Jump to content
yasen78

Питане за модел на Хонда Сивик

Recommended Posts

Интересува ме как се води модела на Хонда Сивик който прилича на Акорд-а 93-98 година като тази (http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/Review.aspx?model=321). Особенно отзад че не мога да се ориентирам още в тези генерации на Сивик-а. Кои години се е произвеждал, какво двигатели, линкове с инфо. Всякаква информация ще ми е полезна а и ще знам какво да търся.

Редактирано от yasen78

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прелича на този модел сивик акорда от адреса :bounce:snimkaако е тоз това се води сивик купе5г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest yasen78

Значи става въпрос за Сивик 6 генерация англичанка, седан, но със широките стопове, точно като Акрода-а, н мега да я намеря на снимка в нета-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи става въпрос за Сивик 6 генерация англичанка, седан, но със широките стопове, точно като Акрода-а, н мега да я намеря на снимка в нета-а.

Хмм 6-та генерация седан англичанка няма. Англичанката 5 врати хеч отзад изглежда ето така:

Публикувано изображение

 

Други сивици седан примерно са Хонда Сивик 1992 седан DX и LX

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Хонда Сивик 1998 седан LX

Публикувано изображение

 

EDIT: Значи ти трябва хонда сивик седан пета или шеста генерация. И двата се правят в Япония (а не в Англия)

Редактирано от Ironstone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2...&f1=details

 

грешка моя за това говорех. Явно е от петата генерация.

:bounce:

5 генерация седан... Ironstone над мен е показал и такава. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааааа определно петата генерация седаните ми пасват, но трябва да се огранича до 95 година кола :bounce: Ако ще е шестица от Япония, малко скъпички идват. Търся нещо до 6000 лв. Нещо специфично за което трябва да гледам при двата модела.Освен това мой приятел има 1.5 6 поколение англичанка 90к.с. и се оплаква че има мощност само на високи обороти. Да не това VTEC. Както той ми обясни при ниски обороти се държи като 75 коня, а като надуеш променя газоразпределнието и става като 90 коня. Той че не е разрал точно е ясно ;) Но искам нещо под 100к.с. заради по ниския данък, което да не се държи като умряло пиле на пътя. Някакви препоръки за двигател като за мене?

Редактирано от yasen78

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааааа определно петата генерация седаните ми пасват, но трябва да се огранича до 95 година кола :bounce: Ако ще е шестица от Япония, малко скъпички идват. Търся нещо до 6000 лв. Нещо специфично за което трябва да гледам при двата модела.Освен това мой приятел има 1.5 6 поколение англичанка 90к.с. и се оплаква че има мощност само на високи обороти. Да не това VTEC. Както той ми обясни при ниски обороти се държи като 75 коня, а като надуеш променя газоразпределнието и става като 90 коня. Той че не е разрал точно е ясно ;) Но искам нещо под 100к.с. заради по ниския данък, което да не се държи като умряло пиле на пътя. Някакви препоръки за двигател като за мене?

Значи да, англичанките са с по-тежки купета. Аз съм с 1.6 двигател 113 конски сили и се държи прилично - не е бегачка, но не е и маломощна. А като натисна педала да вдигне обороти като изреве и другите се пазят от пътя ;) Аз за моята с такава мощност, възраст и катализатор (не знам да ли имам всъщност) платих 137 лева данък Калкулатор тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest yasen78

Да именно, че ако е над 100 коня е около 100лв на година разликата за данък в сравнение с кола под 100 коня. Защо да ги давам тези 100лв за това като може да идат за гориво или за забавляние :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак се включвам и този път сигурно ще ме биете вече :bounce: Абе тия хонди не бяха ли с много твърдо окачване тип Голф 2, сигурно са стабилни, но аз бих предпочел комфорт-а май. И да не ме баннете защото говоря лоши работи за Хонда ей ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааааа определно петата генерация седаните ми пасват, но трябва да се огранича до 95 година кола :bounce: Ако ще е шестица от Япония, малко скъпички идват. Търся нещо до 6000 лв. Нещо специфично за което трябва да гледам при двата модела.Освен това мой приятел има 1.5 6 поколение англичанка 90к.с. и се оплаква че има мощност само на високи обороти. Да не това VTEC. Както той ми обясни при ниски обороти се държи като 75 коня, а като надуеш променя газоразпределнието и става като 90 коня. Той че не е разрал точно е ясно ;) Но искам нещо под 100к.с. заради по ниския данък, което да не се държи като умряло пиле на пътя. Някакви препоръки за двигател като за мене?

