Jump to content
Guest bvo

Honda Civic 1.4i 16v Sohc 90 Hp

Recommended Posts

Guest bvo

Здравейте пичове,вчера си купих HONDA CIVIC 1.4i 16V SOHC 90 hp, 4 врати, хечбек, 1998г. обаче ми се струва че колата малко слабо набира, малко е тромава и т.н. 100 км/час ги вдига за 14 секунди, и по-вече от 190 км/час не ще да върви. Кажете, нормално ли е това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Добромирски, HONDA-та е Англииска. Твоята как върви, острилка ли е, защото ми се струва че моята нещо не е много бързичка и бавно ускорява?

Абе човек, ти какво искаш от 1.4 мотор??? Ако си искал самолет - да си купил 1.6 VTEC DOHC 16 V 160 hp пък тогас сравнявай с астра 136 коня ;);) Махни катализатора ако е все още на нея и тогава виж, ама за 6-та генерация 1.4 90 коня най-добре да се изкаже майната, че и той е с такъв мотор ;)п.п и недей пуска 10 теми ;) съвет ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Iltcho е много прав. Мотора си е 1.4 а 90HP идват от добрият въртящ момент при високи обороти.За ускорение ускорява защото е лекичка но това става след 5000 rpm ;)А относно високите скорости.......издъхва си количката ;) Ако си я взел да се състезаваш с нея .......лош избор ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Добромирски, твоята с клима ли е?А какъв разход ти дава в града?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest delineator

Това D14A4 двигател ли е? Че те му дават 175 км/ч максимална скорост, тука

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Честита да ти е клата колега ;) Много добър е този двигател и това като цяло е страхотен автомобил. Недей да се терзаеш и да мислиш за ускорения. За класа си върви СУПЕР! Това е един доста здрав и икономичен мотор, може да се направи да върви и повече, но не си заслужава да разваляш колата. Целта с която е измислена, не е стрийт рейсинг и прочее. Този автомобил е направен да те вози много километри икономично. Достатъчно е динамичен за класа си, има нисък разход и е съобразен с всички ГЛУПАВИ Европейски правила. Както виждаш и една гражданска отговорност да направиш и пак ще си в долната граница за плащане. Ако си искал спортна кола, тогава сменяй я, но според мен няма смисъл ;) Пожелавам ти много безаварийни километри да и се радваш ;) Метни някоя снимка ако ти се намира ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Честито колега.Наистина си си избрал много хубава кола , но за стрийт не си мисли , с това купе и този двигател си дотам.14 сек до 100 км/ч не е толкова зле ( въпреки че за мене са много ) , приятели имат същата такава но с 1.4 75 коня ;) и климатик , сещай се колко върви , но още повече колко харчи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ALEXANDER 1

Здравейте пичове,вчера си купих HONDA CIVIC 1.4i 16V SOHC 90 hp, 4 врати, хечбек, 1998г. обаче ми се струва че колата малко слабо набира, малко е тромава и т.н. 100 км/час ги вдига за 14 секунди, и по-вече от 190 км/час не ще да върви. Кажете, нормално ли е това

ЧЕСТИТО!!!Ха-ха-ха ;) ;) ;) ми ти какво искаш 14сек защото си сменял скоростите бавно ;););) колата набира точно толкова колкото може че ти защо я пробваш чак след като си я купил .190км/ч са и предостатъчно(май ти лъже скоростомера ама по лек наклон и с попътен вятър става)Не се притеснявяи отлична е като покараш ща разбереш сам за разхода и ремонтите.Няма какво да те убеждавам сам ще се убедиш че е отличен избор.Съд здраве да си я караш и беазаварийна експлоатация!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Пичове,Благодаря за изказните мнения! С всеки ден все по-вече ми харесва калцата!Пак колкото за скорост и ускорение, наистина не съм я купил за състезания, така, че ми върши идеална работа! За мах speed, наистина по много лек баир надолу вдигна 190, ама и това ми стига, даже ми е идеално!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Добромирски,Твоят мотор е D14A8, а моят е D14A7, каква е разликата, моля, ако някой знае???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

D14A8....D14A7, каква е разликата

D14A7 - 75hpD14A8 - 90hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PoweRG

