Jump to content
Guest pesho2

Колата се тресе

Recommended Posts

Guest pesho2

Оня ден тръгвам за Варна и като се качих на магистралата, след 105-110 км/ч започна да се тресе - волана вибрира яко плюс цялата кола.. Над 120км/ч сякаш спира. Обадих се на един авер - вика "паднала ти е някоя противотежест" от джантите - те са алуминиеви. Да, ама гледам че не винаги се тресе - понякога не - сигурно и от асфалта зависи.Отделно ония от сервиза (преди това) ми казват, че задните барабани скърцат, защото не били обезвъздушени спирачките (?), ма нямаха време да ги оправят. Та се колебая на тях ли да я карам колата. Някое предположение за повреда? С нея минах оттогава 1200 км без проблеми - просто не трябва да се кара над 110км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го прави на 130. След 140 спира да тресе. Баланс на гумите не оправи нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го прави на 130. След 140 спира да тресе. Баланс на гумите не оправи нещата.

Може да имаш криви гуми (или джанти). С баланс не се оправя, дори и да има ефект той е временен.Щом вибрира при високи скорости по вероятно е да са заднте гуми, от предни вибрира при 80-90 км./ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш криви гуми (или джанти). С баланс не се оправя, дори и да има ефект той е временен.Щом вибрира при високи скорости по вероятно е да са заднте гуми, от предни вибрира при 80-90 км./ч. Добре де, ама го прави от десетина дни, а не съм я удрял никъде?! Преди това никога не съм имал този проблем - към 10 хил. км. съм минал вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това почти 100 % са гуми или джанти. Появява се около 120 км. Врътни предните със задните джанти и гуми и виж как ще е тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на криви джанти. и аз имах тоя проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на криви джанти. и аз имах тоя проблем

Добре бе, хора - минавам 10 хил км (за 4 месеца) без никакво друсане и вибриране, със всякакви скорости и изведнъж този проблем, без да съм я удрял никъде. Може ли от самосебе си за се изкривят джанти, гуми...? Май не може!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

може колега и при мен така се получи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blackw

Тресенето за което говоря го правеше със зимните гуми и сега с летните. Пак на 130 км. Джантите са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не каза че си сменял джанти с гуми колега, щеше да спестиш доста главоблъсканици, виж си балансьора на полуоските, при крива полуоска и заминали селенови втулки може да ти тресе като испадне в резонанс трансмисията, няма да е зле да видиш и тампоните на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pesho2

Колеги, благодаря ви за отзивчивостта - сигурно поне един от вас е прав. Само не ми е ясно какво се случило на колата (без да разбера), за да започне да тресе така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eti

Каренцето може да е на мен ми тресеше на 100-120

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си провери разните тампони и после каретата.така ми се вижда по евтино :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...