Jump to content
космонавт

зимна поддръжка

Recommended Posts

привет!от 1 месец карам хондата си (1993, двувратка, 1,3), млад шофьор съм и вероятно тази зима няма да я карам активно или никакдайте акъл как да се грижа за нея, за да мога напролет да разчитам на здрав автомобил (или поне на състоянието, в каквото е сега :rolleyes: )не разбирам почти нищо и ще се радвам да ми обясните като на малко детезнам нещо там за мерене на антифриза, тия дни ще ходя да го проверяват(ако има такава тема, моля, дайте линк и сори за повтарянето)благодарско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един акъл от мен, кола която не се кара, се чупи по-често. Ако няма да я караш, поне я припалвай 1-2 пъти на седмица и и свали акумулатора да е на топло. Колкото до антифриза, пробвай малко във фризера дали няма да замръзне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен паленето,вземи я подкарвай от време на време,да няма после тия спирачки,ама що така потропва(преди нищо и нямаше) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, това ще ми е в плана.А акумулатора май ще падне здраво слагане и махане, ако я паля/подкарвам 1-2 пъти седмичноА некви други неща?Държа я навън, не в гаражДа чистя ли снега от нея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Paleca

Споделям мнението на колегата tinki....всички сме били млади шофьори.(не, че сега се имам за много стар шофьор:cool:) А една кола не се плаши от каране и от километри....плаши се от стоене и от лош собственик (лоша поддръжка)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За акумулатора...верно казва замразеният ген:) сваляй го ако няма да я палиш 1-2 месеца, няколко дена не са от голямо значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ко�монавт

благодарско за препоръките и линка :)акумулаторът ми не е нов, добре си върви хондичката и си пали от раз, вчера смених антифриза (беше -11), а малко по-натам зимни гуминяма да изоставя колицата пред блока, щото ми е приятно да шофирам, просто гледам да съм разумен поне в началото и да не се уча на лед, че да не стане като оня фигуристачестно казано, CryoGen, това за спирането на скорост, но не и на съединител и спирачка едновременно и блокирането на колелата не го разбрахаз и на завоите ползвам съединителя, нещо така свикнах и го чувствам по-сигурно :I

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано, CryoGen, това за спирането на скорост, но не и на съединител и спирачка едновременно и блокирането на колелата не го разбрахаз и на завоите ползвам съединителя, нещо така свикнах и го чувствам по-сигурно :I

Колегата искаше да ти каже да намаляваш на скорост и да ползваш по малко спирачката.Защото примерно ако си пуснал по инерция, а навън е минусава температура е логично да е леко заледен асфалта или недай си Боже да е замръзнала някоя локва, и ти в този момент натиснеш спирачката колелата по лесно ще ти блокират на леда и от там не ми се говори....Не го пожелавам на никой! За това намалявай на скорост със леко спирачка без да пипаш съединителя! Така ползваш двигателната спирачка и хидравличната (крачната) и има по малка вероятност да ти знесе и по-голяма да овладееш автомобила! Съединителя го ползвай само за превключване на предавките и привеждане на колата в покой (спиране на място). Ако недай си Боже ти занесе някъде не се паникьосвай и НЕ СКАЧАЙ НАПРАВО В/У СПИРАЧКАТА! Колата е с предно и ако си с хубави гуми (зимни) просто свали 1 предавка надолу или 2 и с малко газ би трябвало да я овалдееш. Ако ти се случи да караш кола със задно предаване просо натискаш съединителя и гу пускаш без да изключваш от скорост и да подаваш газ. Така се успокоява задницата ако е тръгнала да занася.Дано си ме разбрал и дано съм бил полезен. Не се притесявай да караш зимата, все някога трябва да се научиш. Не се подценявай, не подценявай и колата! Успех и карай разумно зимата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...