Jump to content
DJ Tymbi

Къде е главното реле........

Recommended Posts

Здравейте колеги, отодавна не съм влизал , ноо.......много бач.........Имама една Хонда Сивик 92 година 1.5 литровия мотор PGM-FI, обаче Dual point ..........надявам се да се сещате за кой мотор става въпрос........Та както се сещате ,има проблем с Main Relay-a....пали си когато си поиска ( т.е. като подам на контакт - ако прещрака отпреде при релетата и се задества помпата , пали без проблем,, но ако не прещака - няма палене) на този модел Сивик ( седан е ако има значение ) го дават релето да седи от ляво ,при шофьора някъде, но уви , търсих го къде ли не и го няма.........пък и не мога да хвана да го чуя къде щрака...........къде може да са го завряли? :D Айде на другите ми Хонди го откривам , но на тази .............ниц ,нема го ...... :) знам че трябва да е с 7 крака , знам че може да пише Мицуба ли беше , ноооо...........просто не го намирам...... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F20A4

На ркса беше там където ти е левия крак от ляво има една кора, трябва да я свалиш цялата или да я изкривиш доста, но рискуваш да я свупиш. Разглобяваш, препояваш, пръскаш с WD40 и си готов!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

Точно в ляво отстрани,като легнеш и се вижда сиво е на цвят и е захванато с болтче 6мм.Дълго е около 8-10см. и широко около 2,5-3см. :D Просто му презапой спойките и е ок :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

голямо е! и надписа Mitsuba е от обратната "невидима" страна.Аз 3 пъти двалях кората и го търсех, защото си го мислех за малко... а то през цялото време ми било пред очите :)http://techauto.te.funpic.org/mainrelay.php

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги...............това с презапояването го знам мн. отодавна, поне на 20 Хонди съм го правил,но точно на тази генерация не, и си мислех да не е от друго проблема, но замерванията показват че е именно това, обаче нне го открих това реле ,тъй като за първи път се сблъсквам с точно такъв модел и купе.......Утре ще ровя по сериозно........ ;)

На ркса беше там където ти е левия крак от ляво има една кора, трябва да я свалиш цялата или да я изкривиш доста, но рискуваш да я свупиш. Разглобяваш, препояваш, пръскаш с WD40 и си готов!

Там не видях никъде сноп от кабели или куплунг някакъв ,па камо ли с 7 пина........иначе имаше кора( нещо като киче по скоро ) която уж я повдигнах, нооо..........може би не достатъчно.....ако ми кажеш и куплунга от коя страна е , няма да е лошо.............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж линка от по-горният отговор,там има снимки и схеми на релето,куплунга е от долната страна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DJ Tymbi

Виж линка от по-горният отговор,там има снимки и схеми на релето,куплунга е от долната страна :ranting:

Ниц ......няма такова реле там , ни куплунги ,ни реле, разкачих всичко и въпреки това няма такова реле там........ха сега де......... :fun::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж линка от по-горният отговор,там има снимки и схеми на релето,куплунга е от долната страна :ranting:

Ниц ......няма такова реле там , ни куплунги ,ни реле, разкачих всичко и въпреки това няма такова реле там........ха сега де......... :fun::D
VIN кода е JHMED3549LS802805 ако това щ помогне с нещо..........Сивик 1.5 1990 година..........седан ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://techauto.awardspace.com/civicrelay.htmlВтората картинка и описание са като за твойта колица,пише че е около таблото с бушоните, но ако и там го няма :ranting: работата отива на врачка :fun:

това описание съвпада с моето знание че е там, нооо.............ниц, нема го......... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DJ Tymbi

Открих го най накрая , обаче по тази кола са си правили ТНТМ .......... :) релето го открих в ....................багажника :slap: а по ел. инсталацията са си правили салата .......... :box: рязано рязано рязано.............прехвърляно, завързвали са кабели чрез усукване и няма спойки, половината работи не работят.......... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След двудневна борба с ел. инсталацията, най накрая я възтанових, само да спомена че проблемите бяха ужасно много и гл. реле беше преместено в ................багажника, но както и да е, релето е възановено, ел. инсталацията и тя .............обаче имам един друг проблем, че перката за охл. на радиатора не включва а собственика си е дърпал отделни кабеляци и с бутон я включва........ :blink: При отново проследяване на проблема стигнах до едно реле, което се намира зад джапката,на него има два куплунга, единия е с 4 пина силови , много яки , а другия е с 7 или 8 пина нормални жици..........в релето има електроника някаква коят овсе още не съм я проследил какво прави и какво управлява но има две релета ,което едното е направо стопено, има прекъсната пътека силова на платката, при проследяване на веригата се оказва че от перката на рад. едното жило отива направо там ,в релето...........някой ако знае за какво става въпрос, да сподели да не си троша главата ........ :lol: На куплунга за захранването на перката има две жила, м/у тях има 12 волта , но като подам на тях товар и изчезва напрежението , някъде окъсява...........м/у + - совото жило и маса от акумулатора, товара си бачка , ( една 21В. крушка ) това значи че масовия пин и жило окъсяват некъде...........въпроса ли е такъв, масата кой я управлява ? Въпросното реле , или ЕКУ-то? Става дума за Сивик седан 1.5 мотора PGM- Dual Point от 1990 год. :| Поздрави на всички......... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голямо е! и надписа Mitsuba е от обратната "невидима" страна.Аз 3 пъти двалях кората и го търсех, защото си го мислех за малко... а то през цялото време ми било пред очите :Phttp://techauto.te.funpic.org/mainrelay.php

Здравейте. Линкът е мн.хуубав, дайте такъв, но за Civik 1.4, шестица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...