Jump to content
Sebastianz55

Въпрос за технически данни

Recommended Posts

Здравейте, сдобих се със Сивик 2001, 1.4 S, 90 коня,от преди съм преглеждал линковете тук от важните теми, но не успях да намеря конкретна информация.Всичко ще ми свърши работа - от информация за ползване на духалките за парното, до информация за двигателя и на колко хил се сменят масла и други.Въобще колкото повече толкова повече - оправям се с английски, чат пат руски.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прегледай пак линковете и успех с търсенето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за точни и директен отговор.Но както казах в първото си мнение

от преди съм преглеждал линковете тук от важните теми, но не успях да намеря конкретна информация.

За това помолих за линк поне, където да попрочета нещо.Нямаше да питам ако бях намерил информация във важните теми закачени най-отгоре, където голяма част от линковете са мъртви...Да приема, че никой от целия форум не може да ми помогне или просто никой наистина не знае?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъди малко по-конкретен! Коя генерация е колата ти - 6та или 7ма? Понеже през 2001г. се сменя модела и двата имат 90 коня мотори, но са с различни означения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега....аз ще се включа като собственик на същата Хонда...тоест предишната ми кола...Значи от моята нямам абсолютно никакви оплаквания, за всичките 150000 км. които съм минал не съм сменял нищо повече от текущите консумативи...маслко,филтри, накладки, ремъци,гуми..даже и акумолатор не съм купувал от както я имам.Иначе за колата освен суперлативи нищо друго не мога да ти кажа....ако я гледаш правилно ще ти служи дълги години, (моята е малко преди 200к. км. и няма нищо за правене) и няма и да си помисляш за друга кола освен Хонда, казвам ти го защото откакто се помня карам само Хонди и на този етап за мен няма по - добро.Иначе какво да ти кажа....масла се сменят на 10000 км или на календарна година, поне аз така правя..просто нищо друго не съм и правил за да ти кажа...ако имаш някакви други въпроси питайОтносно двигателя....1.4, 90.к.с. не е най - пъргавия двигател който може да си представиш, но за параметрите си се представя доста добре....относно разхода...ами тук много зависи как я караш...а и предполагам знаеш Хондите са с доста високо оборотни двигатели и за да върви трябва да я караш в обороти. Градски разход ми е давала от 7.5 до 10 на 100км. извънградско около 8 с климатик и скорост около 140км/ч...ами това е,ако има нещо друго питай, ще се радвам да ти помогна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора Ангелов, бих казал че ме интересува абсолютно всичко, от профилактиката, до кое какво е в купето, до това как се свалят брони, капаци и други. Например капаците на огледалата, предната броня как се сваля и т.нОбщо взето всякаква информация за този модел ми е повече от добре дошла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stefotto

аз искам да питам за 7г може ли няко някакув каталог с 4астите в цялата коплица да намери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам да питам за 7г може ли няко някакув каталог с 4астите в цялата коплица да намери

явно не :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За де не отварям нова тема.Забелязах че предната броня при 6-та генерация има съществени разлики барабар с решетките. Идея къде мога да намеря инфо на кои модели каква броня и решетки се слагат? Или тези неща се различават от мястото и страната на производство?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VitoEJ9

За де не отварям нова тема.

 

Забелязах че предната броня при 6-та генерация има съществени разлики барабар с решетките. Идея къде мога да намеря инфо на кои модели каква броня и решетки се слагат? Или тези неща се различават от мястото и страната на производство?

6-та ген. има фейслифт правен през 1999г. Има разлика в бронята, фаровете са различни, както и предната решетка. Ето и малко снимки:

 

Преди 99-та:

 

Публикувано изображение

 

След 99-та:

 

Публикувано изображение

 

 

Разликата отзад е в оформлението на стоповете.

 

Преди 99-та:

 

Публикувано изображение

 

След 99-та:

 

Публикувано изображение

 

 

Това са 6-та ген. Сивик правен в Япония. Има и 6-та ген. Сивик хечбек с 5 врати сглобяван в Англия, който външно е доста по-различен.Ето снимки:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VitoEJ9

Има ли някъде, където пише по колата годината на производството. По прозорците гледах но нищо не разбрах...

Най-лесния начин да провериш коя година е колата е да използваш VIN декодера на форума. Ето и линк към него:http://vin.hondabg.com/Вкарваш си номера на шасито и по него ще получиш информация за производството на колата като година и завод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...