Jump to content
Mr.OFF

Moже ли да смесвам 10w40 с 15w40?

Recommended Posts

Пич .. сериозно ли не знаеш с кво масло ти е мотора ?????!!!! Смесването на различни вискозитети не е препоръчително ! И кво е тва минерално масло пък било и полусинтетика което струва 100 лева ????????? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич .. сериозно ли не знаеш с кво масло ти е мотора ?????!!!! Смесването на различни вискозитети не е препоръчително ! И кво е тва минерално масло пък било и полусинтетика което струва 100 лева ????????? ;)

Еми казвам горе-долу че нали и филтъра трябва да се сменя и идва айде не към 100 лева ам акъм 80 май.Еми не знам какво ми е маслото аз ако знаех нямаше да пускам тази тема със тария ми "майстор"повече не искам да се виждам пък камо ли да го питам какво масло ми е сложил!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Ако си с хидравлични клапани, и ако маисторът ти поне малко си е разбирал от работата трябва да ти е сложил 10W40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

няма НИКАКЪВ проблем да се смесват моторни масла с различни вискозитети, отдавна стандартите са уеднаквени и задължителни за всички, просто резултата е влошаване качеството на по-доброто масло и респективно подобряване качеството на по-евтиното !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viliareal

Благодаря ви за отговорите!Радва ме,че го има този форум,та човек да може да получи отговор на интересуващите го въпроси :rolleyes: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Aз пък знам , че не може да се смесва .... различни марки - да .... но не и различни вискозитети. Може нещата да са други вече , но не бих тествал :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ccceco

Aз пък знам , че не може да се смесва .... различни марки - да .... но не и различни вискозитети. Може нещата да са други вече , но не бих тествал ;)

Определено съм съгласен с мнението на колегата,не трябва да забравяме и че различните вискозитети на маслата са за различни двигатели.Ако е по износен примерно се препоръчва по дебело :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък знам , че не може да се смесва .... различни марки - да .... но не и различни вискозитети. Може нещата да са други вече , но не бих тествал ;)

Определено съм съгласен с мнението на колегата,не трябва да забравяме и че различните вискозитети на маслата са за различни двигатели.Ако е по износен примерно се препоръчва по дебело :)
и като налееш 2 вискозитета си правиш един междинен ... както каза Майнатапреди се казваше че не трябва да се смесват различни видове масла минерални, полусинтетични и синтетични ... за вискозитет не бях чувал да има проблем ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gin

преди се казваше че не трябва да се смесват различни видове масла минерални, полусинтетични и синтетични ... за вискозитет не бях чувал да има проблем ...

е па 15W-40 си е винаги минералка, а пък 10W-40 е полусинтетика или минералка според марката и модела на маслото, тъй че, проблем, може би ще има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди се казваше че не трябва да се смесват различни видове масла минерални, полусинтетични и синтетични ... за вискозитет не бях чувал да има проблем ...

е па 15W-40 си е винаги минералка, а пък 10W-40 е полусинтетика или минералка според марката и модела на маслото, тъй че, проблем, може би ще има.
дано ;)иначе всички който твърдите че има проблем, ще ви се разклатят теориите :)ще изчакам още 2 месеца преди да го сменяза момента си е идеално10в40 + 15в40 ще жертвам моя скромен автомобил в името на българския инат и експериментаторски дух ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега CryoGen , ако смесиш 2 вискозитета почти винаги ще са различни маслата. Отделно , че полусинтетиката всъщност си е минерално масло с присадки.А това дали ще се развали колата след смесване - едва ли .... но това не значи ,че е хубаво да се прилага ;)

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...