Jump to content
bigkolio

Голям проблем

Recommended Posts

Имам Хонда Сивик 1.3 94г. Разви ми се болта на шайбата на коляновия вал.Ако някой знае какви са размерите на болта или от каде мога да купя ще съм му благударен да ми каже.Освен това дали знаете причината за неговото развиване и какви са последствията от това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Хонда Сивик 1.3 94г. Разви ми се болта на шайбата на коляновия вал.Ако някой знае какви са размерите на болта или от каде мога да купя ще съм му благударен да ми каже.Освен това дали знаете причината за неговото развиване и какви са последствията от това?

не е голям проблем споко-във всеки магазим за крепежни елементи можеш да си вземеш за 1 лев-незнам точния размер но мисля че е М12развива се защото най вероятно не е бил стегнат както трябва-а освен това и трябва да е залепен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,но с какво лепило ги лепят?Нещо от рода на поксипол дали става?А имали значение дължината на болта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм съгласен за лепенето и зегерката имах доста проблеми с смяна на ремък и съм разпитвал на доста места

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

За Д серията има два вида болтове. Незнам твоята от кой вид е!1. 14х1,252. 12х1,25Резбата е ДЯСНА!Май се стяга6е над 10кг. но не си спомням виж мануала!Бих те посъветвал да иде6 в някоя морга и да си купи6.Ако си от Пловдив мога да ти кажа коя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета... болт за колянов вал от "магазин за крепежни елементи" ;) толкова ли си мразите колите?Има и друго. Болта е със ситна резба. Не съм я мерил колко е, но не е стандартната М12. Да не говорим че дори да си намерите болт М12 който да става в гореспоменатия магазин, замислете се малко за якостта на болта. Това ви е коляновия вал за бога! Освен това 10кг (100Нм) са си много сериозно усилие.Вие си решавате, ама да не каже после някой че не сме го предупредили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...