Jump to content
Guest kizisoft

Софтуер

Recommended Posts

Guest kizisoft

Здравейте!Някой знае ли какъв софтуер използват магазините за авточасти? :( Имам предвид програмата която им показва всички части на колата с рисунки и номера на оригиналните части. А и откъде може да се свали такава програма. Интересно ми е едно за да понауча основни понятия /кое каде седи по колата/ :( и друго да мога да си търся по-лесно и сигурно части ако недаи си боже се наложи.Благодаря ви предварително! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mind_Control

AUTODATA е програмата, има я в http://www.fenbg.bg там има абсолютно всякаква информация- например каква е крушката за номера на Хонда прелют от 1989 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

AUTODATA е програмата, има я в http://www.fenbg.bg там има абсолютно всякаква информация- например каква е крушката за номера на Хонда прелют от 1989 г.

Mind_Control, този адрес не ми се отваря! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

10xОсетих се аз че явно има грешка и го налучках... :( Вече е почти свалено! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mind_Control

Кажи после дали си доволен от програмката! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

аз я имам от близо половин година и мисля, че е нумеро уно! :(:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Тази програма наистина е добра, но няма данни за АКОРД АЕРОДЕК с двигател А20А2. Явно това което съм виждал е нещо друго. Например в сервиза на Хонда в Горубляне ми отвориха нещо където си видях цялото задно окачване част по част и им казах кои втулки точно ми трябват :( Така че давайте други идеи ако имате? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RENZO

За Хонда специално си свали HONDA EPC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

За абсолютно всички хонди програмата е EPC/Еlectronic Parts Catalogue/. Има различни версии, можеш да я изтеглиш от тук:

FTP сървър за ХОНДА

Там в папката ЕРС има две версии на каталога, и кракове или серийни номера за инсталирането. Файловете с каталозите са Nero Image на дисковете. От тези файлове с NEro Burning Rom си записваш дисковете и от тях си инсталираш версията, която желаеш. Само да знаеш, че версия 1,00 е за периода от 1983 до 1997 година, а версия 5,00 е за периода 1988 - 2000.

Ако имаш проблем с инсталацията, виж това:

Как да накараме ЕРС да работи!

На този FTP има качени и други много полезни неща, като Service Manuals, абе отвори FTP - то и ще видиш :(

При въпроси пиши блежка.

:(

Редактирано от KnownHow™

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

KnownHow™, сигурен ли си за фтп-то - не се отваря :D Може и от доставчика ми за интернет да е но не ми се вярва / аз съм на Дата.бг /. Даи някакъв друг адрес или ако я имаш е ъплоадни на някои от фрее сърварите. Ще съм ти много благодарен. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

пробвай на http://www.psytronix.org/honda/ако и така не го отваряш - значи е от провайдерите.п.с. Гореспоменатия адрес показва ФТП директорията но през ХТТП - тегленето е доста по безпроблемно и не се влияе от разни firewall-и по трасето.

Редактирано от 1net

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Маи избързах с това че наработи...:D Сега тръгна, като го сваля ще пиша как е програмчето :D Благодаря! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Здравейте!Версия 5 се инсталира без проблем. Ама версия 1 / тази която ми трябва / неще и неще :D При стартирането на setup.exe ми иска някакъв Dealer ID там и нищо да не напиша тръгва да инсталира, НО на 80% ми дава следната грешка: General file transfer error. Please check your target location and try again.Error Number: -42Пробвах и свалих на ново имидж фаила, но пак същият проблем. :D Даваите идеи как да преборим тази инсталация :D ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ако е за ЕЦП върни годината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

че е нумеро уно! :D:D

по-точно мислищ ,че е нумеро Uno Turbo ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Явно както казах проблема не е в годината! Още по време на инсталацията се появява грешката. И то точно на 80%. По странното е че казва проблем в TARGET-а, но може и в самият имидж фаил да е проблема. Ако някои е успял да я подкара версия 1 да каже как. Аз съм на WINDOWS 2000, ако това има значение. Също и ако някои знае друг линк за същото нещо да го постне че да пробваме да не е развален фаила на този.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest svetlio