Здравейте пичове,вчера си купих HONDA CIVIC 1.4i 16V SOHC 90 hp, 4 врати, хечбек, 1998г. обаче ми се струва че колата малко слабо набира, малко е тромава и т.н. 100 км/час ги вдига за 14 секунди, и по-вече от 190 км/час не ще да върви. Кажете, нормално ли е това

И аз я гледах твойта колица миналата седмица и на мен ми хареса! Наистина не е много пъргава но за екстрите и цената си е перфектна!Да си я караш без проишествия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

моята е 3 врати хечбек с мотор D14A4 1.4 90кс,доста по-лека е и мисля че са с различни скоростни кутии, 0-100 и дават 10.8сек и си ги прави,така че имат доста разлика,но твоята сигурно вози по-конфортно,така че си се кефи на количката и да не ти пука :unsure: Разхода ти на градско ще е около 8/100(колкото и да я режеш), извън около 5.5 със 100-120км/ч :blink::ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

ot bvoТвоят мотор е D14A8, а моят е D14A7, каква е разликата, моля, ако някой знае???

D14A7 - 75hp

 

D14A8 - 90hp

Колега , колата ти е 75 коня , така че :unsure: това е най-слабия мотор слаган на това купе и поправете ме , но е и с карбуратор :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Колега BVO ... ща плясна зад врата ... не е по-тромава от Астрата от която слезе оня ден. На всичкото отгоре ще забележиш сам каква е разликата. Аз я усетих за 3 КМ пробег. Като прочетеш това ми се обади да ми кайеш едни работи и да проверим какво ще каже програмата за твойта нова колица. Ако искаш в събота можем да идем да се пробваме двамата. И мен ми е интересно като застанем един до друг дали мойте коне ще надбягат твойте. :unsure: Радвай се на колицата си ... красавица е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rossignol

Странна работа, моя мотор е д14а2 и пак е 90 коня. Какво е значението на последната цифричка. Не съм я засичал от 0-100, но ще го направя тези дни.През лятото ми даде 7л/100км разход в града, но без задръствания, засечен от капачка до капачка, много се изкефих и ме е страх да я засека втори път, а и резервоара не е малък.Извън града е нормално да ти варира 5-6л при скорост 90-120км.Ако не си сменил още консумативите мога да те посъветвам това-онова, но недей да я пилиш така преди да си го направил.Свещите и катализатора са важни, провери ги.Колко пара даде. Аз дадох 6500лв, но е 96г и я купих преди 1 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Rossignol, за 8700 лв. я взех, ама е с клима, ABS и т.н.пичове, като си купувах колата мислех че е 90 к.с. а тя се оказа 75много ме е яд!че аз на лято като пусна климата и тя ще спре да върви горката ми количка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Dido Dimov,дай да сложим на линията кончертото и сивика да видим как е, че кончертото върви по-вече няма спор, ама ми е интересно дали ще ме минеш с много!К'во ще кажеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Слагаме ги в събота. И малко ще се снимаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

dido, ако паднеш в тая гонка, обещавам до септември месец да не спра да ти се подигравам :lol: а колегата BVO дотогава, всеки ден да го черпя :tooth: да покажете снимки после, ей :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

1net Публикувано на Jan 14 2005, 11:53 AM   dido, ако паднеш в тая гонка, обещавам до септември месец да не спра да ти се подигравам  а колегата BVO дотогава, всеки ден да го черпя

А пък аз обещавам да бъда свидетел на черпенето, и да съблюдавам :tooth: зорко за изпълнението му :huh: Но искам си процента ей :lol::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Обещавам да се представя достойно. :confused: Все пак такива неща не правя и несъм правил ... и гоненето има чалъм. А снимките ще са на интериора на колата, защото мисля да сменям цвета на някой елементи ... та да видя предварително дали ще ми хареса промяната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

относно разхода на гориво,извън града моята колица харчи 8л./100км. при постоянно поддържана скорост между 140 и 160 км/чв момента градския ми разход е някаде 8.8л/100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Civic Fastback D14Z3 с "голямата" гарнитура с газов инжекцион.Топ спиид на газ 180км/ч на 5500 оборота.Ускорение до 100км/ч на газ 14.4сек.,на бензин 13.6сек.Разход на газ градско 8-8.5л,извън 7.5л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...