Jump to content
stefotto

КОЛЕКТОР ЗА D14z6

Recommended Posts

СКОРО СИ ВЗЕХ СИВИК 2004Г D14Z6 Е МОТОРА АМА МИ Е МАЛКО СЛАБИ4ЪК СЛОЖИХ K&N ФИЛТЪР,ПОПАДНАХ НА ТЕМАТА С КОЛЕКТОРИТЕ И ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМАЛИ ПО ДОБАР И ЗА МОЯ МОТОР И КЪДЕ МОГА ДА ГО НАМЕРЯ АКО ИМА ТАКУВ,БАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са много. Може да платиш на някой да ти го изработи, може да си го поръчаш от щатите. Моя е от www.optionracing.com. Продават много качествени имитации на известни марки, на цени доста под тези за оригинала. Ако искаш мога да те свържа с човека, който ми го внесе. А ако парите не са ти проблем - оригинални на DC Sports, Arospeed, AEM...

Моите са имитация на ТОЗИ модел на Arospeed. Струваха ми 350 лева. Оригиналните са $270 - $300+ доставката, а тя няма да е никак ефтина. Кутията е 1,5х0,40х0,30 м и тежи 8 кг. Сам си сметни колко ще се оскъпи докато стигне България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СКОРО СИ ВЗЕХ СИВИК 2004Г D14Z6 Е МОТОРА АМА МИ Е МАЛКО СЛАБИ4ЪК СЛОЖИХ K&N ФИЛТЪР,ПОПАДНАХ НА ТЕМАТА С КОЛЕКТОРИТЕ И ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМАЛИ ПО ДОБАР И ЗА МОЯ МОТОР И КЪДЕ МОГА ДА ГО НАМЕРЯ АКО ИМА ТАКУВ,БАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Постни снимка на твоя смукателен колектор да го видим и може да те зарадваме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ти благодаря колег 6том сабера малко пари 6те се разберем да ме свърже6 с твоя 4овек,а има6 ли пердстава с колко 6те се подобри " вървежа"

Ако смениш само колектора - нищо няма да усетиш. Смяната на цялата генерация (изпускателен колектор, тръби, гърнета), ако е направена разумно и кадърно може да ти донесе между 5 и 8% увеличение на мощността. Може и 10-12, но не за твоя двигател. Така че сметни си ги. Ако си 100 к.с. - можеш да очкаваш ефект в рамките на 5-8-10 коня. При твоя случай - по-малко. При всички положения за теб по-важно е да оптимизираш работата на двигателя, а не мощността. Като се отпуши двигателя - тя сама ще си дойде. Но не очаквай чудеса на толкова малък атмосферен двигател. Ако смяната на генерация, всмукателни колектори и air intake ти донесе общо 15-16 коня трябва да си доволен. Но се подготви психически, че е вероятно и толкова да не постигнеш с тзи мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и след това се огледай и за chip tuning, спортни валове, увеличаване на компресията в цилиндрите, олекотени маховици, споилери, изхвърляш всички седалки ... и като ти е все още слабичко си слагаш една турбина, слагаш леТните джанти, лепенки GTi и TDI в двата края на багажникаи ще си събрал към 200-250 коня с лепенките :blink:колега сериозно от такава кубатура ... или си потърси по-голям двигател докато още е време, или събирай сИриозни парички за сИриозен "Силов" тунинг и много безсънни нощи в гаража ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СКОРО СИ ВЗЕХ СИВИК 2004Г D14Z6 Е МОТОРА АМА МИ Е МАЛКО СЛАБИ4ЪК СЛОЖИХ K&N ФИЛТЪР,ПОПАДНАХ НА ТЕМАТА С КОЛЕКТОРИТЕ И ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМАЛИ ПО ДОБАР И ЗА МОЯ МОТОР И КЪДЕ МОГА ДА ГО НАМЕРЯ АКО ИМА ТАКУВ,БАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Постни снимка на твоя смукателен колектор да го видим и може да те зарадваме
новак съм о6те и немога да разбера как да ка4а снимки :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...