Jump to content
Guest dido78

Разход Акорд 1,8

Recommended Posts

Guest dido78

Гори ми 15л. градско, направо съм :):):blink: Според мен не е нормално, от какво може да е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори ми 15л. градско, направо съм :huh::huh::huh: Според мен не е нормално, от какво може да е проблема?

е това е Акорд а не Микра :) ти какво очакваш .аз се озъбих първата седмица преди да сложа газта :P 20 лв на ден за няма нищо километри.сега гори 18 газ на градско и долу горе се живее, а на извънградско пада до 8 !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ... нещо не е наред акорд 2.0 95та дава градско с климатик към 12 на сто и то със здраво каранеакорд купе 2000 2.0 втек - 11/12 на сто градскои това е на бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално мойта е ф20з1 - 2.0л. ,94г. в града 10-11 (аре в краен случей 12 с много настъпване) бензин! Извън града 8 ...Всички кунсумативи провери - въздушен горивен филтър, може и от свещи да е -на колко км. са ? и регулирай запалването , клапани също регулирай (малко под 40 лева взимат в бултрако)- те се регулирали на около 50 000 км. Ангренаш сменял ли си скоро ? Ако е погршно зацепен....Провери всички тези неща може и нещо друго да е ?, но да знаеш че не е нормално. п.п. и за газ 18 ми се струват доста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори ми 15л. градско, направо съм :dry::blink::rolleyes: Според мен не е нормално, от какво може да е проблема?

Мойта беше на същото положение, правиха ми реглаж на клапани и почистване на стъпково моторче...Клапаните конкретно бяха пренатегнати всичките. Имах и едно странно виене на свободни обороти, което също изчезна, незнам от какво беше то... Но за реглажа на клапаните колегите са прави, направи го :) Колкото до разхода - тия дни ще разбера какъв е ефекта от тези ремонтни процедури :)П.П. В сервиза на Бултрако отидох с "оплакване" именно за висок разход и нестабилни обороти. Редактирано от Leader

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido78

Всички консумативи съм ги сменил, само свещите останаха, но тях днес ги сменям. Лошото, е че в Шумен незнам къде да ми регулират клапаните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички консумативи съм ги сменил, само свещите останаха, но тях днес ги сменям. Лошото, е че в Шумен незнам къде да ми регулират клапаните

план а) изкарваш си от ръководството нужната информация за клапание и отиваш в сервиз, който знаеш че е наред, въпреки че не е на хонда и там ти ги оправят ...план б) мяташ се до варна (12лв отиване) при някой от дидовците ( да не се сърдят че така ги групирам ) и те ти го правят както си му е реда ( 9 лв връщане ) ... но за реглаж на клапани колата трябва да е напилно студена до колкото знам => ще трябва да преспиш там :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори ми 15л. градско, направо съм :):lol::rolleyes: Според мен не е нормално, от какво може да е проблема?

слаб е мотора за това купе f20 са по-икономични

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вметна просто, че техническите интервенции по моята кола най-вероятно са за добро...Но разлика в разхода няма...Поне на 15 се смята лесно :rolleyes: Ще чакам колегата да каже ако при него нещата са станали по-различни :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега свещите с какво топлинно число са ти ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F20Z1 гори между 10 и 11 95 число, всъщност над 10.5 не съм я засичал, пенсионерско каране разбира се, но 15 определено е ненормален разход.. въздушния ми филтър е като пчелен кошер вече, не съм сменял нито свещи нито горивния... отиди на диагностика веднага, ще спестиш пари..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...