Jump to content
Guest blockhead

Да се метам ли на Civic

Recommended Posts

Guest blockhead
Публикувано (Редактирано)

Привет на всички,oтварям нова тема, но никой не отговори на поста ми в една друга, а наистина се надявах на малко помощ и впечатления от първа ръка...В момента съм на кантар дали да си направя кефа и да си реализирам отдавнаща мечта да подкарам Honda или да се примиря с нещо по-евтино и масово.Потенциален купувач съм на Civic (с 4/5 врати или Аccord), но бюджета ми е ограничен до 5000~5500лв. :huh: Притесненията ми са свързани с проходимостта /височината и съответно потенциални проблеми с катеренето на по-разбит път при зимни условия да речем. Нещо от което не бих искал да се лишавам тотално, без да говориме за някакъв off-road разбира се.Предварително благодаря на всички, които ще дадат съвет...добавка: желанието ми е да взема кола набор 95 или по-нова

Редактирано от blockhead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сивика е нисък.Аз съм много доволен от височината на моя Акорд,обаче разтоянието между осите си е голямко.Доста ходя по черни пътища и трябва да се внимава,но аз не се докосвам,а нормални коли с мен се подпират редовно.Единствения проблем ми беше миналата седмица,но ми се беше счупила една скоба на тръбата на ауспуха и се беше килнал надолу и подпираша на няколко пъти.За сняг със сигурност Сивика е по-добър със съответните гуми.За 5500 сигурно ще купиш някой Акорд набор 93.За неговата височина незнам.

Редактирано от AERODECK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ognyan

Преди седмица правих леки офроуд изпълнения със триврат сивик по язовир Огняново, абе доста ми тупаше сърцето докато го прекарвах по разните му препятствия... А и хората свалих преди това, че иначе нямаше минаване. Определено рено19 по-лесно понесе изживяването :huh:А зимата и на шипка съм се катерил, има ли път прекаран почти няма проблеми. Градска кола е все пак, не за катерене, но върши работа в малко по-така условия. Ама да имаш хубави гуми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм на Аеродека проблемът е че е с голямо междуосие, което директно ти намалява проходимостта. нещо с по-къса база ти трябва. Аз доста съм го мъчил сивика ми и е относително проходим - просто трябва да гледаш гумите да минават по най-високото ;) Голф 3 да кажем е с по-нисък просвет от сивика...считай!с хубави гуми зимата няма да имаш големи проблеми - където не може напред - назад ;) така им събрах очите на семково по-миналата година ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за мненията

Дори да намериш едно читаво сивиче за тези пари.... помисли за това: каско - 500 кинта (приблизително)гуми - 450-500 кинта (дано си е с добри гуми)смяна на консумативи - 500 кинта

Обявите в мобиле.бг ги гледам и вече изпуснах един Accord '94г. на идеална цена, която се вместваше в моя бюджет че и с остатък.Иначе средствата за каско и смяна на консумативи са предвидени и са извадени от въпросния бюджет. Нови гуми ще взема по нова година (даже възможно да отложа и самата покупка до тогава ако не изпадне нещо добро). Редактирано от blockhead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERODECK

Е,явно си от хората които премислят нещата.Рядкост е някой да помисли за след покупката.Всеки гледа да купи най-доброто за парите си и после изпъва вратни жили като му кажат цените на консумативите.Успех ти желая,но едвали ще ти трябва след като МИСЛИШ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Голф 3 да кажем е с по-нисък просвет от сивика...считай!

абе аз съм с 5г седан, дето е една идея "по-висок" от хечовете и сравнен с Голф ми изглежда с по-малък просвет ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless а ще споделиш ли твоя опит за продимостта на твоя автомобил, паркриане по бордюри, минаване на спящи полицаи и др... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за 4WD помисли ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се притеснявай,аз имах Сивик 4г,беше доста нисък,но с пове4е внимание минавах навсякъдеПри такива условия молиш другите да слязат и минаваш безпроблемно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега че е нисък да,но от една седмица съм с CIVIC и се свиква да се внимава.Само един път го одрах по едни черни пътища но навръщане внимавах и с 4 човека беше ОК. Наистина е добра кола.Не е нестабилен завива много добре с висока скорост случайно го пробвах имаше достатъчно място но колата си зави по кривата.Колицата си е добра то си личи.Успех с избора :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги набелязъл съм един Civic'96г 1.4 и тази седмица може би ще го гледаме в сервиз. Някакви съвети какво да огледам ... има ли слаби места в конструктивно отношение купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги набелязъл съм един Civic'96г 1.4 и тази седмица може би ще го гледаме в сервиз. Някакви съвети какво да огледам ... има ли слаби места в конструктивно отношение купето?

:lol: щях да ти кажа като е 6 ген. поне да е 97 година ..., ама като ти е изпаднало това .... сега е модерно да се внасят такива сивици от италия гледам, от първата година на производство, явно са поевтинели там, макар че като гледам по италинаските сайтове за коли читава 6-ца под 3-4 хиляди евро няма ... Един приятел си взе миналата седмица 6.ца 96-та от италия, поочукана тук там - абе кочинка си е ... според мен търси нещо по ново

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел само те съветвам.Ако можеш си вземи 4 врати с багажник.Ако до сега си карал голяма кола и има кои да возиш няма да се премириш с 2вратите.Успех.И знаи 4е хондата е страхотен автомобил за 2 години не ми е бракнала в джоба.Няма зна4ение от модела следи си маншоните да не развалиш карето 4е ще ревеш :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blockhead
Отговорено (Редактирано)

Да за 4-те врати ми беше основния критерий, въпреки че досега съм карал предимно малки коли с 2/3. Изборът вече е предопределен, благодаря за всички съвети. Надявам се скоро да имам повод за пост в тема "Кой какво кара + снимка" :blink:

Редактирано от blockhead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...