Jump to content
Guest plamoni

Питане Б16А Б16Б

Recommended Posts

Guest plamoni

Имам един въпрос към по просветените колеги от форума.Ще бъда много благодарен ако някои ми обясни в какво точно се изразява разликата между двигателите Б16А... и Б16Б ( :hondarulez: освен зверската разлика в конете)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The Pit Bull

Имам един въпрос към по просветените колеги от форума.Ще бъда много благодарен ако някои ми обясни в какво точно се изразява разликата между двигателите Б16А... и Б16Б ( :hondarulez: освен зверската разлика в конете)

В "Best Motoring - Honda Type R Legend (NSX-R, Integra Type R and Civic Type R)" обясняваха за разликата.

Дросел на 68 - 70мм

Бутала с по високи чела

Друг компутър

По - голями Входящи клапани

и тн.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

маняк малк осе обърка тука :hondarulez: не бъркаи марку4а на ;) аир интеика с ДРОСЕЛА които е 62 мм И Да кажа на пи4а 4е;)) ДВАТа мотора единственото общо помеждуим е :tease: Б16(номера) и 4е са хонда:P буталата са др-гибиелитеколяновия валвсмуквателяваловете изпусквателя електрниката блока..ми вси4ко;)клапаните и мно др.;)даже о капака на единия е 4ервен на др-гия 4ерен ;);) вси4к ое разли4но.

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest plamoni

Благодаря,долу горе ми стана ясно.Ако някои знае още нещо да казва,всякакво инфо би ми било полезно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,долу горе ми стана ясно.Ако някои знае още нещо да казва,всякакво инфо би ми било полезно :)

B16B е доста по-здрав и както казват колегите разликите ги гледай в Best Motoring - Honda Type R Legend Биелите са титаниеви ако не се лъжа и буталата са с молибденово покритие(като на Голф 2 КР :D )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

B16B има и лек порт на главата доколкото съм гледал по филмите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...