Jump to content
Guest toto_spa

Проблем при монтажа на Drl на Accord Cc7

Recommended Posts

Guest toto_spa

според мен трябва наистина да се отвори нова тема защото идва сезона на включените светлини и доста хора ше се възполват от тази система за да си олеснят живота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

и аз имам интерес понеже и лятото винаги карам на вкл фаровено нещо не разбрах - ако се палят само късите светлини, тогава какъв е проблема?Трябват ли ти и дълги, просто си включваш нормално фаровете и това е, а с диоди на двата плюса към късите може да се предотврати връщане на плюс към дългите.......всъщност вероятно не схващам проблема, иначе и изобретателя щеше да го реши ако е толкова елементарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest toto_spa

хаиде ше чакаме темата.Дано се намери някои да слага тази система около пловдив .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest toto_spa

хаиде ше чакаме темата.Дано се намери някои да слага тази система около пловдив .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. 12V постоянно няпрежение

2. кабел който се свръзва след релето за дългите (може и на някоя от кружките за дъга светлина)

3. кабел който се свъзва към точка от алтернатора или заедно а кабел 1

4. кабел който се свързва към габарити или друга светлина, която се активира при пускане на системата за фаровете на колата

5 и 6 са кабели за задните габари които в нашия случай немогат да се ползват, поради това че са на обща верига с предните габарити и осветлението на таблото

2 e добре да се свърже или към D+(тънкото кабелче на алтернатора) или на + през контакт, не към 1, което е на посточнен +.

Според мен варианта за 1 допълнително реле е най-приемлив засега, трябва да се помисли още ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сещам се за един сериозен проблем - до колкото ми е известно, в града е забранено от ЗДП да се кара на дълги светлини!? Някой да знае повече по въпроса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest L&R

Колега светлината е значително намалена!

 

 

 

Дълги светлини:

 

Публикувано изображение

 

 

DRL/намалени по интензитет дълги светлини/:

 

Публикувано изображение

Редактирано от L&R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiholov

сещам се за един сериозен проблем - до колкото ми е известно, в града е забранено от ЗДП да се кара на дълги светлини!? Някой да знае повече по въпроса?

Няма страшно според мен, ще кажеш че колатати е обурудвана с DRL и ще му покажеш как ти работят дългите т.е. дългите на пълна мощност + късите, габаритите, осветлението на задния номер и т.н. Просто да разбере разликата. То по тая логика AUDIтата как ги продават у нас ако са противозаконни. А и на повечето Мерцедеси могат да им работят вътрешните фарове заедно с габаритите.Мисля че няма да има проблем. Редактирано от tiholov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest L&R

Ето я вашата марка в DRL мод , направо си е красота :D

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiholov

DRLa e почти готов, оказа се че трябва още едно реле, което да подава маса към дъгите и да се управлява от габаритите т.е. нормално затворено ето снимка

Публикувано изображение

Снимката е малко гадна, защото е снимана с телефон. ;)

Използвам стндартни релета, тези на снимката са релетата за дългите, но и това за масата изглежда така.

Надявам се скоро и Акорда свети като снимката в предишния пост, като тръгне ще има снимки и от мен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече всичко работи на 6, като изключим по-сложния монтаж трите релета и малко повечето кабели остналато е лесно. Надявам се утре да имам време за някоя снимка, а ако някой има въпроси да пита. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето и обещаното фото

 

Публикувано изображение

 

Добре се получи и мисля, че си заслужаваше усилията. Колегата, L&R каза че това е първото устройство на HONDA. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее струваше си мъките много добре изглежда хондичката с DRL.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, почти съм готов с реализирането на дневни светлини с мощни светодиоди, остава само да монтирам схемата на колата и да показвам снимки:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hiti

Малко късно видях темата всичко наистина е супер.Мисля и че с габаритите не е проблем:захранването на габаритите ако мине през диоди за всяка крушка на задните следва че предните няма да светят при вкл. на ДЛР-а.Трябва да се опита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно видях темата всичко наистина е супер.Мисля и че с габаритите не е проблем:захранването на габаритите ако мине през диоди за всяка крушка на задните следва че предните няма да светят при вкл. на ДЛР-а.Трябва да се опита.

става да трябва да се поставят 2 диода на стандартната инсталация на габаритите и то само задните :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи някоя снимка че и аз съм го поръчал !!!

