Jump to content
Guest anastas83

заслужава ли си тунинг на Ew3

Recommended Posts

Guest anastas83

заслужава ли си тунинг на EW3 или смяна с някои друг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си на ти с английския ти препоръчвам този сайт: www.redpepperracing.com Тва е сайт само за 1G CRX i 3G Civic. Скоро четох там един пич да разправя че си кара ежедневката с турбиниран такъв мотор от година и нещо и не е имал проблем, ама какъв му беше сетъпа не помня точно. За атмосферки доста хора избират или варианта с карбуратори от мотор или тн. Hydra - блок от 1,5 и глава от 1,6(само че пасват директно само глави от ZC1(демек тук от ЦРХ 1,6, но само от първата генерация, след 88г. не става, не съвпадат няколко неща и трябва да дупчиш блока или главата). Препоръчвам ти да го разгледаш обстойно този сайт, ще ти дойдат много идей :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също виж и www.cheaptrixracing.com. Момчетата са ограничени с бюджета и турбинират ЕВ4(имаше май някаква минимална разлика от ЕВ3, май в главата, ама не съм 100% сигурен). На сайта има сетъпа на мотора, а в youtube.com имат няколко клипчета на колата. По-големия проблем с тунинга на тия коли тука в Европа май е по окачването, щото в САЩ си имат 1G Integra с по-големи спирачки, по-дебели торсиони и driveshafts и axles(sorry, ама не знам как са точните термини на БГ) и тн. и всичко е съвместимо, а тука не знам дали и от кои европейски модели има взаимозаменяеми части. А пък поръчката на performance части от нета идва по-дебело, понеже CRX 1G и Civic 3G не са от най-популярните модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

е това ми е бараката почнах и да карбонирам двигателят го смених за едно старо рс скоросната кутия е то шкода 5 степена с къс дефиренциал 4.88

Публикувано изображение

малко рязане раздуване :cool:

капли предна 7j задни 8 j гуми Р14 195 45 перцигласови стакла малак резервуар и по нататак други седалки

преден капак нешто като домашен карбон

Редактирано от anastas83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Noodle

Дай малко повече снимки и инфо за проекта :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата пич........дай още инфо............ретро мания :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо моля темата ми да се премести на подxодяшто място :(

за проекта няма кои знае кво да се разказва просто си правя ежедневка с задно предаване супер лека комбинирана с къси скорости олекотен маxовик съединител без демферни пружини абе снимки по нататак че немога да ги открия

колкото за ретрото писна ми от нормални коли

другия ми проект е в сериозен застои поради българската простотия наречена КАТ ето го и нeго skoda 100s v6 3000i

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

третия ми проект е почти на финала ето го и него skoda 1000mb 1966g.Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................за проекта няма кои знае кво да се разказва просто си правя ежедневка с задно предаване супер лека комбинирана с къси скорости олекотен маxовик съединител без демферни пружини абе снимки по нататак че немога да ги открия колкото за ретрото писна ми от нормални коли ..................................................

От 2години имам силен интерес към ретро Fwd кочини :rolleyes::cool: :cool: дори и ладички и жиги.........от къде си..........бих желал да видя проектчетата и да полафим на бира :beer: И пак поздравления за проектите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cool: Евалата пич, направо нямам думи! Кефиш максимално :rolleyes: С удоволствие ще помагам с каквото мога ако имаш нужда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Пловдив съм бира пия и уиски може :rolleyes: що се отнася за хонди тепърва се запознавам с тях така че помагаите когато трябва какво ще кажете за два solex 40 или 4 от сузуки 750 grx ....на ew3 12v закрепването не ме касаетинки мани ги тея лади земи си някоя стара шкода от 60г. 65г. поне е екзотика и като е направиш няма да има такава :cool:

Редактирано от anastas83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest anastas83

а ми то приятелката ми учи в софия и ходя чат пат на гости да си играем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

а ми то приятелката ми учи в софия и ходя чат пат на гости да си играем ;)

