Jump to content
semionov

Крушки за бутона за светлини за мъгла

Recommended Posts

Здравейте,Имам изгоряла крушка на бутона за светлините за мъгла на Сивик 5г. Някой знае ли къде продават такива?Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wierdo

Крушката си е обикновена, продават ги във всеки магазин за електроника, но гладай да е същата мощност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се намеся а някой да знае фасонка за такава крушка къде да си намеря 6тото моята е на пърчета!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А във Варна някой да знае къде ги продават тия крушчици и фасонките им ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DIGIGI

А във Варна някой да знае къде ги продават тия крушчици и фасонките им ???

Колега скоро бях пуснал такава тема с въпрос точно за тези прословути малки крушчици. Можеш да я потърсиш, преди месец беше. Аз така и не намерих във Варна такива. Когато отидох да питам в представителството на Хонда ми казаха че едната е 16лв :( с доставка 10 работни дни! :o Естествено не взех. Един колега, който беше ги сменял ми каза че може да се смени само малката крушка без фасунгата! Т.е. изваждаш крушката като развиеш малките телчета и търсиш само крушчицата. Аз я намерих в магазина на ъгъла до операта тогава за 30ст.. Днес ходих пак на този магазин и реших да си взема резервни но нямаше. Но можеш да търсиш такива само в магазини за радио техника. На магазин "Пегас" на бул.Владислав не продават такива! Знам и още един магазин зад Стоматологията ама трудно ще ти го обясня в тези малки улички там :( Дебелината на крушката е 3мм., търси на 12W, ватове няма никъде написани така че въпроса е да намериш въобще... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DundyTheCroc

Става и с бели диоди ако ви се занимава. Вчера така направих на 2 бутона и светлината е съвсем различна,заслужава си занимавката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и с бели диоди ако ви се занимава. Вчера така направих на 2 бутона и светлината е съвсем различна,заслужава си занимавката.

Я обясни как точно, че имам намерение да сменям моите, а са доста. Наистина са много...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата добре е сложил линк към снимките, така поне ще е ясно визуално. Та за диодите по табло, копчета и т.н. Има два варианта-на мястото на безцокълна крушка, тези, дето са сплескани от едната страна и крачетата са подвити, да се сложи директно светодиод. Продават се готови такива, два са примерно 2.5 лева. Ако става въпрос за бутонче всичко е ОК, но примерно ако ще си осветявате врътките на парното си иска модификация на диода, понеже свети на фокусирана точка, т.е. само напред. Малко запиляване отпред или матиране със шкурка върши работа. Има и диоди, които на върха са пресечен навътре конус, те светят равномерно във всички посоки, но по-трудно се намират.За бутончетата, на мястото на малките крушки, които са на пластмасови врътки също не е трудно. Старата крушка и се освобождават крачетата, най-лесно става с игла. Взема се подходящ по размер диод, поради ограниченото място примерно 3мм диаметър. За да работи му трябва резистор, иначе на 12 волта директно изгаря. Из нета имаше някъде калкулатор за резисторите, но принципно 470 ома върши работа в повечето случаи. Резистора се запоява възможно най-плътно до корпуса на диода, след това крачетата се подвиват както са били тези на крушката. Има значение + и - как се свързват, ако не знаете кое е анод и кое е катод на диода може и по принципа проба-грешка, ако се вържи обратно не гори, просто не свети, връткате пластмасовия цокъл обратно и готово. Диода трябва да е насочен в посока към предната част на копчето, където искате да ви свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги готов да почовъркам по някоя чужда кола ако някой не се справя сам:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...