Jump to content
Guest The Sniper™

Max Speed

Recommended Posts

Guest The Sniperâ„¢

Айде да го ударим на хвалби.Кажете колко сте вдигали най-много с колите си, какви са, колко време могат да поддържат такава скорост и колко горят при това.Много ми стана едно такова любопитно. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

Civic DXi 90hp D15B2 (3врати) с 4ри човека (към 320кг) 200км/ч постоянна скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

е са стана страшно, аз ще се въздържа, че ще кажете, че колата ми не върви :bounce: Щото всеки с 4 човека и пълен багажник с отворени стъкла и климатик 200 няма да ги има за скорост. :bounce::D Поне до сега така се е случвало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Victore направо я локваи тая тема! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

CIVIC 3-а ген. 4 врати Седан "Ballade" с EW2 мотор (1,5 12V - 86 коня) на чисто прав участък...:

 

Публикувано изображение

 

Този резултат е постиган неколкократно, НЕзависимо дали са един или двама души в автомобилът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tuto

beai i az shte si kupia 3ta generacia nie s taia 5 sne nai mnogo zle az 190 edvam edvam na 7 hiliadi oborota a ti na 5si na podshti 200

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

tuto как изчисли че при 190 км/ч си на 7 000 оборота?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

163км/4 без хора в колата даже и багаж няма6е грам/дори без резервна гума/за клиаматик и несам си и помислял със добре затворени прозорци и по надолни6те :D:bounce::unsure::lol::bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

С много зор 160 км на равното без хора багаж и всекакви екстри като климатик и тнт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

аз 180км но за моита 1.3 незнам дали е вазможно да се иска повече :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tuto

awe TINO toia obortomer za kakvo e slojen spored tebe ia kaji

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Публикувано изображение

Този резултат е постигнат с 3-ма човека и препълнен багажник и купе с къмпингарски принадлежности за 1 месец на морето - който е ходил така знае за колко багаж иде реч ;)

не карах аз, а само снимах :)

Обърнете внимание на оборотомера - странно как на 190 може да е на 7000 rpm ама знае ли човек... :cool:

а тия дни и 195 направи с 4 човека, но повече не поиска...

D13B2 1995 година - за тези, които не знаят какво карам :)

между другото засякох че 2.5% е отклонението на скоростомера

така че скоростта тук реално е 185.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Колеги я кажете защото може и аз да се бъркам , не споря че е така , но civic 5g 1.3 75 коня , карбуратор има ли оборотомер на таблото или няма ? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

ми 50 кинта втора рака и вече има :cool::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

civic 5g 1.3 75 коня , карбуратор има ли оборотомер на таблото или няма ?  :cool:

ДА има, НО - в зависимост от годините през които се е предлагал Civic EG3 (5-а генерация Хечбек оборудван с D13B2 мотор).През първите години от производство (1991; 1992; 1993) Civic EG3 е била от постна, по-постна версия :) НЕ е имало нищо - нито хидравлила, нито оборотомер.... НИЩО !!! През 1994-а година, когато вече е с лекия фейслифт (главната и можеби единствена промяна е НОВИЯТ, по-голям на вид спойлер на задното стъкло) и през 1995-а година вече се монтира оборотомер и хидравлика, а също и ел. пакета - стъкла и огледала (но за последното НЕ съм напълно сигурен :) ) стават стандрарт.В случая, тази на Stef е 1995-а година произведена ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

На магистрала Тракия миналата зима при страничен вятър от Чирпан до Пазарджик залепи на :) 185 и не мръдна нагоре.Преди една седмица по същия участък но до отбивката за Карлово не вдигна повече от 175 ама не знаех :cool: откъде е вятъра, дано не е бил попътен че ;) не е добре тая работа.Иначе сам я :) по пътя Плевен - Обнова лятото и там под 160 не сам слизал. Ама и не мога да искам повече от това.