А пробва ли да смениш датата (да я върнеш назад!) още преди да пуснеш инсталацията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

И датата бях върнал назад и пак грешка на 80% от инсталацията?!?!? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Никои ли друг не я е инсталирал или пробвал тази програма? Ако някои я има и му върви нека каже как точно се инсталира и дали няма друг линк откъдето може да се свали? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

ЗДРАВЕЙТЕИ АЗ СИ ТЪРСЯ НЕЩО ТАКОВА ОТ ДОСТА ВРЕМЕ.ЦЯЛАТА РАБОТА Е ТАМ ЧЕ ВСЕ СИ МИСЛЕХ ЧЕ Е НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ НАМЕРИ ТАКА МЕЧТАНА ПРОГРАМКА-НО НЕЩО НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ СЪС СВАЛЯНЕТО.ЗНА4И ВЛИЗАМ В САЙТА,ПОСЛЕ ОТВАРЯМ ПАПКАТА EPC И ВЪТРЕ НАМИРАМ ВЕРСИЯТА КОЯТО МИ ТРЯБВА Т.Е.5.0,НО ТЯ Е В НЯКАКАВ ФОРМАТ.ОК ДО ТУК СЕ СПРАВЯМ,НО ПОСЛЕ КАК ДА СИ Я СВАЛЯ ЧРЕЗ НЕРО ЛИ???? :) МОГА ЛИ ДА Я ДАУНЛОАДНА С НЯКОЯ ПРОГРАМА КАТО ФЛАШ ГЕТ ИЛИ СТАВА ПО НЯКАКАВ СПЕЦИФИЧЕН НАЧИН ПРЕЗ НЕРО?МНОГО БЛАГОДАРНОСТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xeku

Сваляш си я с FlashGet, после след като я кликнеш, направо ти се отваря Nero-то, записваш я на CD и си готов за инсталация!Аз лично я свалих от тук http://www.psytronix.org/honda/

Редактирано от xeku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Здравеите!Аз също е свалих от там с флашгет, но на мен проблема ми е версия 1.00. Тя неможе да се инсталира. Явно има проблем с неро фаила... :) Затова някои ако знае или я има нека каже от каде или как да се инсталне. Ако някои му се занимава нека пробва и от там да я свали но на 80% от инсталацията дава грешка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

тия дни ако имам малко време ще видя дали при мен се инсталира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

СЕГА ЗАПО4НАХ ДА СВАЛЯМ ВЕРСИЯ 5.00КАТО Я ИНСТАЛИРАМ ЩЕ ПИША(дано да стане,че ми е голям мерак да си жидиа колата на саставни части)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Ще стане, версия 5 няма проблем! Проблема е във версия 1! Ако имаш време и ти се занимава пробваи и нея да ми кажеш дали при теб става...:offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

пичове, проблемът е във самия файл на 1-цата.KnowHow, можеш ли да го качиш наново.... или да ми кажеш от къде мога да го дръпна или да се видим да ми го дадеш на CD???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Евала 1net :offtopic: ей това се опитвах да кажа и аз толкова време а те хората разправят върни датата, та върни датата...:lol: Проблема е че аз свалих 1 версия и от ftlbg.com, ама и тя е на същият хал - до 80%. Та си мисля някои не я ли инсталирал успешно тая пуста версия 1, че да качи читаво копие на някои сървар?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

значи потърсих и в eDonkey-то ама там има други версии и разни EPC-та без упомената версия. Нека изчакаме да видим KnowHow какво ще каже, че той ги ъплоудва, пък ще измислим нещо.Даже ако има интерес, може да дръпна и други версии, ама ще ми трябва време, е един/два диска от международно--- :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Да бе то че иска време си е ясно! Никои небърза. Аз гледах някаква версия - явно нова на някакви руски саитове, но бяха комерсиални и искаха към 50 евро. Но там поне има инфо за това коя версия какви модели и години обхваща. Тези за които говоря бяха 2 диска и маи имаше от към 1980 до 2003 та да не бяха и повече...:offtopic:Ето и линка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

Сега ще ви кажа в какво се състои проблема. Версия 1,00 е писана за работа под Win 95. :unsure: Затова, ако го инсталирате на Win XP,преди да започне инсталацията, трябва изрично да укажете, че инсталиращата програма работи под win95. Това става като кликнете с десния бутон на мишката върху иконата на инсталиращата програма ,отворете Properyies >> Съвместимост >> избирате в полето Windows 95 и потвърждавате с ОК.

