Jump to content
Guest FROSTY

Какво ми се случи днес :-)

Recommended Posts

Guest FROSTY

Карам си аз кротко с 80 км/ч по Симеоновско шосе на път за работа и по едно време пред мен едно AUDI A8 2,5 TDI. Спираме на светофара на Зоологическата градина 1-ви коли. До тук всичко ОК. Гледам го аз как ще се пържи нататък по правото и си викам я да се пробваме :) Светва жълто и двамата ГАЗ :P 1-ва - 50, км/ч 2-ра - малко над 80, 3-та ~120 и го гледам как тоя става на точка в задното огледало ;) Сега сигурно веднага ще започнат разни "коментари", но ще побързам да направя някои уточнения.

1. В AUDI-то имаше 4 здрави момчета, а аз бях сам, не знам каква е разликата м/у двете коли при това положение и колко е съотношението кг/PH, но факта си е факт, въпросното Ауди ме настигна на завоя преди светофара на Семинарията защото трябваше да спра, нямам крила все още и не мога да прелетя над спрелите коли ;)

 

А ето го и най ИНТЕРЕСНОТО: Изравнява се с мен Ауди-то, отваря се предния джам и какво мислите става, оня от вътре ме пита дали си продавам колата?! Аз му викам - НЕ, защо;) Много ми била бърза колата ;)

 

Много добре се почувствах да ви кажа ;):unsure:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iVo_BMW

Кажи каква е твойта кола за да стане по ясно. :unsure::)

Редактирано от iVo_BMW

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FROSTY

Забравих да уточня, SORRY :unsure: - Honda Civic 1,3 75HP :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

и мен така ме питаха веднъж дали е 2 литра моя сивик :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FROSTY

Ами тоя не ми повярва, че е само 75HP, а пък тя може и да не е, трябваше да се пусна и аз на ДИНО-то :unsure::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Па аре бе колега , викам да се събереме тези с по 1.3 кубиковите двигатели и да мачкаме наред :unsure::):P Я сподели или иначе , засичал ли си си я ускорение , ала бала ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pichagata

etva e pichove 75hp civic e skusal gazu na audito ko po hubavo za chuvane ot tova a :unsure:.i to 1.3L:) obache me kefi izraza che e ostanal tochka v ogledaloto a ne che si go ostil darecheme 5-10 koli nazad :).produljavaite v sushtia duh trebva horata da razberat che Hondite sa Zdravi i purgavi mashini:) da moje kato vidat hodna na svetofar da gi e strah da trugnat!:P ade peace i pozdravlenia:)pri mene beshe stanala sushtata istoria samoceh ne s audi a s ferrari i az i toi biahme samo v koalta samoche ferrarito beshe ot rannite 80 godini i behse bavnichko davat go 15.3 na 400 metra i choveka s pravo me napsuva che go bih s hondata hehe ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Преди да си продам CRX-а, се дръпнах с такова AUDI на летящ старт обаче и както си трябва на дълга отсечка и вдигнахме до около 180 км/ч. Тази машина не очаквах толко да върви, пак 2.5 TDI, има 170 коня под капака! Бих го въпреки, че AUDI драйвера се опита да ме засече, за да не го изпревара и въпреки това ме впечатли как върви! Колега, не излагам под съмнение думите ти, но ти казвам, че ако направиш същият тест, който и аз с това AUDI, със Civic 1.3.........повярвай няма да се справиш :( Иначе е хубаво като ти се случи нещо подобно и аз тази сутрин имах подобна случка с едно BMW, като това от картинката на колегата IVO_BMW.Нито го знам какъв мотор е, нито колко коня. Но ме настигна на Цариградско, караше на фарове и ми премигна да мръдна. Исках да направя път, но имаше в този участък в дясната лента автомобили с къса дистанция между тях и трябваше да засека някой, за да го пусна него. Ако бях продължил пред него с около 100, щеше да се побърка да мига и да свири зад мен и за товареших да настъпа. От там пък BMW-то с ядосан водач явно, че не мърдам ми се лепи на бронята и продължи да ме натиска да мръдна. Ядосах се и включих на 3-та да изцеда предавката, за да дръпна бързо! BMW-то зад мен също настъпи, пък и си беше явно в по-високи обороти от мен в този момент. След кратко време вече аз се отдалечавах от предницата му, а тоя продължаваше да настъпва зад мен, но без успех. Виждах как бавно му се отдалечавам лека по лека. После настигнахме някаква колона и спряхме и двамата. Определено си мисля, че въпросният доста го хвана яд! А според мен, щеше да го хване още повече яд, ако бях му казал, че съм с 1.5 16 клапана, моно инжекция на моят Civic седан.Правил съм си тест с 318 BMW и го прескачам, с 320 150 коня се движихме се абсолютно заедно, никой не можеше да дръпне другият, а 325 му виждам ауспуха само. По принцип тук не виждам логика, може BMW-тата да са доста по-тежки, но и моето все пак е Civic седан 5-а генерация, не е малка кола, но по принцип и от ниският клас Хонда си е стартов автомобил :(:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iVo_BMW

