Jump to content
ivch0ni

Civic - проблем с километража

Recommended Posts

Имам Honda Civic D15Б2 93г. седан, на който преди известно време му отказаха километража и скоростомера. Къде да търся проблема?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един датчик на скоростната кутия ! Най-вероятно е сдал багажа в 90% от случаите е въпросния датчик :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А би ли ме насочил къде по скоростната кутия точно да го търся, тъй като имам колата от скоро и не съм още много наясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

отгоре в задната част. Датчика е с букса с 3 кабела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как мога да разбера дали проблема е в него преди да съм го сменил? Има ли начин да се замери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде някой ако знае как да го разбера този датчик дали работи да ми каже, че вече съм обиколил целия град да търся такъв и все удрям на камък а не знам дали изобщо проблема е в него. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако датчика не работи компютъра трябва да показва грешка 17.

Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivch0ni

Благодаря за информацията :whistle:!!! Остава само да проверя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното в моя случай е, че не ми работи километража когато колата е суха. Един ден заваля дъжд и минах през 2 локви при тръгването и километража проработи - така 2 3 дни докъто беше влажно, след като времето се оправи колата изсъхна и той пак спря да работи..... кое да погледна? Възможно ли е да е въпросния датчик на скоростната кутия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното в моя случай е, че не ми работи километража когато колата е суха. Един ден заваля дъжд и минах през 2 локви при тръгването и километража проработи - така 2 3 дни докъто беше влажно, след като времето се оправи колата изсъхна и той пак спря да работи..... кое да погледна? Възможно ли е да е въпросния датчик на скоростната кутия?

Напълно възможно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Daniel Asenov

Така относно моя проблем разкачих буксата и всичко вътре беше ръждясало почистих го и видях че средния кабел не прави контакт. Някой да вкара оферта за самата капачка с 3те кабелни обувчици от къде колко пари нещо .......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така относно моя проблем разкачих буксата и всичко вътре беше ръждясало почистих го и видях че средния кабел не прави контакт. Някой да вкара оферта за самата капачка с 3те кабелни обувчици от къде колко пари нещо .......

Откарай на някой ел-техник да ти го оправи и готово ! (аз имах същия проблем и ми запоиха 3 жици на 3-те крачета отрязах буксата и ги свързах п.п. всичко работи) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр на мен са6то  километража не  ми работи ими свети посточнно 4ека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...