Jump to content
chopper1969

Свирене на задни колела

Recommended Posts

Проблемът ти е или лагери или накладки, друго отзад няма. Като се разсвирят, опъни леко ръчната, ако спре свиренето-сменяй накладките. Лагерите свирят силно особенно при по-висока скорост свиренето се усилва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pesho2
Отговорено (Редактирано)

Проблемът ти е или лагери или накладки, друго отзад няма. Като се разсвирят, опъни леко ръчната, ако спре свиренето-сменяй накладките. Лагерите свирят силно особенно при по-висока скорост свиренето се усилва.

Chopper, аз правя същото, само че не дърпам ръчната, а с левия крак леко натискам спирачката и свиренето спира. Ако трябва да сменям накладки колко ли километра може да изкара, защото ми се пада да ходя в сервиз след 4000 км. Свиренето не е много силно и постоянно. Редактирано от pesho2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като те заболи корема, след колко време ходиш на доктор :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не схванах,защо ще ходиш на сервиз след точно 4000км. ? за смяна на масло ли? сменяй накладките ако са изтрити недей да чакаш. Рискуваш да ти изкочи цилиндърче и да ти блокира някое колело, и ако си на път става срташно... Има още една причина от която може да стържат. Има едни пружинки с пробити парички които не позволяват на челюстите да играят хоризонтално, ако са изкочили от леглата си могат да заседнат между накладките и да стържат в батабана, на мен ми се случи това. Не е едно и също дали ще натиснеш спирачката или ще дръпнеш ръчната-челюстите се задеистват по различен начин и спират с различни сектори от феродото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pesho2

Chopper, благодаря за съвета. Трябваше да сменям масло след 4000 км, пък и добре спира Хондата, но като слушам съветите ти - ще я водя на сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото разбрах като подадеш газ и започват да свирят,ако е так нещо не схващам :huh: данеби да и е натегната ръчната много и затова като клекне колата отзад(при подаване на газ)жилото леко да се опъва и да ти опират леко накладките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото разбрах като подадеш газ и започват да свирят,ако е так нещо не схващам ;) данеби да и е натегната ръчната много и затова като клекне колата отзад(при подаване на газ)жилото леко да се опъва и да ти опират леко накладките?

Ръчната не е натегната, но и други са се чудили защо като подам газ, точно тогава започват да свирят.В събота съм на сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...