Аре сега малко се поизхвърли :( за BMW-то ако е било като BMW-то от аватара ми щеше да те бие и плюс това зависи от шофиора зад волана дали е кадърен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Аре сега малко се поизхвърли :( за BMW-то ако е било като BMW-то от аватара ми щеше да те бие и плюс това зависи от шофиора зад волана дали е кадърен.

Колега, не споря!Не знам какво е BMW-то от аватара ти и не се исхвърлям изобщо. Напсиал съм ,че не знам какъв двигател има въпросната кола с която се дръпнах днес на Цариградско, но муцуната приличаше на тази на аватара ти. А относно BMW-тата с които съм се тествал от годината на производство на мойта Хонда, мога да ти го докажа когато кажеш. Не говоря за наточени и тунинговани коли, а за нормални серийни автомобили. BMW 318, 320, за 325 няма смисъл да пробваме, то ме бие и то доста! До 320 обаче мога да се тествам ако кажеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

да ви кажа и аз две интрересни случки . едната с едно БМВ "М-ка",което май повече приличаше дизеларка , съдейки по дима зад него и моята стара хонда. Та бившата вече мома кара мочта кола и на един светофар се изравняваме до въпростното БМВ. ония гледат кара жен и се хилят( тяха мисля трима). тръгваме и двете коли н аръчка от светофара ,който е на улуцата между колелото на 4-ти километър и ракова болница ( н е и знам името на улицата ) . БМВ-то реве все едно го колят, обаче сигурно е объркал и е включил задна съдейки по скоростта с която се отдалечаваше. На ракова болнини настига на светофара и пак се набира и дава знак пак да се пробваме-абсолютно същия резултат !Другия ми "сблъсък" с БМВ предизвика такова голямо учудване у водача , че онзи чак ме погледна като се изравнихме и ме попита какво правя . Та ситуацията е следнтата -наближавам светофар , който светва зелено и аз виждам в дясното огледалце муцуната на някъкво БМВ и решавам да го дръпна дпо другия светофар , с летящ старт . Ръчкам колкото мога и за моя изненада, онзи ме подмина все едно бях спрял. Когато го доближих на другия светофар разбрах че съм се пробвал на БМВ 745...ами..дръпна ме :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Moa_Antoan

mi ko ti kaza-bil si dlazen da probva6!!!!!!!!!! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Нека не разказвам случки с моята кола....но интересни моменти съм имал (макар и не по темта/клуба) с колата на баща ми - Хюндай Соната 2.0 136 конаОБАЧЕ 1300 кг:( Кефят ме разни шефове или малки гъзарчета с голфчета и астрички как ми се смеят на светофара като форсирам и как на следващия ме гледат слисано.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Кудос , ти и с твоята сладурана можеш да си говорят сами ,но си пазиш колата :( Лично съм присъствал , но като страничен гледач как на сфетофар се нареждат една като твоята ( но не знам с какъв двигател ) и няква 3-ка бмв , оня от бмв-то го гледа и и почва да форсира :( ама пича с прелюда си тръгна спокойно без и да забележе , че някой иска се дърпа с него :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gothic_fan

Ей, dudes, преди мислех 4е тези изказвания са малко пресилени, оба4е като гледам моята как върви запо4вам все пове4е да се убеждавам 4е това не са празни приказки :( ...Дори не мога да повярвам колко бързо дърпа, и говорим все пак за кола на 10 години, аз о6те не съм й свикнал, оба4е ве4е хи4 не ме е страх от "нато4ените" Golf-ове 3-ки и разни там други....Аз по принцип не оби4ам да натискам здраво газта, оба4е като гледам колко заблудени "гъзар4ета" има просто запо4вам да се нервя, идва ми и аз да се пробвам, оба4е все още не смея, искам да усетя коли4ката пък по-нататък ще видим....... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FROSTY

... Колега, не излагам под съмнение думите ти, но ти казвам, че ако направиш същият тест, който и аз с това AUDI, със Civic 1.3.........повярвай няма да се справиш...

