Jump to content
Draik

Течност в съединителя

Recommended Posts

Днес забелязах че в съда на съединителя няма течност ( има малко но е под отвора на маркуча )Въпроса ми е каква точно трябва да е тази течност и как да разбера. На капачката писхе че е спирачна течност DOT3 DOT4 но коя точно е вътре и има ли проблем да сложа примерно DOT3 а вътре да е DOT4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо разбери къде е течността, ремонт на помпите вероятно ще трябва и тогава така или иначе ще я смениш цялата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разликата е че DOT4 издържа на по високи температури и не е проблем да се смесят само внимавай с ментетата, те скапват гумичките. :)

Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Draik

Първо разбери къде е течността, ремонт на помпите вероятно ще трябва и тогава така или иначе ще я смениш цялата...

Ще проверя за течове до помпата но пък съединителя си отделя напълно нормално и е мек педала незнам защо я няма тази течност може никога да не е гледана.а относно това каква течност ще взема мисля да е мотул уж са добри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля ДОТ 5.1 е съвместима с ДОТ4 , но 5 не е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма къде да отиде тази течност. Имаш някакъв проблем. Аз наскоро правих ремонт профилактично, защото я имаше, но беше твърде тъмна и мътна от гумените уплътнения се получава. Ремонтен комплект на помпите не е скъп и се сменя цялата с нова, за да ти е мирна главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъшност ако се е развалила помпата я сменям направо с нова а не само уплатненията?Ако е така каква помпа да взема и колко горе долу струва ?Да си направя една сметка че доста работи се наредиха вече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да ти е развалена, щом ти работи съединителя. Сменят се уплътненията само и си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако ми кажеш какво точно да търся и е съм ти много задължен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Майстор да ти го направи :))На мен един приятел ми го направи DJ Tymbi.Даже не знам при теб как са, но при мен са две помпи - горна и долна :) Взима се ремонтен комплект за помпите /така се води/ и се подменят уплътненията, мисля че и буталцето... Слага се нова течност и се обезвъздушава.

Редактирано от BAlexandrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много :)ще отида при един познат дано да знае какво точно да прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко дена след като си взех акорда забелязах че течноста в казанчето на съеденителя е до дънотои в същото време мокета под педала на съеденителя е напоен със същата течност та тогава долях течност и си мислех че помпата ми се е здухала но от тогава вече половин година течноста не е мръднала и съеденитела си работи нормално та се чудя дали има смисъл да я развалям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...