Jump to content
Guest boschmann

колко коня е D15z3?

Recommended Posts

Guest boschmann

Стана ми интересно, защото си знам, че колата ми е 90 коня, а днес се позачетох в форума и намерих на едно място пишеше, че е 115 коня. Кое е вярно или има два различни мотора d15z3?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И май верно е 115 кончета :) Емо, тука май нещо аааа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в крайна сметка не се знае какво караме, много е объркващо? :) 90 или 115 няма значение или поне за мен моята е толкова зле, не върви даже и за 75 коня, а харчи точно за 3-и такива, но както казах няма значение.

Редактирано от boschmann

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Z6 и тя е 114 конски сили или 84kW предполагам Z3 е 85kW. А относно последния пост...е има си значение мощността. Моята я храня със ОМВ Супер 100 и харчи сравнително малко. В този ред на мисли искам да попитам добре ли е да я храня със Супер 100? Чувал съм че с по качествените горива разхода бил по малък. Това съм го следил на дизелов автомобил със спринт, алпин и обикновен дизел и наистина харчеше по малко, но за бензиновите не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталог Z3 е 90 коня. Ако си видиш големия талон там са й написани киловатите 1 KW = 1.36 hp можеш да си преизчислиш кончетата и кобилките по тази формула :) а по повод разходите.. аз карам В16А2 и ми е жал да й сипя 98, не че Супер 100 ми е много по джоба, ма нал любов деба, не ми се ще да я задъхвам с гаден бензин. На тоз бензин деде последно къде 11-12 на сто, мисля си че на фона на това, че колеги за този двигател пишат по 15 е ОК. Може би е вярно това със бензините и различните разходи и друг път съм го чувала... и то от хора дет се ужким разбират.. излиза явно, че по скъпото е май по-евтино в крайна сметка? С немски бензин 98 от там до тук даде 8 на сто, при това почти през цялото време на ръчка по магистралите.. някой мисля ми спомена, че ако беше с наш 98 сигурно при такова каране ще даде поне 10. Мисля в този случай, Phenoman, има резон в твоето изказване.. и таман тия дни си мислех дал да не я подкарам с 98, обаче току що размислих. Мерси.. поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя D15Z3-англичанка-1.5VTEC-E ми дава извънградско 5-5.5л на 100 а в града около 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В "Autodata" пише: D15Z3 66kW(89hp)/5500

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а d15z6 последно икономик ли е ? защото според табличката дето Емо я е пуснал не е ,а преди няколко месеца самия той ми накълва шишарката ,че била и да не съм се обаждал ... даже и предупреждение ми сложи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а d15z6 последно икономик ли е ? защото според табличката дето Емо я е пуснал не е ,а преди няколко месеца самия той ми накълва шишарката ,че била и да не съм се обаждал ... даже и предупреждение ми сложи :)

Икономка е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest boschmann

Хара ви май не рарбрахте какъв е истинският разход моята както искаш я карай и където искаш харчи 15/100, но послушах съвета на колегите и започнах да я храня само с 98 и сега е 7/100, така че поне за това вече съм сигурен, че евтиното излиза по-скъпо, а що се отнася за конете в моя голям талон пише 66kw-89,76кончета

Редактирано от boschmann

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега икономик е само ako e VTEC-E - без Е не е икономик

абе той ,че Е V-TEC , V-TEC-E ... ако не беше щеше да пише V-TEC-НE-E ...въпроса е че в списъка на 1net пише че не е Е ;) бахти хумориста съм ... да взема да направя собствено шоу ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...