Виж сега явно не си чел внимателно целия ми пост или и аз не знам какво... аз самия се учудих от цялата случка, но:1- бяхме на старт от място2- в Ауди-то 4 ЯКИ момчета, а аз сам3- хората които ме познават знаят, че няма да седна да си пиша свободни съчинения4- при друг подобен старт може и да не успея, но ми стана ГОТ от цялата случка и затова реших да я споделя... :(:(:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Аз съм правил тоя номер с едно А3 на едно от централните кръстовища в Варна(Пред катедралата).И 2мата първи коли Аудито форсира и нещо ръкомаха.Следобед.Лято.Фрашкано с туристи, Варненки :( и други сеирджии.Гледам нареди ли се до нас някви и чакат.Светва зелено,от Аудито се чува вой на гуми и оставя 1/2 гуми по асфалта.А Кудосчо си тръгва като пич без никакви грижи и радва зяпачите.На следващия сфетофар глупака с А3ката ме изчакал(беше софианец) и пак 1ви на светофара.Зелено, газ, аудито някаде отзаде,следва6тия сфетофар зелено около 100км/ч пускам малко газта(аз съм отдясно),оня ме настига, пак пълна газ, изпреварвам го с малко,сека му пътя и в пресечката надясно - т.е. към къщи :( Оня не знам дали разбра какво стана :())

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

аз пък всеки ден навъртам в града между 100 и 200 км (такава ми е работата) , но никога не пропускам дръпка по светофарите :D колкото и да е странно, за 2 години единствено едно БМВ Е36 ме насра яко,но явно беше че е поне 2.5i а това е 192кс:Dнаправо ме забрави на 2 поредни светофара!!! а знам добре колко върви това, понеже моя позната има Е36 купе 2.8i 193кс с мек таван, лудница е(спрямо моята скромна хонда де)! скоро имах спор тук с колега,но се изостри тона и темата бе изтрита, ставаше въпрос, че дърпам с доста мерцедес 320ML 3199сс 218кс, пак повтарям-и пича и аз бяхме еднакво учудени, но проверих в нета после, 0-100 му дават 9.5, но понеже е автоматик, явно са го надценили от завода :D на 1-ва сме равни, на 2-ра го дърпам с 1-2 коли на 3-та е към 3 коли зад мене :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mind_Control

Е според мен си е нормално да дръпнеш на ML-ката, все пак си е джип, бая тежко е. Аз съм карал E320 Sportline и вади супер ускорение, засичал съм го и от 0-100 ги прави за 7.5 ама готиното е че и след 100 дърпа яко. Ама истината е, че почва да дърпа като му включиш 2-ра... А 1-ва скорост му е на мястото на 2-ра и докато свикна все не знаех на коя предавка съм точно.. Но на която и да си то си върви :D Обаче яко друса с това спортно окачване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

абе братлета кво си говорити глупости .много ми смешно някой като започне да сравнява хонда 1.4л със бмв 2.5л и радост голяма бмв дръпна хонда :D .я нека се пробва някои баварец с двигател 1.8 л а да не говорим 1.6л :D с хонда 1.3л . просто без шанс :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Определено Колега Бенджи е прав!В един и същи клас, на еднаква кубатура.........наистина не само БМВ, но и доста други марки нямат шанс!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

аз не говоря само за БМВ, то май нема такива които да са равни по кубици с хонда и да я дърпат на старт или както и да е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

абсолютно на същото мнение съм и винаги съм готов да го доказвам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ALEXANDER 1

abe pi4ove tia bmw za ni6to gi niamate

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

abe pi4ove tia bmw za ni6to gi niamate

ами ако четеш малко по внимателно ще разбереш за кво се говори.а ако си чел внимателно посочи го тва БМВ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

ок, Demon прав си :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Вижте пичове,да не обръщаме темата в спор, защо Хонда върви най-много и как другите не ги могат нещата. Има си яки коли от всяка марка, всички знаем ЗАЩО ХОНДА. Все пак има много хора които четът форумът и може да се почустват засегнати, ако са почитатели на друга марка!? Няма смисъл да пораждаме този спор. Аз съм разбрал, че от подобни спорове освен много писане и каране между хората друго не се получава. Аз отговарям на повечето дето се опитват да ме убедят, че греша и не съм прав, а пък и не знам защо твърдя така, че в крайна сметка трябва да има и балъци :D Ако не съм прав, значи съм от тях :D Айдe живи и здрави, пък всеки да кара каквото го влече. Ето малко филмчета за феновете, малко стари и много са ги виждали, ама както се казва 'лачени' :DLinkАко не бачка линкът, значи дата.бг нещо са оплескали пак, тая седмица много се мажат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Миналата седмица вти-ката изяде един МЛ55 АМГ днес и едно Х5 4,4и. Гонките бяха предварително уговорени от 50 до където може. Макс вдигнах 245... Не може и не може повече. Направо и се отели вола от зор на колицата... :D Дисковете бяха сини, че на около 2-3км пред мене се мереше скорост и кво спиране беше...Не казвам че колата ми е повече кола от тяхните, но върви повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Хонда Сивик 5-та генерация. 92-ра, хетчбек, 160 коня мотора + леки подобрения.

