Jump to content
bobo

проблем фарове

Recommended Posts

Сигнализацията за включени фарове не работи.Някои имали идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'ми май не...И аз имам само синя лампа за дългите.А от всичките ми 7-8 коли дето съм имал,май само на Москвето му светеше зелена лампа на таблото за късите! ...:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита си има и зелена за къси и синя за дълги за дългите ми не светеше ... отворих си таблото купих си едно диотче за левче смених го и сичко се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирането, че си включил фаровете става по това, че ти светва таблото - подведката, ама това през деня неможе да се види много-много, другото по-ясно изяснено е - намаляването на силата, на светодиодите на парното и часовника - при вкючване на фаровете - те си намалят яркостта. 5-та генерация - няма специална зелена лампа за индикация, за 6-та и англичанките - незнам, особено след фейслифт-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигнализацията за включени фарове не работи.Някои имали идея.

Уточни за коя сигнализация питаш.За сигналните лампи на арматурното табло или за ЗАБРАВЕНИ включени светлини ?
Питам за звуковата сигнализация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигнализацията за включени фарове не работи.Някои имали идея.

звуковата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност зумера да е поизгорял, или хлабава връзка .Намери електричар. Работил ли е въобще откакто си с тази кола?Зумера работи при включени светлини , изваден контактен ключ и отворена поне една врата на колата.Като отвориш врата на автомобила светва ли плафона в купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo

Има вероятност зумера да е поизгорял, или хлабава връзка .Намери електричар. Работил ли е въобще откакто си с тази кола?Зумера работи при включени светлини , изваден контактен ключ и отворена поне една врата на колата.Като отвориш врата на автомобила светва ли плафона в купето?

каде е този зумер.плафона светва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Димитър Коев

Колеги, за да не пиша нова тема ще ползвам тази на колегата. Дано някой е в състояние да помогне. Откакто съм купил колата има следния проблем -не работи осветлението на таблото (скоростомер и оборотомер) и нямам габарити. Зумера за забравени фарове е на същата верига и също не работи. Преди няколко дни като тръгвах за Варна се оправиха сами и на втория ден във Варна пак се развали. Някой има ли идея къде може да е проблема? Колата е Прелюд 4г. НЕ Е от предпазители. Проверил съм и съм сменил АБСОЛЮТНО всички. Когато включа фаровте едно реленце в кутията с предпазители в двиг. отсек "цъква". И самото реле е топло... В чудо се видях с тоя проблем и не мога да намеря откъде е... Явно не е нещо прекъснато защото от време на време само се оправя..... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Димитър Коев най-вероятна причина е ключа за включване на габарити+фарове.За bodo зумера е пищялката /демек звуковата сигнализация за забравени включени светлини /.Намерия къде се намира /моята е под арматурното табло в ляво зад тапицерията около кабелите дето влизат за вратата/ и я дай на жичкаджия. Може да я пробваш и на друга HONDA .Ако работи там от тук трудно ще ти се помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имам и аз със тоз зумер. Никога от как съм я взел не е издал звук, дали въобще има такъв не знам: хондата е Сивик 1993г. D16Z6. Сега с тез зимни задължителни светлини редовно я забравям денем на фарове. Ще лягам да търся да видя има ли зумер ама дали ще го намеря не знам, особено ако въобще няма стандартно. Та някой ако знае със сигурност дали модела има да каже, ако няма да търся електричар да ми слага, че така няма да прокопсам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За забраванковците по-добре е монтаж на DRL :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имам и аз със тоз зумер. Никога от как съм я взел не е издал звук, дали въобще има такъв не знам: хондата е Сивик 1993г. D16Z6. Сега с тез зимни задължителни светлини редовно я забравям денем на фарове. Ще лягам да търся да видя има ли зумер ама дали ще го намеря не знам, особено ако въобще няма стандартно. Та някой ако знае със сигурност дали модела има да каже, ако няма да търся електричар да ми слага, че така няма да прокопсам :rolleyes:

със сигурност имаш зумер, ако е изгорял...продават се за жълти стотинки по автомагазините такива зумерчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest L&R

първа стъпка намери си зумера къде е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...