Jump to content
Diablo_83

Въпросчета

Recommended Posts

Здравейте, някой да се е сблъсквал с този проблем - като завивам или мърдам леко волана наляво или дясно има едно много неприятно скърцане? До скоро се появяваше много рядко и не му обръщах внимание,но тази сутрин нямаше завой,който да направя и да не го чуя. Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен,защото направо ме подлудява. Карам 6 ген. Сивик хеч 96г.Другият ми въпрос е : Понеже някой "шофер" (ако го намеря ще го е** в п***ла :) ) в събота с/у неделя ми е отнесъл лявото огледало (колицата ми си беше паркирана съвсем нормално без да пречи или нещо), искам да ви питам от къде мога да си набавя такова огледало и за колко пари става въпрос?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз го имам същия проблем, мисля, че е някакво търкане на пластмаси май. Появява ми се при влажно или студено време, може би става някаква кондензация, знам ли. Много силно ми скърцаше волана след като ми изпраха седалките в една автомивка и не бяха подсушили добре, една седмица проветрявах колата и след това не скърцаше толкова много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам подобен проблем, моя маистор каза че най вероятно е няква кормилна рейка, но като му е закарам тия дни да е погледне ще знам с сигурност дали е или не :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в групата на скърцащите волани :) , но ми прави впечатление че се чува най-вече когато е студено,

което ме навежда над мисълта че колегата Ironstone може би е прав..... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам подобен проблем, моя маистор каза че най вероятно е няква кормилна рейка, но като му е закарам тия дни да е погледне ще знам с сигурност дали е или не :)

Като разбереш какво е моля те пиши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам подобен проблем, моя маистор каза че най вероятно е няква кормилна рейка, но като му е закарам тия дни да е погледне ще знам с сигурност дали е или не :blink:

Като разбереш какво е моля те пиши
Тези Хонди имат едни и същи 'проблеми' :lol: и моят скърца само при студено и влажно време...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hondichka d14a2

Преди време и аз имах същия проблем - при влажно или студено или като измия колата и почваше да скърца, особено много като въртя волана. Но всъщност се оказа , че проблема е в амортисьорите - те скърцат. Купих си един силиконов спрей и като се разскърцат ги пръскам и спира. Така си реших проблрма , много е просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest veno

само за статистиката и моя се разкърца тия дни, миналата зима пак скърцаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

моят от 2 дена като стана много студено и аз забелязах много тихо скръцване,но само докато изкарам колата от гаража след това всичко е ОК бях се притеснил ама като гледам явно е нормално май :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се притеснил,че съм само аз,но явно излиза,че това е нормално :lol: Сега като се връщах от работа обаче го нямаше това скърцане. Явно е от студеното и влажно време. Утре сутринта ще видя дали ще скърца. Благодаря за отзивите на всички :blink: А по въпроса за огледалото може ли някой да помогне като информация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pavpav

Бях се притеснил,че съм само аз,но явно излиза,че това е нормално :lol: Сега като се връщах от работа обаче го нямаше това скърцане. Явно е от студеното и влажно време. Утре сутринта ще видя дали ще скърца. Благодаря за отзивите на всички :rolleyes: А по въпроса за огледалото може ли някой да помогне като информация?

ако ти е здрава стоиката и е счупено само стъклото, стъкла изрязват с/у семинарията продължението на симеоновско шосе(стоян михайловски-10-12лв), :shy: ако е счупена стойката- сменяй, в раздела продава има няколко хонди дето се продават на части :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

ако ти е здрава стоиката и е счупено само стъклото, стъкла изрязват с/у семинарията продължението на симеоновско шосе(стоян михайловски-10-12лв), :lol: ако е счупена стойката- сменяй, в раздела продава има няколко хонди дето се продават на части :rolleyes:

малко оффтопик май идва , но е полезно :Това да си изрежеш стъкло и да го залепиш е най-голямата глупост която можеш да направиш . Причината е ,че фабричното огледало е със сфера и като изрежеш някво нормално и го лепнеш .... просто няма да виждаш и половината на което ти трябва .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gitobg

колеги(жки),стига бе,силиконови спрейове,корички някакви :rolleyes: скърцането идва от шарнири,накрайници,тампони на макферсони или рейка.тези неща не се оправят от самосебеси или с някакви подръчни материали,трябва си смяна или ремонт.сори за изказването,ама така седят нещата.

Мисля че не си прав колега.Понеже и аз имам същия проблем и при мен скърцането се чува от самия волан и също когато захладнее се чува повече.От много време си мисля да разглобя пластмасите и да погледна от каде е точно но все не остава време ,такаче ако няко го направи преди мен да свирка :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 2 дни не съм чул никакъв звук. Може би наистина ще се окаже,че само при по-студено време се появява това скърцане. Но защо и какво го причинява незнам :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hippo

И при мен скърца волана сутрин малко докато изкарам от паркинга, когато е студено. Някое гумено уплътнение най-вероятно се свива от студа и се притиска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги(жки),стига бе,силиконови спрейове,корички някакви :) скърцането идва от шарнири,накрайници,тампони на макферсони или рейка.тези неща не се оправят от самосебеси или с някакви подръчни материали,трябва си смяна или ремонт.сори за изказването,ама така седят нещата.

Бате то и аз като взех колата нещо отзад поскръцваше на неравности , 5 пъти прегледах задното окачване .... накрая се оказа че е уплътнението на багажника . Така че не убивай на хората мераците , наистина има случаи в които е някоя дреболия . Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има същият проблем при студено и влажно време се появява скърцането и когато загрее и се стопли купето скърцането изчезва.При смъкнат волан в долно положение скърцането е по-силно изразено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikolai_fox

и аз си имамам такова поскръцване горе близо до волана - бие ми на пластмаса - като въртя кормилото и скърца - но само когато си поиска- :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Plevelcho

Аиде някой,като разбере,истинската причина..да казваЩОТ И ПРИ МЕН Е ТАКА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих само да допълня,че смених хидравлична рейка,и пак е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е когато е студено започва скърцане от всевъзможни места,и при мен скърца от студа ,дали откъм волана или от шарнир ,случва се . Когато е студено,пласмасите и гумените детайли тарпат разширения и свивания

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове спестете си мъкитеразглобете клаксонаима метална пластина която служи за предаване на електрическа връзка от клаксона към метален пръстен под волана... (малко не го обясних много добре)наместете янапръскайте с WD40 или някой подобен спрей ... направете няколко опита със завъртане на волана и когато скърцането изчезне сглобете клаксона ....по времето когато е пусната темата (октомври месец) и при мен се появи абсолютно същия гореописан проблем от колегите ... само че не го изтърпях за повече от 1 седмица и си разглобих всички пласмаси около волана докато видя от къде идва скърцането ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...