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZnipeR

аз ще дебна майната по светофарите да ги опънем за шоу( ше го бия ама карай) :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Малко впечетления от по-мощни и по-слаби двигатели.Не знам дали е така , но като съм с моята малка сладурана и просто ме дърпа от вътре да правя глупости по сфетофарите :D които завършват с задоволителен поглед в огледалот за задно виждане :D:D А като покарах сивик 5г с 1.5 двигателя 90 коня и някак си , абе пак правя простоти :D но да кажем не ме впечетляват някакви бавно двишещи се превозни средства ;) не ми се е отдало възможност да покарам продължително някоя по мощна :D Но по принцип не знам как е с другите , които карат по мощни Хондички , нека споделят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mba

братле 110 коня 4 ген. на втора правя 100 и малко отгоре , представи си как ме гледат, защото външно има какво да се желае по колата поне според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

аз ще дебна майната по светофарите да ги опънем за шоу( ше го бия ама карай) :);)

не е нужно да ме дебиш ;) казвай направо къде и кога ;) къв ти беше двигателя? всъщност къв да е, се тая :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DjSprite

Хе хе и на мен ми се пъна един Seat cordoba GT по пътя Варна Сл.Бряг .....но го загубих по завоите ...а оня ако знаеше 4е съм и с газово .... голем смех :)...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rocco

Аиде парадокса пак почна до говори ПЪЛНИ Глупости, ти добре ли си или не си немога да разбера. Ти незнаеш кога да лъжеш и кога да спреш. 245 км, от ХОНДА 1.6, 160 кония, да ама на сън. 1. Не ти пише толкова на километража, сега ще кажеш стрелката подминава 230 и оборотомера ми влиза в 10 хил оборота. Които иска да ти вярва ама аз не съм от тези. Моято кола едва прави 220 а още 25 км отгоре е просто не мислимо, и второ при тази скорост колата става страшно нестабилна. МЛ55 АМG незнам колко коня е ама мисля че е около 350 и незнам как можеш да я биеш. Няма смисъл да продължавам, защотото ще се повторя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Аиде парадокса пак почна до говори ПЪЛНИ Глупости, ти добре ли си или не си немога да разбера. Ти незнаеш кога да лъжеш и кога да спреш. 245 км, от ХОНДА 1.6, 160 кония, да ама на сън. 1. Не ти пише толкова на километража, сега ще кажеш стрелката подминава 230 и оборотомера ми влиза в 10 хил оборота. Които иска да ти вярва ама аз не съм от тези. Моято кола едва прави 220 а още 25 км отгоре е просто не мислимо, и второ при тази скорост колата става страшно нестабилна. МЛ55 АМG незнам колко коня е ама мисля че е около 350 и незнам как можеш да я биеш. Няма смисъл да продължавам, защотото ще се повторя.

ДОБРЕ РАЗБИРАЧО, СЛОЖИ 200ЛВ НА ТАБЛОТО И СЕ КАЧВАЙ ЩОМ СИ ТОЛКОВА УБЕДЕН, ЧЕ НЕ МОГА ДА ПРЕХВЪРЛЯ 220. ПОРАДИ ТОВА, ЧЕ ЩЕ НАТЕЖИШ ПРЕДЛАГАМ ДА ТИ ПОКАЖА 235! СЪГЛАСЕН ЛИ СИ? Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rocco

Аз нямам такова желание да се качвам при такава скорост при тебе, защотото знам че въобще и да дигнеш такава скорост което е невъзможно с твоята кола, просто може да се отрепеме. Като толкова знаеш снимаи километража на 245 км, и ще ти дам 200 лв. Заявавам го пред целия Хонда Клуб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Искам да си вътре за да не кажеш после, че съм дигал предните гуми или нещо подобно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rocco

Няма да стане!!!! Просто ме е страх.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...