Jump to content
activity

Задължителните разходи

Recommended Posts

аз я купих от БГ с всичко платено и горе доло ми излезна така.1.Номера в КАТ - около 70 лв. (18 лв. такси , 52 лв. номера)2.Такси в данъчното - 42 лв.3.Преглед за катализатор който ми го искаха в данъчното - 10 лв.4.2 зимни гуми - 70 лв.5.Каско в армеец - 370 лв.6.Аларма - 100 лв.7.Пожарогасител и аптечка - 24 лв. с 1 год. гаранция и аптечката е 20 лв. в кауфланд.И много мъки и тарпение и изгорен бензин на ляво и надясно ;);)

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

3.Преглед за катализатор който ми го искаха в данъчното - 10 лв.

 

[/quote

Колега я поясни ква е тая нова дивотия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

я наистина поясни.за тия 10 лв;) за катализатор?;))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за катализатора е ако колата е под 100 коня някъде, не съм абсолютно сигурен колко са точно конете. Ако са повече не те огрява както при мен. Данъка на d15z6 е към 100 лвп.п. Като се прехвърля колата при нотариуса се плаща една такса - 2 % мисля. Трябва да се носи бележка в общината, че е платена тази такса! Нотариуса не ти я дава в същия ден, а чак когато плати таксата в данъчното. Ако нямате бележка, мойта я взех от Габрово и не ми се занимаваше, от общината ще се опитат да ви изклатят да платите данъка пак! Не им се връзвайте! В компютърната им система е отбелязано, че е платен данъка. Накарайте лелката да провери, че са доста неориентирани и мързеливи.

Редактирано от blackw

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди малко по-малко от 2 години сметката изглеждаше както при хулиганката ,даже повече , което изобщо не е за подценяване . Тогава се разправях и с митници де , та там отидоха 350-400лв за доплащане на еко такса и коне .... та това нещо поне сега го няма !Иначе като купувате коли имайте го предвид това ... не става просто да се купи колата и да се кара . Затова е напълно резонно за кола , която върви с каско , гражданска, сменени консумативи , платен данък и хубави гуми да се искат повече парички ..... ама повечето хора това не го оценяват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest toto_spa

Абе наи просто казано ако имаш 6000 си купи хонда за 5000 за да си е обслужиш като хората ,та да остане и за 100 л бензинец да си направиш кефа на ноовата придобивка :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене нещата са следните:1.Регистрация-130лв(без да чакам на невероятната опашка м/у Коледа и Нова Година)2.Гражданска-116лв(на формуляра пише 139лв)3.Масло+филтър,агренажен ремък+ролка,горивен филтър,течността на съединителя-285лв4.Две зимни гуми(LASSA 185/60/14)-199лв5.Чистачки-4лв6.Аптечка,пожарогасител,жилетка,стелки-30лв7.Други-30/40лвОбщо около 800лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дето всички ревем за коли нов внос, излизат ни солено......Както каза Ръсти, нормално е кола , която е обслужена, застрахована и с хубави гуми да е по-скъпа!Благодаря на всички които споделиха дотук :tease: Хайде хора, още мнения.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дето всички ревем за коли нов внос, излизат ни солено......Както каза Ръсти, нормално е кола , която е обслужена, застрахована и с хубави гуми да е по-скъпа!Благодаря на всички които споделиха дотук :fun: Хайде хора, още мнения.....

вярно е това!МНООГО ВЯРНО! :tease::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние с колегите говорим за "правилото на 1000та лева". Естествено може и повече ;) Че то само каското е над 600 кинта на нещо не е да каеш супер луксозно ;) я да сметнем:регистрации и техн. прегледи да кажем 100каско 650данък 150гражданска да кажем 100те ги 1000я да добавим винетка да я докараме до софия 67аптечка и жилетка 20-30чистачки 40-50ангренажни истории 200 кинта понефилтри 100масло 70-100 4 литра полу/пълна синтетикадотук 1500 и спирам да смятам че това стана безконтролно а дори ходовата част не е скръцнала още ;)гуми летни да кажем 500 15ки може и по-добригуми зимни и те 500...опааа, аз не спрях ли да пиша... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Договор при нотариус за покупко-продажба - 40 лева (с всички държавни такси)Данък за първата година - 40 леваЛетни гуми - 400 леваЗимни гуми - 600 леваРемонт на редница - 410 лева (биалетки накрайници и други такива с труда)Прехвърляне в КАТ - 100Малса ремъци филтри и накладки - 430 леваКаско - 370 леваНова Аларма - 110 леваТотал щета = 2500 лева по касови бележки

