Jump to content
vanko_2

Какво мислите за това?

Recommended Posts

Някой виждал ли е или е чувал за такава дивотия??? Интересно ми е дали става за нещо или е като онези пластмасовите турбо-вентилатори дето ги продават в нета :P . И ако това чудо въобще работи, дали няма да се получи познатия ефект на изгорелите клапани както при изкуствено скопена метанова или газова уретба? Чакам мнения :P.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

в това клипче не казаха абсолютно нищо грешно.... Ако накараш в изгорелите газове да има повече кислород, ще ти трябва такова устройство за да компенсира.Само дето цялото клипче е свързано с hydrogen generator-a който те ползват, така че не вадете нещата от контекста :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това разбрах, че става дума за водород, ама дали само водород или бензин се гори ...А да, и какво целим с цялата тая история ... - икономия на гориво ли?

Редактирано от Iceman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си мислех, че е за икономия правено, но май не е точно това, което изглежда :) Явно не съм много добре с английския, но от това което разбрах, май при отваряне на дроселовата клапа и обедняване на сместа, това чудо лъже ламбдата, че сместа си е ОК и колата работи на "бедна смес", а компютъра получава сигнал за "нормална смес" и не коригира количеството гориво. Ама май не е баш така ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, мислите ли, че инженерите в секретните лаборатории на ХОНДА може да не са се сетили за това и направо те да си лъжат компютъра?

Редактирано от F20A4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този водород+кислород уж намалява разхода, но колко е вярно никой незнае.Инженерите са направили това което са им наредили отгоре -> мах добър автомобил за мах широк кръг потребители. Могат да сложат турбо, могат и да не сложат (същото важи и за метан, климатик, ABS, LSD, огледалце на сенника ;) и т.н.) Щом работата отива до лъгане или модифициране на компа значи искаш двигателя да изпълнява по специфична функция от предвиденото -> да върви повече, да харчи по малко, да работи с друго гориво и тем подобни адванснини като в крайна сметка всичко се заплаща по един или друг начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това като го гледам какво менташко изпълнение е ми се драифа......може да има някаква идея в цялата изтория ,но уви ми убягва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...