Jump to content
micro

Паркиране без намесата на водача

Recommended Posts

Мда, ама това не е нищо ново... мисля... ето тук за сверка:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искате да видите ШОФИРАНЕ без намесата на водача или по-точно без да има водач , напишете писмо до господин гогле със съдържание DARPA и гледайте :) защото вече първата фаза от градското състезание мина и има доста финиширали роботи ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видяхте ли колеги...ние каква я мислехме , тя каква стана? Какво излиза сега, тамън някои от нас книжки взеха, а тея от волво и бмв вече ни казват "не сте нужни, тя колата си може сама да си паркира." :lol:;):dj::P;):dry::P :P Е*авката настрана, ама системата е доста полесна, само да не се нуждаеше от багажник пълен с кабели и всякакви други джаджи. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ...това видео първото нещо неможах да го видя...пише ми "-1min."Както и да е, за ДАРПА само видях кво значи съкращението...и сайта го пребегах по диагонал, нищо си не харесах.Преди доста време (около година) бях си намерил един сайт със някви рисърчи (подобно на дарпа, ама много по-интересни) със всякакви проекти, от които единият беше роботчето на хонда-ASIMO, а другият който помня беше един VW (няква джипара-големшка, 4 врати...touareg май беше) екипиран с един тон кабеляк и компютри в багажника и сензори отгоре, който преминава по пресечен терен абослютно сам ! Единствено преди да го пуснат преминават със шофьор за да видат самият автомобил дали може да се справи с терена...и после пускат автопилота (в буквален смисъл автопилот). Имаше и още бая други интересни работи, ама затрих сайта да са е%# ... реинсталнах уин и забрайх да си сейвна любимките. :dj::dry:ЕДИТ : Май тоя да беше, ама не мога да открия статията с клипчетата...ЕДИТ2 : Те го батко бре, хаха...фолксвагено са го кръстили "Стенли" :P. Само че не е тоя клип, който търсех...аз май бях гледал същия touareg, само че как преминава сам през един каманяк там, ала-бала...даже на едно място оставаше само на 3 гуми! Не мога да го намеряяяяяяя... :lol:

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ...това видео първото нещо неможах да го видя...пише ми "-1min."Както и да е, за ДАРПА само видях кво значи съкращението...и сайта го пребегах по диагонал, нищо си не харесах.Преди доста време (около година) бях си намерил един сайт със някви рисърчи (подобно на дарпа, ама много по-интересни) със всякакви проекти, от които единият беше роботчето на хонда-ASIMO, а другият който помня беше един VW (няква джипара-големшка, 4 врати...touareg май беше) екипиран с един тон кабеляк и компютри в багажника и сензори отгоре, който преминава по пресечен терен абослютно сам ! Единствено преди да го пуснат преминават със шофьор за да видат самият автомобил дали може да се справи с терена...и после пускат автопилота (в буквален смисъл автопилот). Имаше и още бая други интересни работи, ама затрих сайта да са е%# ... реинсталнах уин и забрайх да си сейвна любимките. :P:dj:ЕДИТ : Май тоя да беше, ама не мога да открия статията с клипчетата...ЕДИТ2 : Те го батко бре, хаха...фолксвагено са го кръстили "Стенли" ;). Само че не е тоя клип, който търсех...аз май бях гледал същия touareg, само че как преминава сам през един каманяк там, ала-бала...даже на едно място оставаше само на 3 гуми! Не мога да го намеряяяяяяя... :dry:

ае от начало :P джипката дето си я видял е миналогодишния победител в DARPA ... тогава състезанието беше 83км офроуд ,а тая година е в симулирана градска среда - догодина ще е в LA ... ако се беше зачел щеше да разбереш че това е ВЪРХЪТ на технологията в това отношение ... ако искаш да видиш и малко филмчета от тая година ще постна ...В състезанието терена е непознат и в колата нямат право да стоят хора :lol: само се дават 2 точки по GPS и колата сама трябва да си намери пътя :P ... ае да се образоваш малко ще ги постна още сега :http://www.tgdaily.com/content/view/34669/118/тоя пасат е новата кола на отбора с туарега от предното състезание ( те бяха победители тогава ) и това му е квалификацията http://www.tgdaily.com/content/view/34647/113/а това е финала ... http://www.tgdaily.com/content/view/34687/113/абе разгледай , почети и после класифицирай ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо, тоя пост малко ми прозвуча като каране...не съм искал нищо лошо да напиша. Ако съм угрешил без да искам-сори. :lol: Намерих сайта, за който говорех...и точно това клипче със VW-а ме впечатли тогава (има го надолу на 3-то място), а за състезанията на DARPA ще почета утре, щото стана некой заман...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо, тоя пост малко ми прозвуча като каране...не съм искал нищо лошо да напиша. Ако съм угрешил без да искам-сори. :P Намерих сайта, за който говорех...и точно това клипче със VW-а ме впечатли тогава (има го надолу на 3-то място), а за състезанията на DARPA ще почета утре, щото стана некой заман...

не ти се карам бе човек , просто ти казвам че пишеш за добрите си впечатления от състезанието ( въпреки че не знаеш ,че става дума за него ) , а в същия момент състезанието не ставало ... идеята ми е че трябва да погледнеш малко и после ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...