Jump to content
darius

Широки гуми

Recommended Posts

Питах на доста места по гумаджийниците и мненията бяха много различни,

та да попитам и тук:

 

Джантите ми са 6х15'' и Хонда монтират гуми 195/55/15,

до колко мога да вдигам широчината на гумите с

тези джанти.НЕ питам за височината(имам калкулатор)!

Или да търся джанти 7х15'' или 6.5х15''?Сивика е ЕК4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле забрави всичко под 7 ! аз карах със 6 инча на купето и 195 55 15 ама ми идваха малки ! това екрайния размер за тази широчина.на 7цата 215 е карйния ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле забрави всичко под 7 ! аз карах със 6 инча на купето и 195 55 15 ама ми идваха малки ! това екрайния размер за тази широчина.на 7цата 215 е карйния ;)

Искаш да кажеш,че дори и 205 не мога да сложа....Това е много кофти!Джантите обаче не ми се сменят,щото много ме кефят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JeepersCreepers

на 6 абсурд особени пук ако са и с голям профил! на 6,5 можеш да ги сложиш даже и с голям профил ама пак е възможния макс и не е мн препоръчително! защото на голяма скорост като са свити гумите от джаната/получава се ако са сложени на малка джанта/ почва да се люлее колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RIP

братле забрави всичко под 7 ! аз карах със 6 инча на купето и 195 55 15 ама ми идваха малки ! това екрайния размер за тази широчина.на 7цата 215 е карйния ;)

ЕЕЕЕЕЕЕЕ , не така де , сега как ще сложа 225-ците на 7J !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забрави става много грозно! и ще те люлее ако са с голям профил,аз имах на 7мици 215 45 15 и нямаха борд и си личеше че неим е хубаво;) но ако имаш борд 215 е макса! за 225 7,5 нагоре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DjSprite

при мен са си ок 225/45/17 с борд на 7J .оригинално ми дават 195/65/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах на доста места по гумаджийниците и мненията бяха много различни,

та да попитам и тук:

 

Джантите ми са 6х15'' и Хонда монтират гуми 195/55/15,

до колко мога да вдигам широчината на гумите с

тези джанти.НЕ питам за височината(имам калкулатор)!

Или да търся джанти 7х15'' или 6.5х15''?Сивика е ЕК4.

РАЗМЕР НА ДЖАНТАТА

Широчината на джантата обикновено е по-малка от тази на гумата, за да се получи сигурно прикрепване. Например, гума с широчина 185 мм трябва да се монтира на джанта с широчина 6 инча (152,4 мм), въпреки, че 7 инча (177,8 мм) е размер, по-близък до 185 мм. За да се получи по-добро прикрепване гумата трябва да е по широка от джантата с около 30 мм. Това е така, защото широчината на гумата се измерва в най-изпъкналата й част, където разстоянието е по-голямо от това между вътрешните ръбове, прикрепящи гумата към джантата.

Виж раздел Полезно

Редактирано от The Pit Bull

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен са си ок 225/45/17 с борд на 7J .оригинално ми дават 195/65/15

спрайте твоите трябва да са 7.5J сега на акорда съм със 215/45/17 и гумата стои перфектно.а на рекса са ми 225/50/15 и имат лека издувка от страни.та моето мнение е,че на джанта 6J в никакъв случай по-голяма от 195. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се сложат гуми по широки отколкото позволява джантата не че има особенно голям проблем но колата започва да се люшка по завоите. Не е приятно. Аз бих предпочел по широки джанти с по тесни гуми отколкото този вариянт. На БМВ-то си отзад съм със 10 инча с 255 гуми но отпред съм със 9 инчови със 225 и стоят по теснички но пък не потдават и милиметър по завоите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...