Jump to content
Guest dimy

генерация

Recommended Posts

Guest dimy

зел съм си нови колектори за Д серията , чакам и резонатор , но незнам на какъв диаметър да е правата" траба"казаха ми на 55мм ,60мм или на колкото е отвора на колектора :) ???2-ро интересува ме ако някой има чертежите за ъглите на правата траба на 6-та купе и хеч , че да мога да ги дам да огънат трабите по тяхи ако някой се интересува не е проблем да се правят серийно трабите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене ме интересува сащото айде по вещите да се изкажат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зел съм си нови колектори за Д серията , чакам и резонатор , но незнам на какъв диаметър да е правата" траба"казаха ми на 55мм ,60мм или на колкото е отвора на колектора :) ???2-ро интересува ме ако някой има чертежите за ъглите на правата траба на 6-та купе и хеч , че да мога да ги дам да огънат трабите по тяхи ако някой се интересува не е проблем да се правят серийно трабите ;)

Бате мисля,че на 55 ти е достатъчна като диаметър.Аз скоро ще правя същото и за това ще те помоля да споделиш кви парички ще ти струва на теб.А ако можем да се комбинираме няколко човека за тези серийни тръби ще е екстра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбите и на 50мм ще ти свършат работа ;) Лошото е,че надали ще могат да ти ги огънат някъде,поне аз не намерих такова място да се наемат ;) Та,както повечето преди мен използвах колена на 90`,които,като разрежеш на две стават по 45`,с тях правиш извивките ,където е необходимо.С такива колена се снабдих от няква фирма,която призивежда тръби,фитинги и колена.Същата намерих с Гугъл на фитинги и колена търсене.Излизат доста такива фирми.Цената на коляно е около 10лв.За да не се разкарваш, отиваш до куриерска фирма ,правиш си поръчка и те отиват на място до фирмата ,и ти закупуват каквото е необходимо.Цената на услугата е 3-4лв.+разходите за доставката ;) Намираш добър заварчик на СО ,намираш си тел неръждавейка и действаш.Работата не е много сложна иска се ръка и творческа мисъл :) На ЦРХ-а дори прекарах тръбите по друг път не по оригиналния и пак стана работата.Успех!

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на разположение имам цял военен завод :) само ми дайте чертежите ы те казаха ы че и колекторите могат да направят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest IceMan-
:)А някой може ли да ми каже колекторите за Д15б2 дали стават за всички от Д серията (за Д13 питам) .... знам че няма много смисъл да давам пари след като ще постигна минимален ефект ама да кажем че ми се върти из главата да си направя 4-2-1 от неръждавейка.... понеже имам възможност пък няма от къде да гледам размери.... нямам и време да свалям мойте ..... ако някой има нещо като габаритен размер може да го качи ..... да кажем че фланеца ще си го направя по някоя гарнитура за Д глава ;)..... тръбите както дойдат.... и остава да го напасна да влезе в размера на оригиналния ;) .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зел съм си нови колектори за Д серията , чакам и резонатор , но незнам на какъв диаметър да е правата" траба"казаха ми на 55мм ,60мм или на колкото е отвора на колектора :) ???2-ро интересува ме ако някой има чертежите за ъглите на правата траба на 6-та купе и хеч , че да мога да ги дам да огънат трабите по тяхи ако някой се интересува не е проблем да се правят серийно трабите ;)

На Д13-ката 55 мм и дойдоха дюшеш - така че и 60 да сложиш, няма да сбъркаш ;) Колектора е със лека свивка към резонатора - за запазване на тягата във високите. Така че слагай 60 ако има къде да се направи (по мое лично мнение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ando

аз си пора4ах колектори 4-2-1 и мисла ся да си прая и траба до краино гарне, размера кав да е на тая траба на кавто размер са трабите на колекторите ли? или както каза колегата на 60

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nonamed

е да но на мойте колектори изхода е 50мм на резонатора незнам

Това е точно свивката. Резонаторът е с изход на 62.5 - може да се сложи всичко назад :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си пора4ах колектори 4-2-1 и мисла ся да си прая и траба до краино гарне, размера кав да е на тая траба на кавто размер са трабите на колекторите ли? или както каза колегата на 60

Може и без тръби от колектора назад :P .Направо ще летиш :) Според мен повече от 50мм няма смисъл!Но,всеки си знае!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zmeq

аз съм с колектор 4-2-1 и тръба с външен диаметър 63,вътрешен 60 без никакви гърнета колата направо излетя мятай 60мм вътрешен и неможеш си познаеш колата казвам го от личен опит :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с колектор 4-2-1 и тръба с външен диаметър 63,вътрешен 60 без никакви гърнета колата направо излетя мятай 60мм вътрешен и неможеш си познаеш колата казвам го от личен опит :)

а вътре с шлемофон ли караш бе Нейчо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ти кажа брамчи много ама колегата каза че и резонатор ще слага така че ще стане ефекта добър,поне при мен колата тръгна доста :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...