Jump to content

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

здравейте хонда маняци искам да попитам относно един проблем с колицата ми отскоро.колата е сивик 1993г. карбуратор и имам газова. проблема е е 4е неиска да ми работи нормално нито на бензин, нещо се мъчи и гасне, нито пък на газ, там е същото. смених кабелита за свещите и свещите но проблема си остана.нещо май не и достига гориво незнам. надявам се да споделите опит с мен и да ме посъветвате какво да правя. :tooth:

Редактирано от dako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай ако е гърмяла да не смуче отнякъде въэдух .Обикновенно се вади под корба един къс маркуч с тройник на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Огледай ако е гърмяла да не смуче отнякъде въэдух .Обикновенно се вади под корба един къс маркуч с тройник на него.

:tooth: не е гърмяла ама този марку4 бе6е изваден, опраих го ама никав ефектю, мерси все пак пи4 Редактирано от dako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest enigma

дали не е катализатора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Огледай ако е гърмяла да не смуче отнякъде въэдух .Обикновенно се вади под корба един къс маркуч с тройник на него.

:) не е гърмяла ама този марку4 бе6е изваден, опраих го ама никав ефектю, мерси все пак пи4
Огледаи добре имаш още някъде извадено маркуче или сцепено .Около делкото как е?Или клапата за смучене на топъл въздух на кутията за въздушния филтър. Редактирано от micro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неиска да ми работи нормално нито на бензин, нещо се мъчи и гасне, нито пък на газ, там е същото.

не работи нормално и гасне е твърде общо като симптом - в движение, на празен ход, на свободна, дави се, глъхне...:)Възможно е при слагането на газовата да са оплескали нещо. Провери ЕЦУ-то за грешка - при всички положения първо трябва да се види какъв е проблемът на бензин, после по газта...По принцип Д13-ката се сработва добре с газовото - стига да са читави и двете и да са центровани както трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неиска да ми работи нормално нито на бензин, нещо се мъчи и гасне, нито пък на газ, там е същото.

не работи нормално и гасне е твърде общо като симптом - в движение, на празен ход, на свободна, дави се, глъхне...:dunno:Възможно е при слагането на газовата да са оплескали нещо. Провери ЕЦУ-то за грешка - при всички положения първо трябва да се види какъв е проблемът на бензин, после по газта...По принцип Д13-ката се сработва добре с газовото - стига да са читави и двете и да са центровани както трябва
първо благодаря за помоща, значи глахне и боботи не6о отзад, имам предвид от ауспуха,мени оборотите не са равномерни на свободен ход, а на газ въобще неиска да ми обраща.ходих при токаджия провери вси4ко и е ок.каза да видя вакумите и карба ама незнам.кадето и да отида все вдигат ръце-японка о не о ужас колко вакуми кво чудо.мисля да я водя при омбре та да се оправя един път завинаги и дано.благодаря ви предварително за помоща. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неиска да ми работи нормално нито на бензин, нещо се мъчи и гасне, нито пък на газ, там е същото.

не работи нормално и гасне е твърде общо като симптом - в движение, на празен ход, на свободна, дави се, глъхне...:fun:Възможно е при слагането на газовата да са оплескали нещо. Провери ЕЦУ-то за грешка - при всички положения първо трябва да се види какъв е проблемът на бензин, после по газта...По принцип Д13-ката се сработва добре с газовото - стига да са читави и двете и да са центровани както трябва
първо благодаря за помоща, значи глахне и боботи не6о отзад, имам предвид от ауспуха,мени оборотите не са равномерни на свободен ход, а на газ въобще неиска да ми обраща.ходих при токаджия провери вси4ко и е ок.каза да видя вакумите и карба ама незнам.кадето и да отида все вдигат ръце-японка о не о ужас колко вакуми кво чудо.мисля да я водя при омбре та да се оправя един път завинаги и дано.благодаря ви предварително за помоща. :lol:
Как не иска да обърне на газ?Електрическа ли е или вакуумна ?Да не са забравили да ти сложат маркучето за вакуума на газта или е извадено или е запушено?100 % проблема е смучене на въздух след карба .Огледаи и провери всички маркучета или ми ела на гости :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dako

благодаря пи4 ел. ми е газовата, но незнам кое марку4е по то4но има6 предвид. за карба са много марку4ета и незнам кое е.ако може6 дай малко пове4е разяснение на незнаещия,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е ел. газовата нямаш вакуум към нея.Пробвай с друг ключ за обръщане на газ/бензин . Този може да е сдал багажа.Иначе за маркучетата всички от карба подред/спукани или задръстени/.Вакуумите на карба също проверка/ако има спукана мембрана са същите проблеми/.Абе я смени и свещите с чикитак нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте хонда маняци искам да попитам относно един проблем с колицата ми отскоро.колата е сивик 1993г. карбуратор и имам газова. проблема е е 4е неиска да ми работи нормално нито на бензин, нещо се мъчи и гасне, нито пък на газ, там е същото. смених кабелита за свещите и свещите но проблема си остана.нещо май не и достига гориво незнам. надявам се да споделите опит с мен и да ме посъветвате какво да правя. :)

А дали са ти позапушили тръбицата на карборатора малко и кога си сменял филтъра и как работи когато е студена и когато е топла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dako

А дали са ти позапушили тръбицата на карборатора малко и кога си сменял филтъра и как работи когато е студена и когато е топластудена си ок, но като загрее и се ебава, свещите и кабелите са нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...