Jump to content
Guest Asy

Honda Prelude 92-95

Recommended Posts

Guest Asy

Здравейте, Харесал съм си Хонда Prelude модела 92-95 ,обаче до сега не съм карал японска машина , а само хубави работи сам слушал за тях някои ще ме светне ли специално за този модел заслужава ли си покупката , предницата, окачването как са здрави ли са бързо ли се разтропва предницата, защото в момента карам Ауди 80 и не помня от колко време не сам го карал със здрава предница как я стегна и след 3 месеца пак почва да тропа :-(. Развалят ли се лесно? Частите скъпи ли са ? И такива работи ме вълнуват. Спрял съм се на модела с двигател 2.3 160 коня, е няма да откажа и на 2.2 VTECK ама са ми скапички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Добре дошъл във форума. Колата която си избрал е направо невероятна. Какчиш ли се веднъж на нея, няма слизане. В 2,2 литровия мотор е истината. Малко по-скъпи са, но си струва. Колата е много издръжлива, и ще те очарова с поведението си на пътя. Най вече във високоскоростните завои и на дълъг път. Частите не не са скъпи. По-скоро бих казал, че са на нормални цени. Смениш ли нещо обаче, забравяш за него. Взимай я. Ще се влюбиш в нея. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cls

Двигателите са здрави и с добра мощност.Слагай само хубаво масло, сменяй го малко по-рано от определените километри и няма да имаш проблеми.За окачването същата работа - аз мойта хонда като я взех беше за смяна лява селентова втулка и ляв кормилен накрайник.Смених ги и вече почти 3 години я търкалям без да се е налагало да пипам нищо друго по окачаването.Опа, забравих :) преди около година смених вътрешен десен маншон(този откъм кутията).То си зависи колко и как караш колата.Прелюда е хубав за дълъг път - не изморява.Абе хубава кола, добре си се насочил.В крайна сметка най-важно е да си избереш читав автомобил.Ако някой само се е возил преди теб - ти ще трябва са оправяш след него.Успех с покупката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка най-важно е да си избереш читав автомобил.Ако някой само се е возил преди теб - ти ще трябва са оправяш след него.Успех с покупката :)

извинявам се че не е по темата но не се сдържах, вече половин година си оправям акордеончето следнемърливеца които я е карал незнаино колко години :) нямам думи за такива хора, ама какво да се прави като хонделите са ми втора любов да не кажа и първа ама жена ми си е вкъщи :) ще си я оправям малко по малко с любов :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батко купувай не се чуди ....аз си купих 2.0 133 коня 95 година прелуде преди 20 дни и чесно казано немога да и се нарадвам .навъртях вече близо 4000 км . защото си я докарах от Germany . оригиналните части са скъпи но има много добри евтини заместители с добро качество . Поведението и на пътя немога да го сравня с никоя друга кола супер стабилна и в същото време не друса и тресе като Голф .няма да сбърка6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

^ 200 000км не са проблем за мотора стига да са полагани елементарни грижи за него и да не е издевателствано чупашки.замисли се кой набор за тези коли и че там едва ли има хора дето да карат по 10 000км на година.....ако има такива запазени коли на малко км,ще са доста по-скъпи от другите.но ги подлагай на съмнение когато ги срещнеш,защото това е почти невъзможно според мен.като купуваш кола е важно купето да е добро,мотор се прави по-лесно:)също така забрави за варианта-просто екскурзия и връщане насам пак с рейса.....отидеш ли там вече си бая пари назад.....най-добре си харесай кола по нета и я капарирай по Уестърн Юниън.така човека ще те изчака да идеш и ще знаеш че колата би трябвало да е там:)и си говори по тела с продавача,за да се уговорите.а ако не намериш хубава кола за теб,взимай някаква която мислиш че ще успееш да продадеш тук поне да не си на загуба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам прелюд от 2 месеца и мога да ти кажа че е страхотен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам прелюд от 2 месеца и мога да ти кажа че е страхотен

Абсолютно в същата ситуация съм и просто мога да споделя, че по-хубава кола не съм карал :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам прелюд от 2 месеца и мога да ти кажа че е страхотен

Абсолютно в същата ситуация съм и просто мога да споделя, че по-хубава кола не съм карал :hondarulez:
И аз съм с Прелюд от месец и половина и твърдя че по-добра машина няма! Има, ама ще е готова след 15 дни! :worthy: (Тунингования ми Прелюд :worthy: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай, ако не ти хареса, аз ще го откупя с печалба за теб! Това при условие, че е В-ТЕК! Ще ми се повтаря, ама нека ми е зле :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове, за 1-ви път пиша в този форум а отдавна чета тук, за обяви и отзиви за прелюд. Аз съм влюбен в тази кола от 5-6 години когато имахме Прелюд 88 година, 1.8. Засега мога да си позволя 3 генерация, и се чудя да я взема ли, или да изчакам месец-два и да посъбера парички за 4-та. а много ми се кара такъв самолет, не мога да спя нощем, само за НЕЯ мисля. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest madrugada

мен ако питаш изчакай поне ше се накефиш максимално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя между prelude 2.0 (4та генерация ми харесва повече от 5) и civic vti (5 или 6 генерация)Не съм се качвал на нито едно от двете... само чета за тях и за сега клоня повече към vti-то, защото би трябвало да върви повече и при нормално каране да харчи по-малко. Според вас кое е по-добрия избор, кое е по-приятно за каране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за сивика но аз от две седмици сам с такъв прелюд и още немога да се нарадвам.Няма такова табло като в самолет се чувствам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да му мислишВзимай и се кефи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...