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето цените и при мене:KAT - 60лв.Консумативи (Ремъци, ролки, филтри масло) 540лв. - с трудБиалетки - 40лв.Накрайник - 60лв. (Смених и двата) - 120лв.Маншон - 25лв.Каско - 600лв.Гражданска - 105лв.Гуми летни - 680лв. (Малко се изхвърлих, но си взех хубави) Goodyear Eagle F1Зимни - 0лв. (Немах пари повече) Но тази зима ще искарам със старите ;)Общо : Около 2200лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах 3500$ за Хонда,купих я за 1400лв в окаяно състояние!Като минах през консумативите,съединител,та до боя и нова кожа за предните седалки(старата неставаше),каско... и стана към 4500лв :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих си една равносметка колко ми струваше колата, след като я купих за да мога да я карам.

Мисля , че това би била една полезна тема за всички ни, и особено за новите фенове, на които тепърва им предстои покупка.

Знам , че при всеки един от вас тези разходи са различни по ред причини.

Зависят индивидуално от автомибила, от това дали е нов внос или не и мн.други причини.

Затова се надявам да има повече споделени мнения, както и моля да бъдат конкретни!

Става въпрос за разходите след покупка!

Моля, не пишете излишни коментари в темата.

 

Ето колко ми струваше на мен удоволствието да си карам колата:

1. Регистрация в КАТ - 200лв

2. Аларма - 140 лв.

3. Смяна на консумативи- 412 лв.

4. Гражданска- 130лв.

5. Каско- 360лв.

6. Нови зимни гуми- 300лв.

7.Годишна винетка- 76лв.

..и разни други дребни, но задължителни неща

 

Всичко около 1700лв. /над покупната цена на автомобила/

 

Пояснения:

т.1 не е задължителна, тя е само за тези , които нямат възможност да висят на опашките в КАТ Сф , както и не е задължителна, ако колата е купена регистрирана.

т.3 включва ремък+ролка, трите филтъра, смяна на моторно масло и смяна на масло на скоростна кутия.

т.4 и 5 могат да се разсрочват на тримесечие, но все си е същия разход.

т.6 Цените на гумите според джоба, аз си избрах по-евтини, но държах да са нови /Cormoran Snow Pro/

 

Това е от мен :hondarulez: Очаквам и от вас да споделите.

А някой наясно ли е с процедурата при данъчните след покупката на автомобила? Какви документи се изискват и трябва ли предварително да сме си попълнили някакви формуляри? Също, дължим ли някакви наказателни лихфи, ако не сме си регистрирали колата веднага след покупката?

Ще съм ви благодарна, ако имате инфо.

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Brandy Има срок (май беше 2 месеца) след покупката на колата, в който трябва да идеш да я обявиш в данъчното. При данъчните се плаща 2% от стойността на колата. Там има застрахователи и ти правят оценка, знаят за кво ти трябва и я правят подходящо ниска - примерно 1000 лв. и плащаш 2% от 1000 лв.Освен тези 2% си плащаш и данъка.Ако си просрочила срока - има глоба, по смътни спомени, казват ти че е 20-200 лв., правят се на лоши, след това ти зимат 20 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължителни:1.КАТ -2002.Аларма -1203.Масло с филтър =854.МТФ -555.Ролка и ремък с работата -180лв.6.Накладки предни и задни -1507.Свещи оригинал =55Значи 845левчета....задължителни. :angry: Не задължителни:1.Ангелси очички -5002.Ксенон 2007г. -3803.Пайнер 6800 -5004.Колони Херц 4бр. -1705.Тунинг -1100 (това за всеки е относително)Още 2650Общо съм се "набутал" 3495 :blink: ,Мдаа и 650Каско+105ГО+Минетка за скапани пътища70...Айде честито 14000левчета за 8годишен Vti... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Ето колко ми струваше на мен удоволствието да си карам колата:1. Регистрация в КАТ - 200лвПояснения:т.1 не е задължителна, тя е само за тези , които нямат възможност да висят на опашките в КАТ Сф , както и не е задължителна, ако колата е купена регистрирана.

Абе какви хора сте, да пълните гушите на измамниците и престъпниците... познавам един дето това му е "работата", земя с ръце ше копам, ама на мутра за такова нещо пари няма да дам :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично колега, но коментара ти няма никакво отношение по-темата! Написано е пояснение "т.1 не е задължителна" за да не се обърка някой! п.п. Аз преценям на кого и за какво да си давам парите. И нямам намерение да ти давам обяснение за това!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

регистрация 200лвконсумативи 240съединител 500 6тото замина притискатела(извънреден)гуми с железни джанти 460аларма 190каско към 300май е тва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...