Jump to content
Guest chopper1969

Замръзна ми

Recommended Posts

Guest chopper1969

Груба грешка е през зимата да налееш само вода. Влязла е в помпеният елемент и е замръзнала. Ако се опиташ да пръснеш може да изгориш моторчето. Остава ти или да демонтираш казанчето и да го стоплиш, или да го сгрееш с калорифер както е на колата ако е възможно, или да чакаш лятото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NASAKOTO.YAKATA

Преди седмица имах същият проблем. И двете помпички бяха замръзнали въпреки че не беше по студено от -2 ... -3° а течността горе не беше замръзнала (имаше концентрат). Ако не чуваш помпичката недей да я пускаш да не я опукаш. Слагах горещ концентрат но така и не се оправи преди да се постопли малко. Ако трябва бързо да решиш проблема източи колкото се може повече течност от казанчето, стопли я и я налей отново. Май само с доливане на гореща като мен не става ;) Внимавай че спирта вътре се изпарява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си загаси6 музика парно и вси4ко и се опиташ да пръснеш те машинките се чуват ... ако не се чува друг да пръска а ти излез и слушаи ... ако се чува както каза колегата ... калорифер ако не пак калорифер да си сигурен а като си сигурен че е изгоряла ... моргата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... А това за бушона е абсурдно .... бушон изгаря когато премине твърде голям ток оттам , а не когато замръзне машинката ...

Изобщо не е абсурдно а напълно реално. Точно когато не се върти двигателя тока се вдига доста и е възможно да изгори предпазител. Провери като си на контакт като натискаш ключа за помпичката дали лампите по таблото леко си намаляват светенето. Ако е така значи всичко е ОК и чакаш да се размрази. Ако няма промяна може и предпазител да е изгорял, но все пак недей да пробваш дълго време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ходих да я измия на омв, след известното обливане с топла вода ефекта е, че поне моторчето започна да се чува, че работи. Ще пробвам нещата които казвате, вярвам ще се оправи проблема.Благодаря на всички ви.Весели празници. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ходих да я измия на омв, след известното обливане с топла вода ефекта е, че поне моторчето започна да се чува, че работи. Ще пробвам нещата които казвате, вярвам ще се оправи проблема.Благодаря на всички ви.Весели празници. ;)

да просто не пипай ни6то остажи го да се размрази .си4ко 6те е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е абсурдно а напълно реално. Точно когато не се върти двигателя тока се вдига доста и е възможно да изгори предпазител.

Случвало ли ти се е или изхождаш от това ,че няма невъзможни неща :P Не искам да се заяждам - напротив . Добре е да се опитваме да си помагаме със съвети , но нека поне се говори от опит. Не да търсим под вола - теле :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NASAKOTO.YAKATA

Аз също не се заяждам. Точно това не ми се е случвало (изгорял предпазител на помпичката), но което казах си е точно така и не смятам че е тук мястото да обяснявам защо (за справка ползвай дисциплината ЕМУ в ТУ). За по лесно можеш да провериш какви предпазители се слагат на ел. двигателите в автомобила и какъв им е номиналният ток, ако не си запознат с принципа им на работа. Описах какво ми се беше случило наскоро и се надявам да съм помогнал, защото е неприятно в студа да обикаляш бракмата вместо да гушкаш жената.Ако трябва да се изхожда от това което ти се е случило на теб или някой друг форума нямаше да е много полезен, щото какво ще ти обясни един обикновен юзър като ти каже: "И на мен не ми пръскаше на предното стъкло, ама майстора го оправи за 20 гроша" @gremЩом моторчето вече се чува значи няма поражения :P Честито Рождество Христово на всички и само приятни емоции по празниците и след тях :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото което замръзва (и последното което се размръзва) са пръскалките върху предния капак тъй като са най-далече от топлината на мотора , най-ги духа студеният поток и най-малко е проходното им сечение . Ако се чува моторчето и не си с обикновенна вода при отрицателни температури бръкни в пръскалките внимателно с една топлийка и раздвижи навътре-навън , настрани недей щото ще разместиш зоната на "поливане"в/у предното стъкло :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш във МОЛ-а оставяш я за 2-3ч. на ниво-2 или -3 и после имаш пръскалки.Долей си още концентрат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш във МОЛ-а оставяш я за 2-3ч. на ниво-2 или -3 и после имаш пръскалки.

Долей си още концентрат.

[/quot

 

това за МОЛ-а :P ,не се сетих щото и аз имах същя проблем преди дни ,а взех един сушоар за коса и запо4нах от праскалките при отворен капак надолу към тръби4ките след 10 мин. вси4ко беше ОК

 

 

 

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ и умната с горивото с октан около 40 градуса :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегите са прави-затопли колата но долеи 100 милилитра спирт за горене в казана гарантирам ти че мема да замразне повиче :P :P :P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегите са прави-затопли колата но долеи 100 милилитра спирт за горене в казана гарантирам ти че мема да замразне повиче :P :P :P;)

колега мислия ,4е спирта ще разяде ,само с те4ност като размразне вси4ко ще е ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Рождество Христово на всички и само приятни емоции по празниците и след тях :P

Мерси , подобно !.. и да знаете , че течността за чистачки не се пие :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле колко повтарящи се мнения за нещо което беше обяснено още в първия пост ... представям си ако не му работеше запалката примерно колко ли щяха да са тогава ... или едната гума ако беше мека ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като добавим твойто и мойто и стана ..... темата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...