Jump to content
fiona

блокирали амортисьри ?

Recommended Posts

Здравейте,Аз има Хонда Сивик 1.6, 98 година. Преди месец и полвина ме удариха и отпред и отзад (но не по моя вина :P) Докато я приемат на сервиз мина почти две седмици като през това време сам си я карала. Когато я приеха в сервиза там прекара призблизително 3 - 4 седмици. Взех си я преди седмица и полвина и наиситна стана страхотна, но сега се появи друг проблем, предницата започна да друса повече от преди, особено когато мина през някоя безобидна дупка или легнал полицай. Закарах я да я видят на канал и ми казаха, че предните амортисьори са блокирали и трябва да се сменят. Възможно ли е да се отблокират с времето и това дали е станало защото не е била карана 3-4 седмици докато е била в сервиза, защото преди докато съм я карала постоянно изобщо го нямаше този проблем? Ако някой може да ми даде акъл, ще съм му благодарна:-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобявали ли са предницата?Може да са объркали нещо при сглобяването.Невъзможно е да блокират амортисьорите от стояне. Не я карай така,защото ще си скапиш цялото окачване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият блокирал амортисьор който съм виждал беше замръзнал от големият студ и не се движеше изобщо, но като се стопли се оправи. Не знам какво разбираш под "блокирал амортисьор" Когато се повредят, колата се люлее продължително след неравност и е много нестъбилна в завои. Сега както е студено на вън колата вози много по твърдо от лятото, данеби това да те заблуждава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах същия пропблем с моте предни амортисьори.беше като дърво отпред-така я купих-свалих ги и видях че са блокирали.няма начин да се отблокират-трябва да се сменят с нови.на един колега като мина през една поредица от дупки и изтрърваха от един път и блокираха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Ако колата ти е англйски Сивик е нормално.Отиди кадето имат представа от проблема на този модел Сивици и има голям шанс да не ги сменяш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fiona

Ако колата ти е англйски Сивик е нормално.Отиди кадето имат представа от проблема на този модел Сивици и има голям шанс да не ги сменяш.

Да, английски е.А можеш ли да ме насочиш къде да отида, къде разбират от английски Сивици?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Например при Омбре.Често срещан проблем при англичанките особенно ако го е правил някой който се занимава само със европейски автомобили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например при Омбре.Често срещан проблем при англичанките особенно ако го е правил някой който се занимава само със европейски автомобили.

Мерси, ще гледам да отскоча до него ;) Благодаря на всички за отговорите!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fiona

А каква марка и модела са оригиналните предни амортисьори за тази кола - Сивик, английска, 96 г., 1.6? Предлагат ми Кони спортни за 191 лева бройката, но съм чела че може би ще возят прекалено твърдо и едни други белстейн - нормални по 297 лв. за брой, също така и Де Карбон за 127 лева за бр. Кои бихте ми препоръчали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригиналните мисля че са Showaвъв форума има няколко доволни колеги от нормалното (червеното KONI) ... запазил им комфорта на возията на автомобила и колата станала малко по стабилна ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригиналните мисля че са Showaвъв форума има няколко доволни колеги от нормалното (червеното KONI) ... запазил им комфорта на возията на автомобила и колата станала малко по стабилна ...

За съжеление червено KONI няма в момента и ако има, което е малко вероятно, то ще има чак след минимум месец, вносителя така ми каза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваш си на руди96 червено кони и чакаш от 2 до 4 седмици Няма да сажаляваш за чакането, наистина са много добри.Както колегата НиколайФокс и аз също чакахме и сега не сажаляваме. Ако нямаш време и търпение да чакаш имаше мисля едни корейски но им забравих името ( трябва да проверя ) бяха под 100лв за бройка. Но първо отиди и друг да ги види дали са изтървали защото са газови и изтърват от един път, малко трудно се кара колата със изтървал амортисьор. Пробвай и при други майстори, както каза колегата ако си от София отиди при Омбре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш пиши ми лично , мога да попитам за kayaba... ще има и отстъпка . Амортесьорите са от ранга на bilstein , при това са японски . Цената ще е добра , само да ги има ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...