Като мине инсталацията, за да тръгне програмата същото трябва да направите и с иконата на exe-то, като за всеки случай направете системната дата да е преди 30,11,1997. След това ако сте изтеглили от FTP-то крака към версия 1,00, разархивирайте файла honda_hd.db в директорията , където е инсталирана програмата: Обикновено това е C:/Program Files/Electronic Parts Catalogue.като презапишете съществуващия там файл. След тази операция програмата трябва да върви и с нормална системна дата. А ако искате да работи от твърдия диск, вижте по-горе в същата тема съм написал как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Благодаря за изчерпателният отговор!Само още един въпрос, ако сме под Windows 2000 какво правим тогава? Поне аз незнам на него да му се оказва дали програмата е за 2000+ или за 95/97. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

Виж за Win 2000 не мога да кажа как ктава. :blink: Тази версия на WIN ми е малко позната пък и не ми се е случвало да го инсталирам на него. Ще се опитам да разбера какво може да се направи в този случай. Все някак трябва да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

който разбере първи как се прави на 2000, да напише тук, че да драсна едно описателно файче и да го сложа при имидж файла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

OK, продължавам да се опитвам! :D Ама дано да има начин че не ми се сменя 2000то с ХР :( Може би е някои .ini или нещо такова ама кои знае... :blink: Аиде ако и някои друг чете темата и има идеи нека не се притеснява да сподели! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

КОЛЕГИ АЗ СИ Я СВАЛИХ,ЗАПИСАХ СИ Я НА ДИСК И СИ Я ИНСТАЛИРАХ.НАПРАВО НЕ ВЯРВАХ ЧЕ Я ИМАМ :(:(;) .ДО ТУК ДОБРЕ,НО РАБОТЕШЕ ОКОЛО 5 ДЕНА И ЗАПОЧНА ДА МИ ВАДИ НАДПИСИ ЧЕ ИСКА ДИСК ИЛИ ЧЕ И ТРЯБВА РЕГИСТРАЦИЯ(нещо такова) :( .СТАВА ДУМА ЗА EPC 5.0.ИНАЧЕ РАБОТЕШЕ ЧУДЕСНО НО НЕ МОЖАХ ДА И СЕ НАРАДВАМУНИКАЛНА ПРОГРАМА :blabla:;) АКО МОЖЕТЕ МИ КАЖЕТЕ ОТ КАДЕ ИДВА ПРОБЛЕМА? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Аз имам такава програма за CRX 2gen свалиха ми я от някакъв сайт ама каккъв е адреса :blabla:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Имам следното предложение: някой които е инсталирал програмата на ХР да вземе и да качи цялата директория на ФТП може и едно фаилче с записите в регистрито на програмата. За ще го дръпна и ще видя дали ще тръгне на 2000. Има голям шанс да тръгне - това все пак е една база данни и един юзер интерфеис който обработва заявките...:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

да де, но този user interface е писан за win95, както се обясни и като го сложиш на XP-то можеш да му зададеш да го обработва като win95 програма. Win2000 ако я няма тази възможнот, няма да можеш да го подкараш колкото и да прехвърляш фаилове :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord6

Колеги, някой да знае как се чупи Autodata 2005? Изтеглих 2 различни версии от нета. Едната уж трябваше да бъде счупена, но уви - когато избера модела на колата и дам ОК, забива ми Уиндоуса. А другата оше при стартирането ми иска серийни номера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...