Jump to content
Guest Hot Rider

Honda Prelude струва ли си?

Recommended Posts

Guest Hot Rider

Искам да си копувам кола.Преди няколко месеца в центара на Пловдив видиах Honda Prelude и от тогава съм влюбен в тази кола.Събрал сам общи познаниа за неия,и за това искам дапитам струва ли си да се квзима тази кола,какви и са минусите и плюсовете.Ако ниакои има лични впечетлениа нека ги сподели.Говориа за моделите 90-92г.

Редактирано от Hot Rider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Какъв е Прелиуда, коя година, какъв двигател и не на последно място колко парици му искат? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hot Rider

Какъв е Прелиуда, коя година, какъв двигател и не на последно място колко парици му искат? :lol:

говориа за модела като циало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Това е моята мечта,брат :lol: Ако мога да си го позволя ще карам 4 генерация с 2,2 мотора-не мога да ти дам конкретни съвети ,щото съм бомбе и не съм карал такава ,нито съм я обслужвал- ама имам ли парите нема се замисля-ВЪОБЩЕ :lol: -НЕЩА НОВА ИСКАМ ТАЗИ :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

Като цяло аз съм фен на старите прелиуди /до 90г./ можеби защото съм имал повече допир до тях де :lol: Майсторът които прави моита кола има такъв, "баджанака" също. Много красиви коли са /разликата с моита е в задницата, отпред неможеш ги позна/. Имам и други познати с такива всички са влиюбени в колите си и неискат да се разделят с тях за нищо на света! :lol: От техническа гледна точка мога да кажа само че не са се разваляли откакто ги имат 3г та и повече. За това как са на пътя просто няма да ти казвам качи се и ще разбересш... :lol: Стоят като залепени за асфалта дори и при голяма скорост на завои. За по новите модели знам само че маи не са много за нашите пътища. Маистора за които ти говоря не искаше такъв предпочете по старите. Били по-здрави, това не съм го казал аз само цитирам и нямам доказателства какво точно значи.п.п. Нека колегите от форума които разбират повече от механиката ти кайат и тяхното мнение. Аз само споделям усещането от колата... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Кой точно модел си си харесал, че нещо не мога да разбера??? :lol: Ако е 3-та генерация - на прав път си. Аз съм яко пристрастен към моята и бих я заменил само за BB3-йка или нещо по-мощно. Като цяло добра кола, със страхотен спортен дух. Пъргавичка, мощничка (поне на мене пауър-а след леки преработки на b20A3-йката ми харесва) Здрава, което е типично за всяка една Хонда. Но си има и недостатъци. Рядка е (поне тук където живея аз) трудно се намират частите. Неудобна за повече от 2-ма 3-ма човека при дълъг път, разумна на разход на гориво, и най-важното - пичеловка е ако с такава цел вземаш колата. Моята можеш да видиш на снимка в профила ми, както и тук Ако поровиш в технически въпроси, може да намериш доста и инфо за точно тоя модел 3-та генерация прелюд :lol:п.п Поразрових се, ето ти тема за 3-та генеразия с много инфо и снимки http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=1070 дано съм бил полезен :P п.п.п. Уточни за кой точно модел прелюд става дума. 90-95 - няма такъв модел. 1987-1992 е 3-та генерация (сиреч моята :lol: ) и 92-95-та -> 4-та генерация ;)

Редактирано от prelude-BA4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Имам и други познати с такива всички са влиюбени в колите си

колега мен пък много ме кефи твоят Акорд - Аеродек. Много стилен дизайн, уникален! Може би защото малко напомня моят 'телевизор' :lol:Прелюд винаги е бил специален модел в гамата на Хонда. Последният Прелюд имаше няколко уникални технологии - 4WS и ATTS. Първата означава 4 завиващи колела, задницата също завива, като по този начин стабилизира колата в завой и задницата не може да поднесе, доста намалява радиуса на завой и прави колата по-лесна за паркиране.Automatic Torque Transfer System пък прехвърля въртящият момент към външната за завоя гума, като по този начин имаш сцепление дори и в остър и в бърз завой, можеш да дадеш рано газ, като външната гума 'изтегля' колата и по усещане много се доближава до задното предаване.Моторите също са зловещи, 2.2 VTEC 200 коня...Само не ми харесва, че за доста тесни вътре. Кола за 2ма души е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kizisoft

prelude-BA4, твоита с 2та карборатора ли е, ако да значи точно за нея говорех и аз. Разликата за 2 карбуратора маи е 2-3 кончета :lol: п.п. Малко е :lol: ама...:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

prelude-BA4, твоита с 2та карборатора ли е, ако да значи точно за нея говорех и аз. Разликата за 2 карбуратора маи е 2-3 кончета  :lol: п.п. Малко е :lol: ама...:lol:

