Jump to content
stanislav_stz

Странен шум при работа на двигателя

Recommended Posts

Здравейте! Отскоро се появи следния проблем: Паля колата без проблем, но когато я карам се чува един много странен звук, малко е глупаво, но е като звук на самолет. Колкото повече вдигам оборотите, по-силен става звука. Накарах един приятел да понатиска газта, дигнах капака, защото се съмнявах това свистене да не идва от турбината(Civic 2.0i TD). В крайна сметка се оказа че няма нищо общо с турбината, тя е от другата страна на предницата. Звука идва от някаква ролка, не съм много запознат, но до колкото разбрах това е тази на пистовия ремък и до колкото разбрах, било голяма играчка за да се смени и няма да ми легне по-малко от 300лв. Интересува ме, трябва ли да сменям и ремъка и всичко там или мога само самата ролка? Какви са последствията ако стане някаква авария? Някой имал ли е подобен проблем. Ако може също така да ми препоръчате някакви цени или сервиз(за Стара Загора и София), ще съм Ви много благодарен! Приемам всякакви идеи.

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Здравей, звукът може да идва или от ролката или от водната помпа, ако си сигурен че е ролката-купи нова(старата не подлежи на ремонт) смяната и не е трудна( поне по мои наблюдения)смяната на ремъкът е доста по-трудоемка работа (откача се единият тампон на двигателя), ако не му е времето за смяна -не го сменяй, няма да имаш проблеми с него. Няма от какво да се притесняваш, това е доста често срещана "повреда" при всички двигатели. Не знам каква е цената и, но предполагам че е около 100лв. За смяната и би трябвало да ти вземат не повече от 40-50лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, все пак ми е интересно кое точно издава този странен звук? Как се получава точно.. Някой може ли да ми препоръча сервиз?

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, все пак ми е интересно кое точно издава този странен звук? Как се получава точно.. Някой може ли да ми препоръча сервиз?

Ролката представлява капсулован лагер пълен с грес, когато с годините се разхлаби капсуловката и свърши греста, почва да свири.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като за начало иди на читав майстор.Ролки и лагери по колата има-не е като да няма :P .Дали е оптяжна или друга ролка не може да се гадае и да се мисли от какво може да е станало? :P При мен имаше един подобен звук от пренатегнат ангренажен-ролката виеше-отхлабиха го и се оправи.При теб не се знае.Коя година ти е колата?Ако някой е сменял ремък и го е пренатегнал ето ти причина да замине ролката или лагер.Но нека не забравяме че докато не се прегледа обстойно от какво точно идва звука не се знае 100%.Може да е водна помпа,може да е лагер на алтернатора.(макар че се съмняам)......така че моят съвет е :майстор :P

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Може да дойда на срещата, само да съм в Стара Загора, но няма да е преди 8ми декември. Колата е 97ма година, англичанка. 86коня, 2.0i TD.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...