Ха пък мойта жена еу от Пловдив........та ходим на гости на бабата и дядото често :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже отдавна следя redpepperracing ето ти направо няколко линка на завършени проекти с карбове от мотори:http://www.redpepperracing.com/forums/inde...0&hl=suzukihttp://www.redpepperracing.com/forums/inde...4&hl=suzukihttp://www.redpepperracing.com/forums/inde...p;hl=bike+carbshttp://www.redpepperracing.com/forums/inde...p;hl=bike+carbshttp://www.redpepperracing.com/forums/inde...c=27923&hl=Ако избереш варианта с карбовете от мотор помисли дали да не вземеш и горивната помпа на същия мотор, щото гледам че хора дето си ползват stock горивната помпа им идва високо налягането и трудно успяват да го регулират и уцелят точното налягане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия момчета от Redpepperracing не са в час ;) Браво ;) Май множко червен пиперец набиват... ;) Дали някой от клуба ще направи такъв опит? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest anastas83

еми осве аз за сега :) намерих микуни ама много малки 26мм. дифузор не си струва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко снимки на олекотеното от мен желязо и баланс (статичен горе долу го уцелих + - 0.5 гр.)Публикувано изображение

наредената кутия Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

новете ми джанториПубликувано изображение

и новия ми ремонтен комплектПубликувано изображение

Редактирано от anastas83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои знае ли на колко се затягат болтове на главата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам manual за civic 84-87 и ако искаш мога да ти го пратя някакси, че е около 40-50МБ, но мился че това ще ти свърши работа:link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest anastas83
:unsure: мерсииии щото имам навика да ги късам 6кила му дават :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко ревизия ня моторчето преди качването успях да подменя досто уплатнения ама и доста не им намерех мястото :rolleyes:Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от anastas83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече съм готов за палене но имам един въпрос към знешите гледам в ebay хедерси за хонда на добри цени Oбаче няма за EW3 или EW4 12V та въпроса ми е стават ли на главата тези за D15 мотора ако някои има такава гарнитура да ги сравним ше съм много благодарен :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно в щатите EW4 се води и като D15a3, но дали са еднакви не мога да потвърдя със сигурност. Най-добре ако можеш си сравни по гарнитурата. А хедерси има:Chikara headers тукили ако търсиш в e-bay търси и на фирмата DC Sports, но имай предвид че са спрени от производство и едва ли ще намериш нов от тях. Mugen и Spoon не ги споменавам щото едва ли ще намериш, пък и ще е някаква космическа цифра.Дано съм помогнал ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помагаш много имаш едно кръкче с rwd-то от мен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на батко войничетата ер единичките

Публикувано изображение

взех си и някви си конита за мазда които ми пасват горе долу

отпред регулират се на 4 степени

Публикувано изображение

Редактирано от anastas83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сподели за Конитата :blink: Гледам са червени , а не жълти или ... ??? Какви са разликите с оригиналните за сивик-а ? Мерси предварително :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

конитата са от задник на мазда 6 аз ги слагам предни защото двигателят ми е отзат предницата е на шкода 100с старите амортисьори са еднодеисващи и по къси с 40 мм. сега с новите прябва да одрежа "бомбето" и да го повдигна с 40 50 мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както писах амортисьорите са от мазда и тя е малко по тешка то сивика та се надявам да стане някав жълт ефект като я подкакам ще споделя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече трябва да го запаля тоз мотор ама имам

един проблем делкото ми е оргиналнo от които излизат 4 кабела за eku-то

и 2 за захранване сигорно незнам та дали може да си работи само без eku- то

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

запалих ебати оборотите с тез карборатори ебати респонса за сега си оставам с тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Noodle

Супер :) И ако имаш едно клипче със звук :) А как реши проблема с кабелите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то моито делко било от умните само един + му трябва другите кабели са датчик на хол за обортомера и още някаф подобен ама неми трябват за звук ще пробвам с телефон да видив и чуем ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...