b20a3- 109 кончета, заводски с катализатор, 1 разпределителен вал, 12 клапана, карбуратор, 0-100 за 10 секунди ;)b20a4 - 114 кончета, заводски без катализатор, разпределителен вал 12 клапанки (доколкото може да се вярва на аутодата) пак карбураториb20a7 - 135 кончета, заводски с катализатор, 2 разпределителни вала, 16 клапана, инжекцион, 0-100 8,9 секунди :PМоята е първатап.п Пропуск!!! b20a9 140 конски сили, инжекцион, 16 клапана, два вала, имаме си такава в клуба ;) Редактирано от prelude-BA4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

пи4 ба6та ми ми подари прелюд 1993г ББ3 133коня но да ти кайа има и не6то 6тот с такава се дарпах и го минах с 2 коли но по вапроса колата е супер маи я оби4ам пове4е от гаджето ми.колата е адски яка и стабилна и добар двигател ами незнам ко да ти кажа невероятна е варви много например в4ера се варнах от сф и по магистралата карах на гас с 210 и то по нагорни6те и без да умалява колата а и кадет м9ина всеки 4упи врат да я зяпа аз имам обява в мобилето ако искасх я виж 12 000 лв е с винил отстрани ако искасх не6то по то4но питаи ме,но ако има6 вазможност си купи пожелавам ти го

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hot Rider

пи4 ба6та ми ми подари прелюд 1993г ББ3 133коня но да ти кайа има и не6то 6тот с такава се дарпах и го минах с 2 коли но по вапроса колата е супер маи я оби4ам пове4е от гаджето ми.колата е адски яка и стабилна и добар двигател ами незнам ко да ти кажа невероятна е варви много например в4ера се варнах от сф и по магистралата карах на гас с 210 и то по нагорни6те и без да умалява колата а и кадет м9ина всеки 4упи врат да я зяпа аз имам обява в мобилето ако искасх я виж 12 000 лв е с винил отстрани ако искасх не6то по то4но питаи ме,но ако има6 вазможност си купи пожелавам ти го

какъв е средниа разход на гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

От всички хонди, който съм карал знам, че имали буквата "Н" отпред , изобщо не питам добра ли е. Само гледам състоянието й и мангизите.пп: Ако липсва емблемата , това не отхвърля твърдението ми :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

ами средния разход при 130 до 150 км е 9 литра а при 180 200 и нагоре е между10 и 11 ами за 850км от които 70 градски 50 в софия на някви адски задраствания до стадиона и 20 в бс отидох и се варнах с 67 лв при положение 4е на идване бехе адска ра4ка но на вра6тане карахме нормално 130 150наи много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hot Rider

А някои знае ли скъпи ли са частите за тази кола. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

ами не пове4е от тези на сивик е все пак зависи какво сте ти се развали де аз сменях накладки 50 60лв вазд.филтар 32лв бензинов непомня маслен 10 каре 100лв ама за друго не ми се е налагало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vessy_PRELUDE
Отговорено (Редактирано)

hi HOT RIDER! az imam PRELUDE! i spored men tozi model 90-93 e neveroiaten! edinstvenia nedostatuk e 4e 4astite mu sa malko soleni4ki, no ina4e niama raven! no ne se znae 1vo dali to4no tozi PRELUDE koito ti iska6 da si vzima6 e v dobro sustoianie! NO ako e taka naistina mislia 4e niama da sujaliava6!

Редактирано от vessy_PRELUDE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

hi HOT RIDER! az imam PRELUDE! i spored men tozi model 90-93 e neveroiaten! edinstvenia nedostatuk e 4e 4astite mu sa malko soleni4ki, no ina4e niama raven! no ne se znae 1vo dali to4no tozi PRELUDE koito ti iska6 da si vzima6 e v dobro sustoianie! NO ako e taka naistina mislia 4e niama da sujaliava6!

<{POST_SNAPBACK}>

A случайно да погледна дата, че темата е от преди 2 години и изобщо не е

актуална ... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest svetlio

A случайно да погледна дата, че темата е от преди 2 години и изобщо не е

актуална ... !!!

<{POST_SNAPBACK}>

Случва се...Напоследък все по-често май :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

А случайно някой да забеляза колко поста има на латиница :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Ей, ще ме накарате да почна да раздавам предупреждения за такива дивотии....Веси, хвърляй едно око на това от кога е темата... най-малкото човекът е писал преди 2 години и има 12 мнения..... какво да ти кажа, май вече дори не чете форума, камоли да ти отговори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nuddy

мн хубава тема от 2004г, браво! дали от колегите има очен лекар, че напоследък доста хора недовиждат...? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...