Jump to content
b0reto

Задна лагер главина

Recommended Posts

Здравейте.

От няколко месеца чувам шум от задна дясна гума  (първо беше все едно е крива гума при скорост около 100км.). Постепенно започна да ескалира и сега вече си е като виене, на 40-60км. се усеща най-много. От една седмица разглеждам и в сайтовете какво има, като на моя модел му дават 2 парт номера и в сайтовете за авточасти е малко объркано, като в някои няма моя модел, който е CR-V 2.2i-DTEC, 4x4, 2014.  

 

Звънях и питах в няколко сайта, 90% от случаите ми даваха главини според този парт номер - 42200-STK-951. Предлаганите бяха  SKF VKBA 7441, SNR R174.67, FAG 713 6179 00, и някаква на FEBEST, като всичките марки, които изброих отговарят и излизат заменими с този парт номер 42200-STK-951 ( при някои модели видях да пише, че вътрешният диаметър, явно на полуоската е ф30, а броят на зъбите на шлиците е 28. Като на повечето съм давал и VIN (тези са в диапазона  250-350лв.). 

 

Аз обаче се разрових и видях, че в сайта parts-honda.uk, когато като си напиша VIN, парт номера на главината излиза, че е 42200T1GE02, на която отговарят следните главини:   FAG 713 6271 20, SKF VKBA 7666, FEBEST 0382-RM4MR, като на главините с този парт номер има такива, на които вътрешният диаметър е ф24,5 и броят на шлиците е 23. (тук са в диапазона 170- фебест, скф-470, ФАГ- 550-730лв).

 

Снощи демонтирах гумата, спирачният апарат, диска и развих само централната гайка на главината, която е ключ 32. Пет пъти броих зъбите на главината и ги изкарах 23, мерих с шублера отвора на главината колкото можах, излезна 24,2-24,5 с което съм вече сигурен, че 42200T1GE02 това е моята лагер главина. 

 

Според познат, който работи в авточасти, е 100% сигурен, че моята лагер главина е 42200-STK-951 ( което са по-евтините главини според мен НЕ правилните) както и 90% от сайтовете и авточасти при някои са ми искали VIN или не.

 

Аз мисля, че моята главина е 42200T1GE02 ( от скъпото дето се казва защото гледам главно FAG и SKF търсих SNR-NTN но няма тука на пазара SNR-NTN) 

 

Какво е вашето мнение и някой сменял ли е и може ли да даде съвет?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парт номерата са два защото единия е за модел само с предно предаване, другия е за автомобил с AWD.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така колега и на двата варианта горе има отвор за полуоската. На CRV-то на предно задната главина е с затворен край към полуоската (капачка).

 

Може да се провери като на този парт 42200-STK-951 отговаря този SKF VKBA 7441

на този парт 42200T1GE02 отговаря този SKF VKBA 7666 .

Виж ги на снимки и ще видиш, че и на двете има отвор и шлици да влезне полуоската.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен излизат 2 парт номера защото има акури само на предно. Също така като проучвах за моята кола (имах съмнения и след смяна на гумите изчезна шума), излеза, че са същите като ЦРВ 4. 

Преди 5 часа, b0reto написа:

Не е така колега и на двата варианта горе има отвор за полуоската. На CRV-то на предно задната главина е с затворен край към полуоската (капачка).

Прав си колега, предполагам, че различните парт номера са заради различните производители (според google) единия излиза с марка SNR втория - Febest.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...