Редактирано от radku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

С предишната ми хонда-5-та ген.D15B2 от Пловдив за София сам дигал и поддържал 190 км/ч с още един човек и 150кг.рекламни пликчета на фирмата койта взех от Асеновград.Може да ви звучи смешно но е факт :cool: .А със сегашната 205 горе доло на Ботевградската права. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

civic 5g 1.3 75 коня , карбуратор има ли оборотомер на таблото или няма ?  :cool:

ДА има, НО - в зависимост от годините през които се е предлагал Civic EG3 (5-а генерация Хечбек оборудван с D13B2 мотор).През първите години от производство (1991; 1992; 1993) Civic EG3 е била от постна, по-постна версия :) НЕ е имало нищо - нито хидравлила, нито оборотомер.... НИЩО !!! През 1994-а година, когато вече е с лекия фейслифт (главната и можеби единствена промяна е НОВИЯТ, по-голям на вид спойлер на задното стъкло) и през 1995-а година вече се монтира оборотомер и хидравлика, а също и ел. пакета - стъкла и огледала (но за последното НЕ съм напълно сигурен :) ) стават стандрарт.В случая, тази на Stef е 1995-а година произведена ;)
И салона става черен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

аз вече я пусках тая снимка ама айде пак да й се изкефя :cool::)

Публикувано изображение

 

колата е мицубиши еклипс 2 л. 16 клапана 93 г. не карах аз но снимах

2 човека в колата + музиката която е доста голям сандък баса и бая си тежи на магистралата преди варна лекото спускане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

190 съм вдигал усещаше се, че може още (това е по километраж). Ще пробвам след зимата, колко ще е макс и може да направя и аз една снимка. D15B2 седан.п.п. Колеги, не искам да ми се сърди някой. Но не крия, че съм крайно скиптичен към максималната скорост по километраж. Просто проблемът е, че производителите дават съвсем други данни и като знам на какви машини дават 240-250 км/ч производители. Честно казано не знам къде е истината. Важното е да вървят машините и да ни кефят :) Може и те да грешът, може пък и грешките да са при нас, знае ли човек. :cool: На мойта и дават 180 ако не се лъжа по книга, пък като съм вдигал 190 се усеща, че по километраж ще качи 200 и малко. Пък с предишния ми CRX бях правил 220 по километраж не знам на този модел CRX колко му даваха по каталог. Ако не се лъжа 215, там горе долу се доближавах до истината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

Да няма да е лошо ако не си правите експерименти колко макс ще вдигнете ако сте със зимни гуми!!!!!!!!!!!!!!!!!Обикновенно зимните гуми са НИСКО СКОРОСТНИ!!!!!!!!И най много да се утрепете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Да няма да е лошо ако не си правите експерименти колко макс ще вдигнете ако сте със зимни гуми!!!!!!!!!!!!!!!!!

Моите резултат са правени именно със зимни гуми GoodYear, размер отпред 155/70/13, а отзад са 155/80/13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Еми браво... Камикадзе такова....Зимните гуми са до 180 добрите модели, а по-високия клас са 210км/ч.А пък зимна гума да я караш лятото...

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tuto

bravo STEF dosta dobre si se predstavil znachi moita beshe tochno v nachaloto na chervenoto znachi da bada tochen 6800oborota ne na 7000 ma interesno tvoita na 6000 chudno s tia hondi kvo stava ;))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Колеги,моят оборотомер е до около 6700 оборота, на толко му дават RedLine. Интересно ми беше, че на Диното вдигах 6200. Няма причини да се притеснявам, защото колата показа, повече от добри резултати и го доказва и на пътя. За класа и двигателя си върви доста. Ако има някой друг с D15B2, нека сподели за макс. си RPM, ако ги знае с точност? Защото се учудвам, останах с впечатление, че D13B2 стига до 7000 rpm. Като видях таблото с оборотомера, беше като моето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

6500 е червеното на D15B26800 е на D13B2 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Не знам дали е така , но на d13b2 няма ограничител , не съм сигурен , казвало ми го е момче собственик на такава , но от старите без оборотомер.Също така спомена за масимална скорост от 200 км/ч на 4-та предавка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

До 7400 rpm няма ограничител - поне моята, а май и другите изобщо нямат - не само до 7400 rpm. Колкото до червеното - аз по това познавам дали е D13B2 или D15B2 (когато не мога да видя мотора;)...и мисля че този начин работи безпогрешно - ADH ще каже прав ли съм ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

хахахаха.....поизхвърлил се е малко.За макс. скорост не са важни само оборотите, защото може да имаш доста обороти още до Redline и да не можеш да ги постигнеш. По тая логика ако имам 6-а предавка ще вдигна 250 :) Да....ама не! Има си един предел от мощност, който си трябва, за да преминеш дадена скоростна бариера. То и скоростната кутия си е изчислена по такива стойности, за съответния мотор и прочее. Освен това като е нямал оборотомер, със сигурност не е знаел колко оборота е вдигнал, може да му се е струвало по звука, че минава 10 000 То и аз си мислех, че Хондата ми изключва на 7000, но се оказа, че е на 6200 :) Освен това няма серийна кола без ограничител на оборотите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...