Jump to content
ADH-Honda

Спирачни дискове за Сивик 5-а

Recommended Posts

Колата е Сивик 5-а хеч EG4 с D15B2 мотор, става въпрос за предни (то е ясно де) спирачни дискове. Моите са вече леш - две престъргвания са правени и няма оправия, над 70км/ч тресе та се не трае. Трябват нови !Въпроса е бая разискван - това го знам.Но така и в крайна сметка немога да се реша (по-точно да разбера) КОИ марки спирачни дискове си заслужават да се купят ? Говорим за нормални цени (под нормални разбирам 150-200лв за комплект 2 диска, защото оригинални такива от БГ представителство на Хонда, цената им е около 240лв на бройка.... :tooth: без коментар ).На Бендикс (в сайта на Канекс) разглеждах преди няколко месеца имаше и промоция, за около 150-ина лв комплект дискове с накладките бяха май (някаква проможия бяха пуснали), но ме разубедиха хора че не ставали тия. На локхиид (делфи) са горе долу пак тия пари, но всички ги плюят (горе долу и аз съм на това мнение - накладките са ми такива - много твърди ми се струват, пилят на метал както се казва).Кажете си мнението, препоръчайте нещо хубаво и на хубави пари :) PS:В крайна сметка, вариант е да взема да си потърся едни оригинални втора ръка дискове, ако пък всички са толкова боклучиви както съм чул. Много хора ми казват че е безмислено това да се прави, ама ако е от някоя блъсната и преди това дисковете не са тресали и т.н.Мерси преварително за отговорите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е от някоя блъсната и преди това дисковете не са тресали

E тва е офертата баце :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е от някоя блъсната и преди това дисковете не са тресали

E тва е офертата баце :tooth:
А сега е момента някой да даде идея са swap на целите спирачки с такива от акорд или нещо от което са по-големи и стават на сивик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми нали Драгича беше слагал някви по големи дискове и от леджънт апарати ли там кво беше вече не помня.. та в някоя стара тема потърсете пише за това. Аз пък се чудя толкова ли няма добри автърмаркет дискове, който да ползваме..или са много скъпи ? За в БГ говоря де.. Аз понеже по-нататък сигурно ще сменям дисковете с по големи и се чудя от щатско ли е най-добрта алтернатива за big brake kit да речем....?

Редактирано от at_chuchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нали Драгича беше слагал някви по големи дискове и от леджънт апарати ли там кво беше вече не помня.. та в някоя стара тема потърсете пише за това. Аз пък се чудя толкова ли няма добри автърмаркет дискове, който да ползваме..или са много скъпи ? За в БГ говоря де.. Аз понеже по-нататък сигурно ще сменям дисковете с по големи и се чудя от щатско ли е най-добрта алтернатива за big brake kit да речем....?

160 лева дискове на Брембо просто най добрата марка на пазара.Кофти че ги няма и са само поръчка която е около месец.Сега ще си поръчвам.А за да се сменят дискове се сменят и накладките ЗАДЪЛЖИТЕЛНО инъче файда ЙОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми нали Драгича беше слагал някви по големи дискове и от леджънт апарати ли там кво беше вече не помня.. та в някоя стара тема потърсете пише за това. Аз пък се чудя толкова ли няма добри автърмаркет дискове, който да ползваме..или са много скъпи ? За в БГ говоря де.. Аз понеже по-нататък сигурно ще сменям дисковете с по големи и се чудя от щатско ли е най-добрта алтернатива за big brake kit да речем....?

160 лева дискове на Брембо просто най добрата марка на пазара.Кофти че ги няма и са само поръчка която е около месец.Сега ще си поръчвам.А за да се сменят дискове се сменят и накладките ЗАДЪЛЖИТЕЛНО инъче файда ЙОК
зависи за кое брембо говориш батка.....нормалното брембо само вентилирано си го има вече в бг без доставка месец или порчее..100%...нали си взимах ..но се оказа че сум с големи дискове не като на 5-та ген и не станаха...вече нарязани и надупчени са по скъпи че и с доставка май много много ги нема Редактирано от miHo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нали Драгича беше слагал някви по големи дискове и от леджънт апарати ли там кво беше вече не помня.. та в някоя стара тема потърсете пише за това. Аз пък се чудя толкова ли няма добри автърмаркет дискове, който да ползваме..или са много скъпи ? За в БГ говоря де.. Аз понеже по-нататък сигурно ще сменям дисковете с по големи и се чудя от щатско ли е най-добрта алтернатива за big brake kit да речем....?

160 лева дискове на Брембо просто най добрата марка на пазара.Кофти че ги няма и са само поръчка която е около месец.Сега ще си поръчвам.А за да се сменят дискове се сменят и накладките ЗАДЪЛЖИТЕЛНО инъче файда ЙОК
зависи за кое брембо говориш батка.....нормалното брембо само вентилирано си го има вече в бг без доставка месец или порчее..100%...нали си взимах ..но се оказа че сум с големи дискове не като на 5-та ген и не станаха...вече нарязани и надупчени са по скъпи че и с доставка май много много ги нема
Говорим за Брембо на 5та японката. Това което е нарязаното е Брембо Макс и се водят спортни .А аз говоря за Нормално Брембо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRacing

Ако искаш дискове и накладки на по-добра цена, мога да ти предложа испански на 130лв. комплект с накладките.На Хонда не съм слагал, но на други автомобили се отразяват добре (на една от мойте съм си качил и спира добре, без излишни шумове).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Пробвай с марка FERODO, аз скоро си купих техни накладки Феродо-премиер за 70лв.(доставка от София, фирма САКАЛ МЕТАЛ)и съм мн.доволен. Знам със сигурност че доставят и дискове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Каква марка с аиспанските да не са ремза ?

Woking Редактирано от ASRacing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...