Jump to content
Guest empy

Civic 1.5 Vtec-e

Recommended Posts

Guest empy

Ще си сменям колата и съм си харесал като параметри тоз двигателно катао чета из нета ми направи впечателние че са го слагали само на 5 генерация (хечбек с 5 врати)Аз така и не съм виждал такова животно само с по 3 съм виждалТа въпроса ми е вярно ли съм разбрал, и има ли такива коли в БГ - или трябва да се търси от вън.От друга страна 6-тата генерация ми харесва повече като купе, но там мяй няма такъв двигател?Аз в момента карам нафтова кола , затова съм се насочил към VTEC-E, че иначе ще побелея от разликата в парите са гориво :DА и Добре заварили колеги маниаци :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Добре дошъл :D Аз съм виждал или хечбек (японска) или 5 врати английски Сивик с този двигател. На Сивик Седан 5-а ген. японски като моят не съм виждал. Но аз съм с 1.5 16 клапана, не е Vtec-e мисля, че върви повече от този за който говориш, а не мисля, че харчи много повече честно да ти кажа. Зависи според сезона, през лятото на мен ми сваля до 7 на 100 градско през лятото и 5 извънградско. Но съм чувал колеги със същите двигатели да казват, че им харчи 8 на 100 в града. Всъшност както и да е, все едно е, не е голяма разликата май :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rebel

Колега, аз също наскоро скочих в такава кола (5вр. двигател D15Z3) от "печка" (при това с турбо) и мога да те уверя, че това е най-безболезнения преход към безинов автомобил. Ако не ти е много нервен десния крак и се придържаш към икономичния режим (има специална индикация, когато си в него) разхода е 5.7-5.8/100. "на ръчка" дава максимум 6.6 (смесен цикъл). Ела на някоя среща и ще имаш възможността да пробваш и двата варианта (с и без VTEC) и сам да направиш "информиран избор" ! :DP.S. Добре дошъл :D:D

Редактирано от Rebel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Индикацията (лампичка на таблото) я има само английският Сивик седан (D15Z3) двигател, нашите D15Z1 хечбеци нямат. Друг е въпросът, че според Омбре, практически разлика между D15Z1 и D15Z3 няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest empy

английският Сивик - това седанли или е?и като е англииски , значи че е сглобяван там така ли?а това значи ли че може да му се изкара Евро2 да не се плаща акцис-ли какво беше там ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

английският Сивик - това седанли или е?

и като е англииски , значи че е сглобяван там така ли?

а това значи ли че може да му се изкара Евро2 да не се плаща акцис-ли какво беше там ?

Англииският Сивик се води 5 врати Хечбек :D

 

Там са произвеждани и имат сертификат EURO1, т.е. означава че е произведен в Европейския Съюз. :D EURO2, 3, 4 и т.н. са сертификати за изхвърлените вредни емисии в околната среда от автомобилите, разни екологични норми казано накратко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

английският Сивик - това седанли или е?

Японският е с по-различно купе от английският варянт, карал съм само японски и не знам каква друга разлика може да има, иначе английският е сглобяван в Англия и май е по-облекчен от към митото. Технически може и да са еднакви, ама не съм сигурен!Снимка - японски сивик хечбек 5-а генерация.Снимка - японски сивик седан 5-а ген.Снимка - японски сивик седан 5-а ген.Снимка - английски сивик (май е по-нов модел).Снимка - английски сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

Аз имам седан 5 ген с D15B2 ,а едно приятел4е има 6 ген VTEC-E D15Z3. По някой сайтове втория двигател го водят 4е е 114 коня а другаде 90. Оба4е приятелчето ми го е регистрирал за 90 :P като се качи на мойта колица каза че пове4е се "хвърляла", т.е неговата била по-мудна. Аз голяма разлика не можах да направя. За разхода не знам как е, ама се хвали 4е е по-икономи4на от мойта До 5.5-5.8 му стигала. НЕЗНАМКато се има в предвид 4е англииските са по- нови по години и са с по ниско мито...Моята стига и до 7 смесено ама аз много я "ръчкам" :D Ей тва мога да кажа аз :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...