Jump to content
Stefan Milev

Моля за помощ за Покупка на Сивик 97 г.

Recommended Posts

Здравейте фенове на Хонда! От скоро чета форумите на Хонда и много се радвам, че има компетентни хора, които са склонни да окажат помощ дори и на такива новобранци като мен.Нека все пак да премина към въпроса. Искам да си купя хонда сивик мисля че се води 6 ген. 97 г. двигател 1.4. До тук добре. При огледа обаче видях нещо не много приятно. Колата беше запалена когато отидох в автокъщата и аз помолих продавача да вдигне капака. Двигателят изглеждаше много доб-ре, явно беше измит и напръскан със силикон спрей. Лошото беше, че шайбата на хидравликата се клатеше много сериозно. Та въпроса ми е следният: Колко може да ми излезе ремонта на хидравличната помпа? По какъв точно начин се захваща тази шайба? Лагер ли се сменя?Не се чуваха никакви шумове от хидравликата. Знам че най-вероятно не ви давам достатъчно информация, но не се сещам какво точно да ви напиша за да стане по ясно. Пък и в момента не ги чаткам много тези коли.Ако можете да ме посъветвате нещо ще съм ви много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец, месец и нещо ходих да гледам една Хонда. Та като вдигнахме капака и запалихме двигателя шайбата на хидравликата се мандахерцаше на ляво и на дясно докато се върти с три сантиметра отстъп на страна. Играеше си бая. Та след консултация с доверен на мен Хонда специалист ми каза, че това може да се получи само и само от челен удър, сериозен или не но за да достигне до нея и да я разклати. След това направих повторен оглед на колата и забелязах, че предния рог беше заваряван. Та съвета ми е да се огледаш и да разбереш дали не е удряна Хондата. Също така може и лагерчето да е отишло, и за него знам, че се ебава но рядко. Дано да съм бил полезен, лек ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рейка и помпа са 2 неща. В България почти всяка кола която се продава е удряна. Ако е направена добре да не те притеснява. Относно шайбата не мисля че е голям проблем. Мойта беше крива и я изправихме. Питай колегата за колко ще ти даде помпатата и ако само това е проблема направо я зимай колата /:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Благодаря на всички за отговорите. Наистина на пръв поглед няма нищо друго освен тази шайба. Относно това дали е удряна, аз също мисля че много рядко се намира стара кола която да не е претърпяла поне малко произшествие. Когато бях на огледа на колата беше много студено и аз бързах да хвана друга автокъща да работи. Общо взето не успях да направя много детайлен оглед, но според това което видях ми хареса много. След Нова година ще отида и ще я прегледам по добре. Мисля да и закича един газов инжекцион след това. За да мога да запазя динамиката на колата. Има ли колеги с 1.4 двигател с газ или газов инжекцион да споделят как се държи колата?Двоумя се обаче дали 1.4 или 1.6. Ще ми се колата да ми е максимално пъргава за парите си. Не да е 160 коня, но да е пъргава. Мисля че и на 1.4 ще съм доволен, все пак е хонда и нещата стоят по различно от колкото при другите коли.За колегата който продава, не разбрах дали продава само помпата, или всичко заедно?Благодаря на всички за съветите.Приятни празници!

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M.Honda Civic

не се притеснявай колега не е страшно всичко се прави а този проблем не е сериозен и не е скъпо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Колеги къде ще ме посъветвате да отида да я погледнат и евентуално да я оправят на нормална цена?

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

при омбре я закарай ако можеш още преди да я купиш. Има му координатите. питай го евентуално колко би ти струвал ремонта. Относно 1.4 и 1.6 ако намериш 1.6 на добри пари взимай :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Ще се пробвам да я закарам преди да я купя, но не ми се вярва търговеца да се съгласи. И на мен ми се иска 1.6. Мисля че ще е много добре. Единствен недостатък е, че малко повече пари за данък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...