Мисля, че имам нещо точно като за теб. 5-та седан, D15B2 , и тук идва най-хубавото - пълен инжекцион, което ще рече че ще плащаш данък за 90 коня, а ще караш 100++ / колко не се знае /.Суап-а го извършиха 1Нет и Джонибой, което само по себе си е гаранция за добре свършена работа.Не съм обявил колата още никъде, затова подробности на ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имам нещо точно като за теб. 5-та седан, D15B2 , и тук идва най-хубавото - пълен инжекцион, което ще рече че ще плащаш данък за 90 коня, а ще караш 100++ / колко не се знае /.Суап-а го извършиха 1Нет и Джонибой, което само по себе си е гаранция за добре свършена работа.Не съм обявил колата още никъде, затова подробности на ЛС.

Ами кажи коя година, цвят, какво ще рече това че е пълна инжекция, не си ли е пълна по принцип този двигател. И какво точно му е сменено, да не стане като го закарам на серви и да го гледат умно, и цена кажи де плюс снимки. Всичко можеш да пускаш на ЛС. Това не е нов внос предполагам, карана е из България? И най-важното искам климатик да има.Аз от Лагуна тръгнах, че през Нисан Примера и сега Сивик, да видим какво ще излезе накрая.Едит: Прочетох за този суап. от двойна инжекция на пълна. Лошо няма стига да е направено като хората, че нямам вяра много на БГ майсторите. Редактирано от yasen78

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като гледам седан 5г. почти няма както и седан 6г. японка. Говоря за мобиле.бг. А и на японките цената е доста по-висока от на англичанките (които нещо не ме влекат) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iceman

Седани 5 ген се намират и в мобилето изпадат и тука из форума също. Верно не толкова често, ама има. А за 6 ген седан ... е това си е много кът като кола, нещо из бг се броят на пръсти, купетата 6ген са повече даже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имам нещо точно като за теб. 5-та седан, D15B2 , и тук идва най-хубавото - пълен инжекцион, което ще рече че ще плащаш данък за 90 коня, а ще караш 100++ / колко не се знае /.Суап-а го извършиха 1Нет и Джонибой, което само по себе си е гаранция за добре свършена работа.Не съм обявил колата още никъде, затова подробности на ЛС.

Ами кажи коя година, цвят, какво ще рече това че е пълна инжекция, не си ли е пълна по принцип този двигател. И какво точно му е сменено, да не стане като го закарам на серви и да го гледат умно, и цена кажи де плюс снимки. Всичко можеш да пускаш на ЛС. Това не е нов внос предполагам, карана е из България? И най-важното искам климатик да има.Аз от Лагуна тръгнах, че през Нисан Примера и сега Сивик, да видим какво ще излезе накрая.Едит: Прочетох за този суап. от двойна инжекция на пълна. Лошо няма стига да е направено като хората, че нямам вяра много на БГ майсторите.
Извинявай за бавния отговор, но имах проблеми с нета.По темата: колата е бордо металик, октомври '94 година,серво на волана,централно, няма клима, но можеш да си сложиш за 500-700 лв. / гарантирам ти, че ще ти останат достатъчно пари / има да се продават и тук във форума .Има АГУ - Ловато. Лети джанти - 17-ки много яки. Фарове за мъгла - бяла светлина.За пълната инжекция не случайно съм споменал кои колеги ми я правиха - те са едни от най-компетентните по въпроса така че не се притеснявай, а и може да попиташ някой че това са си доста допълнителни парички инвестиция в двигателя.снимки: ЦЪКтел. 0898364363 - Георги Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти на ЛС. Колебая се още, а и точно този месец ми е доста пълна програмата и нямам време да ходя по огледи :fun: Колата е готина определно :ranting: но не смятах да купувам автомобил без климатик :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...