DRLa e почти готов, оказа се че трябва още едно реле, което да подава маса към дъгите и да се управлява от габаритите т.е. нормално затворено ето снимка

Публикувано изображение

Снимката е малко гадна, защото е снимана с телефон. :)

Използвам стндартни релета, тези на снимката са релетата за дългите, но и това за масата изглежда така.

Надявам се скоро и Акорда свети като снимката в предишния пост, като тръгне ще има снимки и от мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво искаш да ти снимам и да ти пратя. :) То снимка как работи има остава само снимка на кабелите да направя. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето и моят Акорд вече има дневи светлини! :lol:

В Пловдив има човек, който няма проблеми да го монтира на какъвто и да е автомобил.

Съжалявам малко е кофти качеството на снимките тъй като ги правих със зуум и ...

Хайде със здраве

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаос на колко процента си на снимките?

Редактирано от L&R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаос на колко процента си на снимките?

на 50%добре светят нали :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намали на 30 или 40 фаровете ти са с добри рефлектори и няма нужда от толкова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намали на 30 или 40 фаровете ти са с добри рефлектори и няма нужда от толкова

ок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,Аз имам СС7 и въпроса е има ли майстор който ги слага тея девайси, или трябва да си го поръчам от някъде и да си го сложа сам.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,Аз имам СС7 и въпроса е има ли майстор който ги слага тея девайси, или трябва да си го поръчам от някъде и да си го сложа сам.Благодаря предварително.

Поръчваш си ги колегата L&R той е от Благоевград и ги праща по Еконт с наложен платеж т.е. плащаш на куриера при доставката. Аз го купих но все не остава време за монтажа, с един колега сами ще се справяме, имаме схемите на колата, и на у-вото. Конкретен майстор май няма, но ако занесеш схемите всеки ел. специалист ще се справи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,Аз имам СС7 и въпроса е има ли майстор който ги слага тея девайси, или трябва да си го поръчам от някъде и да си го сложа сам.Благодаря предварително.

Поръчваш си ги колегата L&R той е от Благоевград и ги праща по Еконт с наложен платеж т.е. плащаш на куриера при доставката. Аз го купих но все не остава време за монтажа, с един колега сами ще се справяме, имаме схемите на колата, и на у-вото. Конкретен майстор май няма, но ако занесеш схемите всеки ел. специалист ще се справи.
Аз останах с впечатлението че тоя девйс е някакъв стандартен и трябва да се доработва за да се сложи на СС7.Има ли схема за Акорда към него ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успялите такава трансплантация са tiholov и haos, самият аз не монтирам и не съм дотам запознат с монтажа на Акорд, само мога да кажа, че не е лесен :) но не и невъзможен.

Редактирано от L&R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Всеки който иска да си монтира DRL на Accord може да ме пита и ще му обесня на него или човека, който ще го монтира как става, а за колегите от София може да покажа на място кое как се прави и ако е решил да си го монтира сам и среща затруднене да му помогна малко, но за цял монтаж просто нямам време и възможност. За монтента колегата haos има човек в Пловдив, който ги монтира и няма проблем всеки който иска да се свърже с него и до отиде там. Аз имам един колега в Бургас, който се наема да ги монтира и ако някой има интерс може да се свърже с мен, за да му дам име и телефон. Иначе монтажа може да се извърши от всеки добър жичкаджия стига да има желание. Преди време писах, че ако някой колега си го е монтирал в сервиз или при жичкаджия и е останал доволен да сподели (име, адрес и телефон), за да е от помощ и на другите колеги. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и нещо схеми да се публикуват

Редактирано от L&R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiholov

Колеги ето я и схемата

 

Публикувано изображение

 

Ето как за си монтирах DRLa:

 

! Необходими материали!

 

Кабел 2х4 квадрата 10м.

Кабел 2х0.75 квадрата 2м.

Кабелни обувки- няколко вида

Релета 3 бр. тип nvf4-2c-z40a

Свински опашки два вида- малки и големи

Термо шлаух 6мм 1м.

Изолирбанд 2 ролки

 

Монтаж step by step: :)

 

1. Сложих кабелни обувки (мъжки и женски два вида) на устройството и на кабелите, така че при откачане на усройството да не може да се обърка свързването. Бандажирах 2м. от кабела 2х4.

 

2. Въ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и от мен нещо по въпроса:

оригиналната схема на акорд е такава:

 

Публикувано изображение

 

а променената трябва да е така като вариант:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Аз имам акорд който има тази екстра DRL,но лятото малко ме дразни.Може ли някой да ми каже как да я изкл. Доста рових,и с бушоните пробвах но нищо не направих.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...