Jump to content
genata

Sorry,коя генерация е моята кола?

Recommended Posts

Ами по-принцип се води 6-та да. Aнгличанка след фейслифта, с малко променена предница и стопве от предишната англичанка. Иначе по каталозите е Civic Fastback 97-2002.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя може да се води 97-а, но най-вероятно е 96-а края (пак си е 6-та), но преди facelift-а. Ако си дадеш VIN кода или използваш VIN услугата на сайта ще стане ясно.

Редактирано от Ironstone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди фейслифта - до 97 - няма 1.5 114 к.с (D15Z8). Преди това се слага само D15Z3, 90 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди фейслифта - до 97 - няма 1.5 114 к.с (D15Z8). Преди това се слага само D15Z3, 90 к.с.

И по какво се определя коя ген. е? Мойта е точно D15Z3, 90 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди фейслифта - до 97 - няма 1.5 114 к.с (D15Z8). Преди това се слага само D15Z3, 90 к.с.

Не знам това, но явно си прав :) Колегата ме поправя, че преди 1997 година няма хонди англичанки с двигател като твоя и съответно твоята е след facelift-a. С коментара си имах в предвид, че производствената година на Хонда не съвпада с календарната и може да се води 1997 година, но да е произведена последното тримесечие на 96-а. Шеста генерация значи технологично поколение на модела, сиреч хонда сивик 5 врати хеч (англичанката) модел 1996-2000 година. Кога точно е произведена може да се види по VIN кода на колата.
момчета,започна да ми става интересно! за пръв път имам honda и не ми е ясно кога е бил този фейслифт ,какво е VIN код.Скоро ще кача някоя снимка,защото някои неща не мога да ги обясня!!Иначе колата е супер и докато съм жив друга марка НЯМА за мен!!/имам 21 год.шофьорски стаж-без ПТП и съм карал такива неща дето сигурно не сте ги чували/Затова "pleace"помогнете на "НОВОБРАНЕЦА"БЛАГОДАРЯ Ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFen

какво е VIN код

Най лесно казано № на шасито - по него излизат основните данни за модела. Ползвай го!Просто набери 17-те символа от талона на колат съответстващи на "шаси №".VIN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е VIN код

Най лесно казано № на шасито - по него излизат основните данни за модела. Ползвай го!

Просто набери 17-те символа от талона на колат съответстващи на "шаси №".

VIN

 

SHHMB3750WU014727-Ако това Ви говори нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ironstone

honda civic 1.5/vtec-114hp/97г. , mot.D15Z8EN англичанка

По VIN кода 98-а производствена година, значи твоята е произведена края на 97-а, бройка 14727 от завода за годината :) Редактирано от Ironstone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...