Jump to content
automotive

Мога ли да сложа такива гуми

Recommended Posts

Сега карам с оригиналните" 175 70 13 мога ли да сложа само на предните две 155 70 13 ? Височината е еднаква само дето с апо тесни ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш,тесните гуми вървят по добре на снега,особенно зимните!само да не са малки за джантите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш,тесните гуми вървят по добре на снега,особенно зимните!само да не са малки за джантите!

Да , ама не.Височината е процент от ширината на гумата, това означава че 155/70/13 е по-ниска и по-малка като диаметър от 175/70/13.155/70/13 = 547мм.175/50/13 = 575мм.Демек с близо 3 см е по-малка гумата като външен диаметър, което ще рече че предницата ти ще стане с 1,5 см по-ниска и ще си като снегорин , не че няма нужда от такива де ;)За да ти е приблизително същия диаметър трябва да сложиш 155/80/13 или 165/75/13За тези сметки можеш да погледнеш avtogumi.comИначе да , днес с 205-ците и 215-ките летни закъсах на равно , а после с 175-ците зимни бяха като снегорин и минаавх навсякъде.Поздрави Редактирано от RIP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5x13 155/R/135x13 175/70/135x14 185/60/145x14 195/60/145.5x15 195/55/15това което дават в Сайта за Сивика значи мога ли отпред да съм с Първите 5х13 а отзад с 175 70 13 ?

Редактирано от automotive

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рип да 4ете внимателно и да смята внимателно,мом4ето ви пита за един и същ диаметър само предни по тесни гуми. Може.

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно чете.В зададеният въпрос цифрата 70 не е височина на гумата в някаква мерна единица, а е височината като процент от ширината в мм.Следователно при едно и също число /70/ при ширина 155 гумата ще е по-ниска както сметна колегата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно чете.В зададеният въпрос цифрата 70 не е височина на гумата в някаква мерна единица, а е височината като процент от ширината в мм.Следователно при едно и също число /70/ при ширина 155 гумата ще е по-ниска както сметна колегата ;)

не е така .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета хайде да почетете малко и тогава да питате и коментирате;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета хайде да почетете малко и тогава да питате и коментирате;)

утре ще премеря не спор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно чете.В зададеният въпрос цифрата 70 не е височина на гумата в някаква мерна единица, а е височината като процент от ширината в мм.Следователно при едно и също число /70/ при ширина 155 гумата ще е по-ниска както сметна колегата ;)

не е така .
... точно така е !!!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на колегата Рип,грешката е моя. Не сам догледал. Ама съм и аз. то4но е написал разликите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на колегата Рип,грешката е моя. Не сам догледал. Ама съм и аз. то4но е написал разликите.

;)Та вярно е , че може да сложи по-тесни гуми и да е по-проходим , ама трябва да види и джантите му колко са широки и какви гуми могат да носят.Но като сложи по-тесни трябва пак да запази диаметъра на гумата , а както показах по-горе височината не е константа , ами процент и може да ви подведе.Ползвайте калколатори за гуми като avtogumi.com за да си смятате кои размери са съвместимиПоздрави и успех Редактирано от RIP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...