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си филтъра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си едно спрей4е за климатик от магазин за автокозметика.На етикета пише как се използва,убива бактерии,обезмирисява и по4иства.Оооо,много ясно,смени си филтъра.4ак сега зацепих,предположих 4е си го сменил :)

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен я има леко тая миризма, така че и аз ще се радвам на мнения по въпроса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път боксувах на баир и ползвах доста съединителя. След това в колата ми миришеше на мърша 2 седмици. Вуйчо ми каза, че е от съединителя, миризмата влизаше от парното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, колата е без клима.Благодаря за бързите отговори, ще потърся такъв спрей, предполагам не е проблем да напръскам с него като нямам климатик :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с англичанка и имам същия проблем - обаче не намерих филтър.като затворя клапата да върти въздуха в купето и миризмата малко намалява-според мен всичко е от влагата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на мен от едно боксуване стана така /само че на дрифт :) / . Все пак съединителя си е наред, както те разбирам трябва да изчезне /изветрее може би/ от самосебе си?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вероятност миризмата да не изчезва а ти да свикваш с нея, човешкото обоняние е доста несъвършенно и за 10 мин. е нормално да спреш да я усещаш, ако излезеш на вън за 20мин. и влезеш в колата пак ще я усетиш. Миризмата ти явно идва от стелките, особенно ако са от дебела материя като мокет която обира влагата и мирише гадно. Аз бях сложил парче мокет в багажника (чист и изпран)-изтърпях го точно 2 дена и го изхвърлих, още я помня тая миризма. Помага добър ароматизатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на мен от едно боксуване стана така /само че на дрифт ;) / . Все пак съединителя си е наред, както те разбирам трябва да изчезне /изветрее може би/ от самосебе си?!

При мен сама изчезна миризмата. И моя съединител не беше заминал, наред е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш теч на антифриз, спирачна течност, киселина от акумулатора, масло от двигател, скорости, хидравлика и т.н. миризмата влиза в купето през парното. Аз така си познавам евентоаления теч без да вдигам капака :P;) най-гадно мирише от акумулатора и антифриза!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен се оказа че е е от течността за чистачките - мирише на патоки и от прозореца влиза там където смуче въздух вентилатора на парното и като се стопли се вмирисва - затворих клапата и се ооправи-моятя е без филтър на парното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих си проблема - теч на масло от двигателя. Оказа се, че капачката на главата за наливане на маслото в двигателя не уплътнява добре. Досега гледах гарнитурите и не откривах нищо, не ми беше хрумнало, че капачката е проблема. На първо време я затегнах яко, а ако не помогне ще търся нова.Благодаря за отговорите на всички. :fun:

:fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...