Jump to content
lubaka

Кажете какво мислите за тази Хонда моля ви-спешно!

Recommended Posts

Здравейте.Днес обикалях и намерих една Honda Civic 1998 НО....На багажника пишеше 1.5I LS V-tec но на двигателя никъде не пишеше Втек.Има ли начин да разбера дали наистина е Vtec??Освен това в документите пишеше, че е 70,4 KW а аз мислех че Втек 1.5 е повече.Вторият и основен проблем е, че лампичката SRS не угасва.Тея ми казаха че нещо се е прецакала като са я мили, но аз хич не им вярвам.Казаха, че преди не светила.Иначе отпред ВЪОБЩЕ не изглежда да е удряна.Всички ламарини и др. около двигателя са си супер прави и изглежда супер.Кажете как мога да разбера дали AIR-BAGs са отваряни или не.Казаха че можело да я закачат за диагностика в СБА ама не знам дали там ще ми покаже за въздушните възглавници.П.П.Днес беше доста студено и като я запалих седя на 1600 оборота около 5 мин поне после слезе до 1000.Това нормално ли е???Благодаря ви предварително за отговорите,че ми е супер важно -трябва бързо да реша дали да я вземам или не.

мисля че на новите в-теци след 96-та не пише витек отгоре но за конете сте те излъжа прожери в auto.ru

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-лесно е да разбереш по VIN-a (номера на шасито - то съдържа информация и за двигателя) и/или, като погледнеш в ляво отзад на главата. Трябва да има едно "такова" цилиндрично, малко - това е витек клапана, има ли го-значи е витек.

Говориш за 98год, да по всяка вероятност е D15Z6/Z8/ и както ти каза колегата по-горе това е икономичен витек 114 к.с.

Успех!

 

П.С. VIN можеш да провериш, като въведеш тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-лесно е да разбереш по VIN-a (номера на шасито - то съдържа информация и за двигателя) и/или, като погледнеш в ляво отзад на главата. Трябва да има едно "такова" цилиндрично, малко - това е витек клапана, има ли го-значи е витек.

Говориш за 98год, да по всяка вероятност е D15Z6/Z8/ и както ти каза колегата по-горе това е икономичен витек 114 к.с.

Успех!

 

П.С. VIN можеш да провериш, като въведеш тук

мисля, че голегата имаше в предвид това :)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да - ако има витек клапан значи е витек - но има и икономичен като моя който е 90 коня D15Z3- който се слага на английските сивици - и на тях пише на капака на клапаните VTEC-Eтемата е доста коментирана в предишни теми - пробвай в търсачката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikolai_fox

моя съвет е че външният вид не е от първостепенно значение - мотора да е читав - а този за който питаш е перфектната комбинация от мощност и икономичностза тия аербеци ако не си личи по таблото и кормилото че са били спукани- да не те притеснява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan74

Много благодаря за отговорите ви! А само някой да каже нещо за тоя еър бег???Е това ако го нямаше я копувах ама веднага.Но дали си заслужава в този случай???Иначе цената е прилична 5800 със забележки по боята(доста)

http://store.picbg.net/pubpic/45/3F/d33d7e98753a453f.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

те големите разбирачи в дунев та и ги ползвате като пример айде стига бе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хубаво провери този СРС, че съм чувал (и виждал) всякакви номера и мушенгии - като например дори откачат лампата от таблото за да не свети, сменят кормилото или го запояват и с топъл печат лепват лепенката СРС и ти си мислиш че всичко е наред , че имаш еър бъг, а се оказва че след като са я бъгнали има само бъг :).Хубвао огледай , закарай я някой да ти я огледа ако трябва ..За двигателя , не мога да ти кажа нищо но гледам колегите са се справили :) Късмет !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

..................иначе да ти кажа честно много е ниска закача навсякъде ...............покарай я малко и прецени как ще я паркираш защото е МНОГО ниска и ако ти хареса я взимай..............................

Има нещо не стандартно по твойта :) .........тва си е градска икономична кола;

..............а не дърпа колкото ми се искаше..........

И тва не е нормално.По бърза е от Д14А4.Ясно че не е вти но скоростите са и къси(с изключение на 5 )и набира добре след 3500рпм............ако не те удря влака някъде там значи имаш проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си ме разбрал правилно колата върви ама просто толкова си може не импреза врха за ниското е с некво спортно окачване ама като гледам и другите и те не са много по високиили да го кажа така досега съм карал рено пежо и фолксваген и с тях си минавах откъдето си искам а откакто взех хондата почнах да ги мисля абе тая улица имаше дупки или тука по трамвая не мога да мина че е трудно слизането през бордюраили легналите полицаи до детската градина са много високи не мога да мина от тамкоето много ми бърка в здравето имаики впредвид че досега такъв проблем нямах изобщонадявам се да свикна скоро :rolleyes:

да си беше взел кончерто , шатъл или някоя от джипките :/ - първо три пъти мисли и чак тогава действай а до колегата който се чуди , дали да я взема или не - закарай я в сервиз където разбират от хонда и ако не са съгласни , значи просто нещо тотално не е наред и за това се дърпат - ако се съгласят ,че ти я огледат колата и ще ти кажат не дали има нещо , а какво и колко ще ти струва :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак, 1600 оборота не е ли множко ? При мен, докато загрее двигателя, държи към 1000-1100, после пада на около 700-800...

Относно SRS ето една тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=7306 :lol: Успех с евентуалната покупка П.П:За студен двигател са си добре оборотите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При студено време според мен са нормални оборотите :lol: отделно това са показания на оборотомера на колата, който не е много точен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата се отклони доста, от мнение за определена кола, минахме през въпроса колко дърпа,после за обороти - по заглавието смятам за изчерпана!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...