Jump to content
ivaivalito

климатик

Recommended Posts

Нормално ли е на Д15ка климатика да вдига с 2-3 литра газ разхода ?Като карам без клима с 26 литра минавам 320-30 км извънградско а с климатика 260 км .Като си карам с кажи речи едим маршрут .Извън градско ми дава 10 газ а в града 13 .Като го няма климата ми дава градско 10-11 а извън града 8-9 при каране 2500-3500 оборота.И най интересното е че като карам на клима на всеки 30 -40 секунди чувам едно цъкане и колата губи мощност след това пак и покачва мощността като сам на празен ход на светофар например на всеки 30-40 секунди вдига оборотите от 900-1900 за една секунда само > това нормално ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е на Д15ка климатика да вдига с 2-3 литра газ разхода ?Като карам без клима с 26 литра минавам 320-30 км извънградско а с климатика 260 км .Като си карам с кажи речи едим маршрут .Извън градско ми дава 10 газ а в града 13 .Като го няма климата ми дава градско 10-11 а извън града 8-9 при каране 2500-3500 оборота.И най интересното е че като карам на клима на всеки 30 -40 секунди чувам едно цъкане и колата губи мощност след това пак и покачва мощността като сам на празен ход на светофар например на всеки 30-40 секунди вдига оборотите от 900-1900 за една секунда само > това нормално ли е?

Така..Аз съвсем наскоро засякох разхода на извънградско и с климатик на пресекулки и постоянна скорост между 100 и 120 км/ч D14A4 ми даде разход 5.6 л/100 км бензин А95.С постоянно включен на 1 или 2 степен климатик, комбиниран разход (400 км извънградско и 150 градско) ми даде 6.1 л/100 км бензин А95.Не става въпрос за газ, но виждаш, че разходът с климатик почти не мърда. Не качвам обороти над 4000.А за климатика... компресорът като превключва постоянно чувам едно хлопване откъм двигателя и в сервиза ми казаха, че е нормално. При включването му усещам отслабване на двигателя, но оборотите се увеличават със 100-200. Не повече.Това от мен, като ориентир.Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RATAMAHATA

На газ 2-3 л. разход от горе не ти мърдат, със климатик. Това ти го гарантирам. Мой приятел кара Ауди Б4 и от 12/100 градско му качва на 15-16 със климатик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би грешката е моя и при мен оборотите да мърдат с 300-400 .А това 400 км извън градско и 150 градско не е комбениран разход :offtopic: Комбинирън е когато са 50 на 50 .Инъче извън града с 160 км и климатик то незнам дали има значение дали работи на 1-2-3-4 разхода не е ли един и същ.На мен с тия 160 км на бензин ми даде 7 на сто ама магистрално каране и климатика на 3.Аз на 2-1 почти не го пускам.

Знам, че не се мери така комбинирания разход, но имам впечатления само при тези километри, които посочих :love: .А останалите детайли - посочих ги ако за някого са от значение :) . Редактирано от sharki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не е възможно, радиатора на климатика да е позапушен (отвън с мръсотии) да не успява да се охлажда добре, и да се вдига високо налягане, от което да ти играят оборотите и да товари компресора и съответно да се отразява на разхода. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Gandalf

Аз съм на газ и съм забелязал, че при включен климатик разхода се качва с около 1 литър.На бензин не съм засичал, просто рядко карам на това гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

ами кво ще кажете да отида да му направя една водоструйка и на двата радиатора ако не друго поне пеперудите да паднат :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на последната месечна кой даваше акъл радиаторите да не се мият на пароструйка, защото струята можела да пробие ламелите :beer: , вместо това да се свали бронято и внимателно с отвертка да се изправят и с маркуч да се почистят .. :dj:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...