Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес забелязах странен куриоз: спускам се по наклон със запален двигател и на 5 скорост но при отпуснат педал на газта с около 2000 - 2500 об. и ми присветваше леко лампата за акумулатора. освобождавам от скорост и изгасва... Защо се получава така? при по-високи обороти светва , а при 1000 об. на свободна изгасва. Динамото е добре, акумулатора също, релето за заряд също работи в норми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda_Civic_LSI_1.5_16V

Здравейте колеги, днес забелязах странен куриоз: спускам се по наклон със запален двигател и на 5 скорост но при отпуснат педал на газта с около 2000 - 2500 об. и ми присветваше леко лампата за акумулатора. освобождавам от скорост и изгасва... Защо се получава така? при по-високи обороти светва , а при 1000 об. на свободна изгасва. Динамото е добре, акумулатора също, релето за заряд също работи в норми...

Проследи си цялата електрическа част на запалителната ти система и виж дали няма някъде отечки ,разхлабени връзки, откачени кабели също така си провери и главните бушони(отпред при двигателя).Също така може да са зпочнали износването и четките на динамото(отиди при електричар и нека да го замери с уреда)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Мерси много за съвета и вниманието, днес проблемът рязко се задълбочи и картинката ми се изясни. Силно износена беше една от четките на динамото, другата беше като нова, явно в Италия са сменяли едната с менте а оригиналната си беше ОК. Смених износената и всичко си дойде на мястото :bounce: за половин час и цена 10 лв. с труда.

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...